کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از دیدنی های ازبکستان

در پیش رو می توانید ویدیویی از دیدنی های ازبکستان را تماشا کنید و محو زیبایی های این کشور آسیای مرکزی شوید. جاهای دیدنی زیادی در این کشور وجود دارند و در این ویدیو، تنها تعدادی از جاذبه های ازبکستان به نمایش درآمده اند.  در متن پیش رو هم، تعدادی از دیدنی های ازبکستان را به شما معرفی می کنیم تا اینگونه، بیشتر با این سرزمین آشنا شوید. با ما را در مرور این فهرست همراه شوید:

ریگستان | Registan: مجموعه ای ست تاریخی که در قلب شهر باستانی سمرقند، پایتخت تیموریان واقع شده است. در گذشته اینجا میدانی بود که اعلامیه های سلطنتی در آن خوانده می شد و اعدام های عمومی در آن به اجرا در می آمدند. این بنا در سده های مختلف آسیب های فراوانی دیده بود اما در زمان شوروی سابق، بازسازی هایی در آن صورت گرفت و به حالت قبلی خود بازگشت. جالب آن که دو مناره این بنا این روزها کمی کج شده اند و به همین خاطر، لقب برج پیزای سمرقند را به آنها داده اند.

گور امیر: این مکان، آرامگاه تیمور اول -پادشاه گورکانی و موسس سلسله گورکانیان- است. این آرامگاه امروزه در محدوده شهر سمرقند قرار دارد و از معروفترین آثار در گنجینه معماری سمرقند به شمار می رود.

مسجد بی‌بی خانم یا مسجد بی‌بی خاتون: این بنا نیز در شهر سمرقند قرار گرفته و به اسم همسر تیمور نامگذاری شده است. تیمور پس از لشکرکشی خود به هندوستان و به کمک غنایم زیادی که در سال 778 خورشیدی با خود از این کشور آورده بود دستور ساخت مسجد را داد . ظرف ۵ سال کار ساخت مسجد به پایان رسید. 

آرامگاه شاه زنده: این گورستان در شمال شرقی شهر سمرقند واقع شده است و در آن، مقبره و دیگر بناهای آیینی مربوط به قرن های 9 تا 14 و 19 میلادی وجود دارد. نام این آرامگاه به قثم بن عباس (qotham)، پسر عموی حضرت محمد، اشاره دارد که اسلام را به این منطقه آورد. بر پایه باور مردم، هنگامی که سر قثم بن عباس بریده شد، ایشان سر را به دست گرفت و به چاهی که در این آرامگاه است رفت و غایب شد. 


:Video Details

Produced by: Bekruz Hamzaev

Music: Bytheway-May Parallax

Photo Of Cover: Csilla Zelko

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست