کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از شهر باستانی تئوتیئواکان در مکزیک

به تماشای ویدیویی از شهر باستانی تئوتیهواکان در مکزیک بنشینید و این سایت باستانی ارزشمند در قاره آمریکای جنوبی را از نظر بگذرانید. تئوتیئواکان یا تئوتیهواکان، مهم ترین جاذبه کشور مکزیک است و با نام شهر خدایان مکزیک و جایگاه هرم خورشید و ماه هم از آن یاد می شود. 

تاریخچه آغازین سال های ساخت شهر باستانی تئوتیئواکان در هاله ای از ابهام قرار دارد، اما به گفته تاریخ شناسان از حدود 300 سال پیش از میلاد مسیح بود که عده ای از مردم، به دنبال شهری وسیع برای زندگی به این منطقه آمدند و شروع به ساخت بناهایی در آن کردند. به مرور زمان، این شهر وسعت پیدا کرد و افراد زیادی در آن ساکن شدند. گفته می شود در دوره پیشاکلمبی (نامی که به دوره قبل از ورود کریستف کلمب و دیگر اروپاییان به قاره آمریکا اشاره دارد) بیش از 125 هزار نفر، ساکن این شهر باستانی بودند و در نتیجه تئوتیئواکان ششمین شهر پرجمعیت دنیا بود. 

امروزه در این شهر باستانی، اهرام منحصر به فردی به چشم می خورند که با معماری خاص آمریکای میانه ساخته شده اند. دو هرم مهمی که در تئوتیئواکان قرار دارند، با نام اهرام خورشید و ماه شناخته می شوند. هرم خورشید که بزرگترین ساختمان تئوتیئواکان و بزرگترین سازه آمریکای میانه بود حدود 200 سال بعد از میلاد در ارتفاع ۷۵ متری ساخته شد و همینطور، ساخت هرم ماه که از هرم خورشید کوچکتر است یک قرن بعد آغاز شد و در سال ۴۵۰ بعد از میلاد پایان یافت. از دیگر بخش های مهم تئوتیئواکان که آن را به منطقه ای ارزشمند و تماشایی تبدیل می کند باید به خیابان مرگ (Avenue of the Dead)، ساختمان های چند طبقه و نقاشی دیواری های حیرت انگیز این ناحیه اشاره کرد. 

در حال حاضر شهر باستانی تئوتیئواکان با 3,381.71 هکتار مساحت، در 40 کیلومتریِ شمال شرق مکزیکوسیتی (پایتخت کشور مکزیک) واقع شده و از سال 1987، به خاطر ارزش تاریخی و معماری منحصر به فردش، در فهرست جهانی یونسکو قرار دارد. 

برای تماشای ویدیوهایی از جاذبه های معروف دنیا، بر روی لینک کلیک کنید. 


:Video Details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Music: Cylinder Seven by Chris Zabriskie

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست