کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از عجایب هفتگانه جدید

به تماشای ویدیویی از عجایب هفتگانه جدید بنشینید و نگاهی به این جاذبه های شگفت انگیز بیندازید. عجایب هفتگانه جدید دنیا، در یک رای گیری عمومی توسط مردم انتخاب شدند و فهرست شان در سال 2007 در شهر لیسبون پرتغال اعلام شد. در ادامه به معرفی کلی هرکدام از این جاذبه ها می پردازیم تا فرصت آشنایی با عجایب هفتگانه جدید را به شما بدهیم. با کارناوال همراه بمانید. 

دیوار بزرگ چین | Great Wall of China: این دیوار در نواحی شمالی کشور چین و درست در مرز شمالی شهر پکن قرار دارد و یکی از وسیع ترین ساختارهایی به شمار می رود که تا به حال به دست بشر ساخته و تکمیل شده است. قدمت دیوار چین به حدود 200 سال پیش از میلاد باز می گردد؛ در آن زمان که با حکمرانی امپراتور چین شی هوانگ (Qin Shi Huang) در این سرزمین متقارن بود، طول دیوار به 5000 کیلومتر می رسید اما به مرور زمان و در حکومت پادشاهان مختلف بر درازای این دیوار افزوده شد تا در نهایت، به 7000 کیلومتر رسید. 

پترا | Petra: شهر باستانی پترا در کشور اردن و در ۲۶۲ کیلومتری جنوب شهر امان قرار دارد. این شهر در سده ۴ پیش از میلاد و در زمان تمدنِ نبطی‌ها ساخته شد و پایتخت حکومت این تمدن به شمار می رفت. از آن جایی که بناهای این شهر باستانی به رنگ سرخ هستند به آن شهر رز (Rose City) نیز می گویند. 

کولوسئوم | Colosseum: کولوسئوم یک تماشاخانه باستانی ست که در شهر رم ایتالیا قرار دارد. این سازه بزرگترین تماشاخانه در امپراتوری روم بود و به خاطر عظمت و شکوهی که در معماری آن به چشم می خورد، مورد توجه بسیاری از مسافران رم است. کار ساخت این تماشاخانه در سال 72 پیش از میلاد، در زمان حکومت یکی از امپراتورهای رم به نام وسپاسیان (Vespasian) آغاز شد و در نهایت، در سال 80 پیش از میلاد، به پایان رسید. گنجایش این تماشاخانه را بین 50 هزار تا 80 هزار نفر تخمین زده اند. امروزه کولوسئوم را بیشتر با تاریخ خونین نبرد گلادیاتورها در آن به خاطر می آورند. در کولوسئوم گلادیاتورها با یکدیگر یا با حیوانات وحشی می جنگیدند و تماشاچیانی که اغلب از اشراف زادگان بودند را سرگرم می کردند. 

چیچن ایتزا | Chichen Itza: چیچن ایتزا یک شهر پیشا-کُلُمبی است که توسط قوم مایا ساخته شده است. پیشاکلمبی به دوره ای از تاریخ قاره آمریکا گفته می شود که هنوز مردم اروپایی به این قاره وارد نشده بودند. این بنای چیچن ایتزا در حال حاضر در ایالت یوکاتانِ مکزیک قرار دارد. این بنا را یادگاری از تمدن بزرگ مایا می دانند. درست در مرکز این شهر باستانی، یک معبد به نام اِل کستیلو (El Castillo) قرار دارد که در قدیم، مردم قربانی های شان را در آن جا تقدیم قربانی به خدای باران مایاها می کردند. قربانی کردن انسان نیز در این معبد معمول بود و حتی بقایای انسان های قربانی شده نیز در معبد یافت شده است. 

ماچو پیچو | Machu Picchu: شهر اسرار آمیز ماچو پیچو در ارتفاعات کوزکو قرار گرفته که از شهرستان های جنوبی پرو است. این شهر عجیب و باستانی در ارتفاع 2,430 متری قرار دارد و بین سال های 1450 و 1572 سکونتگاه اینکاها بود و پایتخت امپراتوری اینکاها (Inca Empire) به شمار می رفت؛ آنها از مردمان سرخ پوست و بومی کهن آمریکای جنوبی بودند و در پرو، اکوادور، بولیوی و قسمت هایی از آرژانین، شیلی و کلمبیا سکونت داشتند.

تاج محل | Taj Mahal: تاج محل مقبره مرمرین و باشکوهی است که در حاشیه جنوبی رودخانه یامونا در شهر آگرای هند واقع شده است. این مقبره سپید رنگ در سال 1632 و به دستور شاه جهان، امپراتور مغولی برای همسر عزیزش، ممتاز محل ساخته شد. مجموعه تاج محل از نظر بسیاری، بهترین مجموعه معماری مغولی است که با عنوان «گوهر هنر اسلامی در هند» و نمادی‌ شاخص از فرهنگ و تاریخ غنی این کشور شناخته می‌شود. اگر مایلید بیشتر از این جاذبه تماشایی بدانید، بر روی لینک کلیک کنید. 

تندیس مسیح | Christ the Redeemer: مجسمه مسیح منجی در شهر ریو دوژانیرو برزیل قرار دارد و روی نوک کوه کورکووادو ساخته شده است. ارتفاع مجسمه 30 متر و با احتساب پایه اش، 38 متر است. این مجسمه شمایل جضرت عیسی را به صورت ایستاده و با دستانی باز نشان می دهد که نشان دهنده پذیرش تمامی انسان ها در آغوش این حضرت است.


:Video Details

Produced By: TravelVidVibes

Photo Of Cover: Apolinar Basora

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست