ویدیو HD

سفر به ازبکستان | تماشای سنت و فرهنگ ازبک ها

سفر به ازبکستان از آن تجربه های دلپذیری ست که به هر کسی پیشنهاد می شود. اگر به تماشای سازه ای منحصر به فرد و معماری های زیبا داشته باشید، این سرزمین برای تان مناسب خواهد بود؛ و اگر خواهان دیدن زندگی بومی هستید، مردم ازبکستان شما را ناامید نمی کنند. دیدنی های ازبکستان بسیار زیاد است و رضایت خاطر هر سلیقه ای را فراهم می کند. پس با اطمینان از آن که سفر جذابی، پیش رو داریم، قدم به این سرزمین می گذاریم؛ اما پیش از آغاز سفرمان بد نیست معرفی کوتاهی از کشور ازبکستان داشته باشیم و سپس راهی شویم. 

ازبکستان کشوری ست در آسیای مرکزی و فاصله چندانی با کشورمان ندارد. این سرزمین در نواحی جنوب شرقی، با کشورهای افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، و قزاقستان مرز مشترک دارد و در حد فاصل ایران و ازبکستان، کشور ترکمنستان قرار گرفته است. بر اساس آمار سال 2017، جمعیت ازبکستان 32.39 نفر است و با این حساب، پرجمعیت ترین کشور در میان کشورهای آسیای مرکزی شمرده می شود. اغلب ازبک ها که حدود 79 درصد این کشور را تشکیل می دهند، از دین اسلام پیروی می کنند و 5 درصد پیروی کلیسای مسیحیت ارتدکس هستند.  

پایتخت ازبکستان، تاشکند (Tashkent) نام دارد و در غرب این سرزمین قرار گرفته است. طبیعتا، از آن جایی که تاشکند پایتخت است بیشتر مسافران ازبکستان توجه ویژه ای به این شهر دارند و حتما از جاذبه های این منطقه دیدن می کنند. از دیدنی های این شهر می توان به موزه امیر تیمور (Amir Timur Museum) اشاره کرد که آثار مربوط به اولین پادشاه گورکانی یعنی تیمور لنگ در آن نگهداری می شوند. کاخ شاهزاده رومانوف و میدان امیر تیمور هم از دیگر دیدنی های این شهر هستند.

حال که تا حدودی با خطه چشم نواز ازبکستان آشنا شده اید، با کارناوال همراه شوید و از این ویدیوی تماشایی لذت ببرید. 


:Video Details

Prduced By: Stef Hoffer

Photo Of Cover: Ana Flašker

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET