ویدیو HD

ویدیویی از کلیسای جامع تثلیث تفلیس

تفلیس از مقاصد محبوب گردشگری میان ایرانیان است و به همین خاطر، می خواهیم به تماشای یکی از جاذبه های گردشگری آن برویم. با ویدیویی از کلیسای جامع تثلیث تفلیس به این جاذبه تماشایی سر می زنیم و بیشتر با آن آشنا می شویم. کلیسای سامبا یا تثلیث، از برترین جاذبه های شهر تفلیس است و آن را نماد گرجستان نوین می دانند؛ این بنا در کشور چنان شهرت دارد که اگر نام کلیسای گرجستان را بر زبان بیاورید، همه می دانند شما به سامبا اشاره دارید.

کلیسای سامبا بین سال های 1995 و 2004 ساخته شده است و قدمت چندانی ندارد؛ اما با این حال، در همین مدت کوتاه، اعتبار قابل توجهی کسب کرده و به یکی از محبوب ترین جاذبه های تفلیس بدل شده است. بیشتر مردم گرجستان از پیروان ارتدکس هستند و به همین دلیل، توجه ویژه ای به این کلیسا دارند؛ البته این توجه فقط از جانب گرجی ها نیست و می توان گفت تمام گردشگران تفلیس هم از این بنای زیبا دیدن می کنند. این کلیسا در بخش مرکزی و هسته اولیه شهر تفلیس جا خوش کرده که به شهر قدیم تفلیس شهره است و در کرانه چپ رود کُر (Kura River) و بر فراز تپه ای به نام سنت ایلیا (Saint Ilia) قرار دارد؛ همین موضوع سبب شده است تا این کلیسا چشم اندازی تماشایی به شهر تفلیس داشته باشد.

سامبا با احتساب صلیب بالای گنبدش، 87.1 متر ارتفاع دارد و از هر نقطه شهر می توان گنبد طلایی کلیسا و صلیب آن را نظاره کرد. در ادامه گشتی در اطراف کلیسای سامبا می زنیم و منظره منحصر به فردی که این کلیسا به وجود آورده است را با یکدیگر تماشا می کنیم؛ پس کارناوال را همراهی کنید. اما اگر مایل بودید بیشتر با این کلیسا و مسیر دسترسی به آن آشنایی داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به لینک مطلب مرتبط نگاهی بیندازید.


:Video Details

Produced By: Anthony Pizzoferrato

Music: ElDera - Allure ,Silk Music

Photo Of Cover: LAGLARO

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET