کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیو تایم لپس از میانمار

این بار می خواهیم یک ویدیو تایم لپس از میانمار را با شما به اشتراک بگذاریم و گشتی مجازی در این سرزمینِ جنوب شرقی آسیا داشته باشیم. سفر به میانمار، با معابد زیبا، پاگوداها (1) و طبیعت شگفت انگیزش، تجربه ای متفاوت و خاطره انگیز به شمار می رود و لحظات جذابی برای تان می سازد. نگاهی به دیدنی های میانمار داریم و با شاخص ترین جاذبه های این کشور آشنا می شویم. به میان مردم هم خواهیم رفت و عادات روزمره آن ها را با یکدیگر تماشا می کنیم. اما پیش از همه این ها، توضیحی اجمالی درباره میانمار می دهیم؛ ما را همراهی کنید. 

کشور میانمار در آسیای شرقی واقع شده است؛ این سرزمین از شمال شرقی با چین، از شرق با لائوس، از جنوب شرقی با تایلند، از غرب با بنگلادش و از شمال غربی با هند مرز مشترک دارد.

از شهرهای مهم این سرزمین می توان رانگون (Rangoon) یا یانگون را نام برد که به عنوان بزرگترین شهر میانمار شناخته می شود و در گذشته عنوان پایتختی میانمار را داشت. دیگر شهر مهم در سرزمین میانمار، پایتخت کنونی آن است؛ یعنی نایپیداو (Naypyidaw). از شاخص ترین جاذبه هایی که در این شهر قرار دارد می توان به پاگودای آپاتاسانتی (Uppatasanti Pagoda) اشاره کرد. از میان باقی شهرهای مهم میانمار، باید باگان را نام برد. باگان در نواحی مرکزی کشور و در ناحیه ماندالی (Mandalay Region) جای خوش کرده است و از آن با عنوان «شهر هزار معبد» یاد می کنند. این سرزمین تاریخی بین قرن های 9 تا 13، عنوان پایتختی پادشاهی پاگان یعنی اولین امپراتوری کشور برمه (میانمار کنونی) را از آن خود داشت. در بین قرن های 11 تا 13، زمانی که پادشاهی پاگان از قدرت بالایی برخوردار بود، در شهر باگان بیش از ده هزار معبد بودایی، پاگودا و عبادتگاه ساخته شد. امروزه بالغ بر 2200 مورد از این سازه ها همچنان در شهر سر پا هستند و باگان را صاحب عنوان شهر هزار معبد کرده اند.

اگر بخواهیم کمی از طبیعت تماشایی میانمار هم بگوییم، باید به سه رشته کوه اصلی این سرزمین اشاره کنیم که از شمال و منطقه کوهستانی هیمالیا به جنوب کشیده می شوند. علاوه بر نواحی کوهستانی، جاذبه های طبیعی مانند دریاچه آب شیرین اینل (Inle Lake) هم از دیگر جلوه های طبیعت در میانمار هستند. این کشور از جنوب غربی به خلیج بنگال و از جنوب به دریای آندامان می رسد و به همین دلیل دارای سواحل زیبایی هم هست.

حال که تا حدودی از میانمار و دیدنی هایش دانستید، وقت آن رسیده که به این سرزمین برویم و آن را از طریق لنز دوربین بیشتر بشناسیم. همراه کارناوال بمانید. 


پاورقی

1: پاگودا به سازه ای برج مانند می گویند که بام هایی چندلا دارد. این سازه ها بیشتر در سرزمین هایی همچون ویتنام، چین، کره، ژاپن و دیگر کشورهای شرقی آسیا دیده می شوند.


:Video Details

Produced By: Joerg Daiber

Music: Music: Tchaikovsky - Piano Concerto No. 1

Photo Of Cover: keng po leung

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست