کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به ازبکستان | تماشای سنت و فرهنگ ازبک ها

سفر به ازبکستان از آن تجربه های دلپذیری ست که به هر کسی پیشنهاد می شود. اگر به تماشای سازه ای منحصر به فرد و معماری های زیبا داشته باشید، این سرزمین برای تان مناسب خواهد بود؛ و اگر خواهان دیدن زندگی بومی هستید، مردم ازبکستان شما را ناامید نمی کنند. دیدنی های ازبکستان بسیار زیاد است و رضایت خاطر هر سلیقه ای را فراهم می کند. پس با اطمینان از آن که سفر جذابی، پیش رو داریم، قدم به این سرزمین می گذاریم؛ اما پیش از آغاز سفرمان بد نیست معرفی کوتاهی از کشور ازبکستان داشته باشیم و سپس راهی شویم. 

ازبکستان کشوری ست در آسیای مرکزی و فاصله چندانی با کشورمان ندارد. این سرزمین در نواحی جنوب شرقی، با کشورهای افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، و قزاقستان مرز مشترک دارد و در حد فاصل ایران و ازبکستان، کشور ترکمنستان قرار گرفته است. بر اساس آمار سال 2017، جمعیت ازبکستان 32.39 نفر است و با این حساب، پرجمعیت ترین کشور در میان کشورهای آسیای مرکزی شمرده می شود. اغلب ازبک ها که حدود 79 درصد این کشور را تشکیل می دهند، از دین اسلام پیروی می کنند و 5 درصد پیروی کلیسای مسیحیت ارتدکس هستند.  

پایتخت ازبکستان، تاشکند (Tashkent) نام دارد و در غرب این سرزمین قرار گرفته است. طبیعتا، از آن جایی که تاشکند پایتخت است بیشتر مسافران ازبکستان توجه ویژه ای به این شهر دارند و حتما از جاذبه های این منطقه دیدن می کنند. از دیدنی های این شهر می توان به موزه امیر تیمور (Amir Timur Museum) اشاره کرد که آثار مربوط به اولین پادشاه گورکانی یعنی تیمور لنگ در آن نگهداری می شوند. کاخ شاهزاده رومانوف و میدان امیر تیمور هم از دیگر دیدنی های این شهر هستند.

حال که تا حدودی با خطه چشم نواز ازبکستان آشنا شده اید، با کارناوال همراه شوید و از این ویدیوی تماشایی لذت ببرید. 


:Video Details

Prduced By: Stef Hoffer

Photo Of Cover: Ana Flašker

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست