کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیوی تایم لپس از جیپور هند | گشتی در شهر صورتی

با یک ویدیوی تایم لپس از جیپور هند بازگشته ایم تا جاذبه های جیپور را با یکدیگر مرور کنیم و بیشتر با این سرزمین آشنا شویم. اکثر بناهای جیپور رنگی متمایل به صورتی دارند و همین سبب شده تا به آن لقب شهر صورتی هند بدهند. با ما همراه شوید و روز و شب های شهر صورتی را در قالب این تایم لپس تماشا کنید. اما پیش از آغاز سفرمان بد نیست توضیح دهیم که این تایم لپس از ترکیب 47,786 عکس ساخته شده است که در طول 35 روز گشت و گذار عکاس، در شهر جیپور به ثبت رسیده اند. 

حال وقت آن رسیده تا راهی شهر جیپور شویم. در ابتدا، از اطراف نگاهی به منظره کلی شهر می اندازیم و چشم انداز شب و روز جیپور را از بالا می بینیم؛ سپس به درون شهر قدم می گذاریم. در ابتدا با یکی از معابد هندوها به نام بیرلا ماندیر (Birla Mandir) مواجه می شویم. این معابد یکی از چندین معبد هندوهاست که توسط خانواده بیرلا (Birla family) در سراسر کشور هند ساخته شده اند. پس از آن که نمای تماما سفیدرنگ این سازه را تماشا کردیم، به مسیرمان ادامه می دهیم تا دیگر جاذبه های شهر را نیز از نظر بگذرانیم. 

از دیگر دیدنی هایی که در این گشت و گذار توجه مان را جلب می کند، می توان به یادبود جانتر مانتر (Jantar Mantar) اشاره کرد. جانتر مانتر مجموعه ای از ابزارهای معماری نجومی است که توسط مهاراجه جی سینگ دوم (Jai Singh II) ساخته شده اند. این سازه در سال 2010، توجه ارزیابان یونسکو را به خود جلب کرد و به عنوان مهارت های نجومی و مفاهیم کیهان شناختی بعد از پایان دوره مغول به ثبت جهانی رسید. 

مگر می شود به جیپور آمد و سری به قصر هوا محل (Hawa Mahal) نزد؟ هوا محل یا قصر بادها یکی از شاخص ترین جاذبه های شهر جیپور است که در سال 1799 به دستور مهاراجه ساوای پراتاپ سینگ (Pratap Singh) ساخته شد. این سازه باشکوه را نیز از نظر می گذرانیم اما این پایان گشت و گذارمان نیست و هنوز جاذبه های زیادی برای تماشا مانده اند؛ پس همچنان با کارناوال همراه بمانید. 


:Video Details

Produced By: The Creaticity Studio

Photo Of Cover: Ghanshyam Kumawat

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست