کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیو تایم لپس از قاهره | گشتی در پایتخت مصر

نظرتان درباره سفر مجازی به کشور مصر و تماشای یک ویدیو تایم لپس از قاهره چیست؟ می خواهیم به پایتخت مصر برویم که به عنوان بزرگترین شهر جهان عرب و خاورمیانه شناخته می شود و چندی از دیدنی های آن را از نظر بگذرانیم؛ نگاهی به جاذبه های قاهره می اندازیم و در حین قدم زدن در شهر، بیشتر با فضای آن آشنا می شویم. برای دیدن زیبایی های قاهره با ما همراه باشید. اما قبل از همه چیز، خوبست کمی بیشتر از این شهر مهم و تاریخی بدانیم و تعدادی از جاذبه های این مکان را نام ببریم؛ سپس، برای گشت و گذار در این شهر راهی شویم. 

شهر قاهره در شمال شرقی کشور مصر قرار گرفته است و رود نیل از میان این سرزمین می گذرد. این شهر تمدنی پربار و غنی دارد و بناهایی که در گوشه گوشه آن دیده می شوند، به خوبی نشان دهنده این ویژگی هستند. از جمله جاذبه هایی که از تمدن چندهزارساله این شهر خبر می دهد، می توان مجموعه اهرام جیزه (Giza pyramid complex) را نام برد. این مجموعه اهرام تاریخی، یادگاری از دوران باستان هستند که امروزه در حاشیه شمالی قاهره قرار گرفته اند. اهرام جیزه سه عدد هستند و علاوه بر سه هرم اصلی، چندین هرم کوچکتر، مجسمه اِسفینکس و کشتی بزرگ مصری متعلق به ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح نیز در منطقه جیزه به چشم می خورند. 

از دیگر یادگارهای تاریخ در شهر قاهره هم می توان، مسجد محمد علی پاشا یا مسجد رخام گچی (Mehmet Ali Paşa Camii) را نام برد. ساخت این مسجد بین سال های 1848 و 1830، توسط محمدعلی پاشا در ارگ قاهره صورت گرفت و از آن پس، با معماری چشمگیر و مناره های دو قلویش، به شاخص ترین مسجد شهر بدل شد. موزه مصر هم از دیگر دیدنی های شهر قاهره است که با بیش از ۱۶۰ هزار اثر باستانی مربوط به مصر باستان، یکی از غنی ترین موزه های جهان شمرده می شود و به خوبی تاریخچه این سرزمین زیبا را به تصویر می کشد. 

البته این ها تنها گوشه ای از دیدنی های شهر قاهره هستند و در این شهر، بناهای تاریخی مدرن دیگری نیز به چشم می خورد. در ادامه، با دیدن این تایم لپس دیدنی از قاهره آن ها را با هم مرور می کنیم؛ همراه کارناوال بمانید. 


:Video Details

Produced BY: Mollapse

Photo Of Cover: Alonso Gomez

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست