کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از ازبکستان | سفر به شهر خیوه

در این مطلب، ویدیویی از ازبکستان را به نمایش گذاشته ایم و می خواهیم، به معرفی شهر خیوه در این سرزمین بپردازیم؛ شهری که در گذشته به عنوان مرکز سرزمین خوارزم شناخته می شد و امروزه، درون مرزهای ازبکستان جای گرفته است. بسیاری از کسانی که برای سفر به ازبکستان کوله بار خود را می بندند، بازدید از شهر خیوه را نیز در برنامه های خود می گذارند؛ چرا که آثار تاریخی این شهر می توانند جالب و سرگرم کننده باشند و برای علاقه مندان به تاریخ، دری رو به گذشته باز کنند. 

خیوه در حدود 90 هزار نفر جمعیت دارد و بنا بر گفته باستان شناسان، قدمتش به 1500 سال پیش می رسد. در حال حاضر شهر خیوه بخشی از استان خوارزم به شمار می رود و در حدود هزار کیلومتری شمال غرب تاشکند (پایتخت ازبکستان) قرار دارد.

یکی از مهمترین و اصلی ترین جاذبه های شهر خیوه، قلعه ایچان (Itchan Kala) است که نامش در میراث جهانی یونسکو نیز به چشم می خورد. بر اساس نوعی تقسیم بندی، شهر خیوه را به دو بخش درون قلعه ایچان و بیرون قلعه تقسیم می کنند و همین، از اهمیت این منطقه تاریخی در هویت شهر خبر می دهد. در زمان گذشته، شهری محصور میان دیوارهای قلعه ایچان قرار داشت و بسیاری از تاجران و مسافران جاده ابریشم، در این شهر محصور استراحت می کردند. امروزه این شهر تاریخی بیش از 50 بنای یادبود و 250 خانه قدیمی را درون دیوارهای 10 متری خود جای داده است که قدمت شان به قرن های 18 و 19 میلادی باز می گردد. 

همچنین داخل این قلعه، آرامگاه پوریای ولی نیز قرار دارد. این آرامگاه که یک مجموعه فرهنگی-تاریخی است، در گذشته برای بزرگداشت شخصی به نام "پهلوان محمود" ساخته شد؛ پهلوان محمود، پسر پوستین دوزی بود که علاوه بر پهلوانی، به عنوان شاعر و جوانمرد نیز از او یاد می کردند.


:Video Details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Music: Olexa Kabanov - Wind from the Orient - 4 - Sufi's Ode

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
Ali Mohiti

ممنون از اطلاعات وتصاویر خوبی که زحمتش را کشیدید.بسیار عالی بود من معلم تاریخ هستم از این مطالب متناسب با درس برای دانش آموزان در کلاس استفاده میکنم.

25 مهر 1398

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست