karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 تیر 1400

به روز رسانی

09 تیر 1400

امروزه بسیاری از افراد با دلایل مختلف، تصمیم به مهاجرت به کشور های اروپایی و آمریکایی را می گیرند. کشور هایی مثل آلمان، ایتالیا، استرالیا، کانادا  و... از کشور های مدرن و پیشرفته محسوب می شوند که متخصصان و افرادی که در حرفه ای مهارت دارند، می توانند زندگی خوبی را در این کشور ها داشته باشند. مهاجرت و اخذ اقامت کشور های اروپایی و آمریکایی حساسیت های مخصوص به خود را داراست؛ چرا که امروزه به تعداد متقاضیان مهاجرت بسیار افزوده شده است.

البته متقاضیان زیادی هم هستند که کشور های پیشرفته آسیایی را جهت مهاجرت و اقامت مد نظر قرار می دهند. کشور هایی مثل ترکیه، چین، ژاپن و... از دسته کشور های پیشرفته و مدرن آسیا به شمار می آیند. برخی از این کشور ها شرایط راحت تری را جهت اخذ اقامت برای متقاضیان قرار داده اند مانند کشور ترکیه. متقاضیان مهاجرت به کشور ترکیه، به راحتی می توانند اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را اخذ نمایند. البته با خرید خانه در ترکیه متقاضیان تابعیت این کشور را نیز می توانند دریافت کنند.

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی راه های مهاجرت به کشور های اروپایی و آمریکایی بپردازیم و راحت ترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرتی را برای شما عزیزان شرح دهیم.

مهاجرت به اروپا

روش های مهاجرت به کشور های اروپایی و آمریکایی چیست؟

به طور کلی، مهاجرت به کشور های آلمان، کانادا، آمریکا، فرانسه و... از چند طریق امکان پذیر است. متقاضیان مهاجرت به این کشور ها با آگاهی از روش های مهاجرتی می توانند با توجه به شرایطی که دارا هستند و با مشورت با وکیل مهاجرتی خود بهترین راه را انتخاب نمایند. راه های مهاجرت به کشور های اروپایی و آمریکایی عبارت است از:

  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت کاری
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق تولد
  • مهاجرت از طریق پناهندگی

متقاضیان می توانند با توجه به هدف مهاجرتی شان، ویزا مورد نظر خود را دریافت نمایند. همچنین واجدین شرایط می توانند اقامت کشور مورد نظرشان را نیز اخذ نمایند. از آنجایی که هر کشوری قوانین خاصی را برای هر یک از روش های مهاجرتی داراست، ما در این مقاله به بررسی راه های مهاجرت به آلمان و کانادا می پردازیم.

مهاجرت تحصیلی

دانشجویان می توانند جهت تحصیل در کشور های اروپایی و آمریکایی ویزا تحصیلی دریافت کنند. تحصیل در کشور آلمان رایگان است و همین ویژگی موجب شده متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور افزایش یابد. تحصیل رایگان در کشور آلمان در تمامی مقاطع امکان پذیر است. لازم به ذکر است که بگوییم، این تحصیل رایگان شامل دانشجویانی می شود که در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل می کنند. به طور کلی تحصیل در مقاطع این کشور لازمه داشتن مدرک زبان آلمان می باشد. متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، می توانند به جای مدرک زبان آلمانی، مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه دهند.

تحصیل در مقطع دکترا در آلمان نیز لازمه داشتن رزومه قوی تحصیلی و استاد راهنما می باشد. متقاضیانی که دارای مقالات بین المللی هستند و رزومه تحصیلی قوی دارند می توانند ویزا تحصیلی این کشور را جهت تحصیل در مقطع دکترا اخذ نمایند.

تحصیل در کشور کانادا همانند آلمان رایگان نیست. متقاضیان می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، ویزا تحصیلی دریافت نمایند. تحصیل در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی باید دارای مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 باشند. متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد نیز باید علاوه بر مدرک زبان دارای گپ تحصیلی پایینی نیز باشند. متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا شرایط سختگیرانه تری را نسبت به دیگر مقاطع دارا هستند. این دسته از افراد باید دارای رزومه قوی تحصیلی، مقالات ISI، نمره زبان بالا، سوپروایزر و... باشند.

مهاجرت به اروپا

مهاجرت کاری

یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به آلمان و کانادا از طریق کار است. مهاجرت کاری به آلمان از دو روش امکان پذیر است. روش اول بدین صورت است که متقاضیان می توانند از طریق اخذ ویزا جستجوی کار، به کشور آلمان رفته و کار مناسبی را برای خود پیدا کنند. در دومین روش متقاضیان باید از کارفرمای آلمانی، دعوت نامه کاری دریافت نمایند. متقاضیان با اخذ دعوت نامه کاری می توانند نسبت به دریافت ویزا کاری اقدام نمایند. علاوه بر این نرخ بیکاری در کشور آلمان بسیار پایین است و متقاضیان با داشتن تخصص و مهارت کافی در شغل شان می توانند کار مناسبی را پیدا کنند. ویزا کاری در کشور آلمان، می تواند موجب اخذ اقامت دائم این کشور نیز بشود.

مهاجرت کاری به کانادا نیز از دو روش امکان پذیر است. طبق قوانین مهاجرت به کانادا 2021 روش اول اکسپرس اینتری و روش دوم دریافت دعوت نامه کاری از کارفرمای کانادایی می باشد. در روش اول متقاضیان با توجه به مهارت ها و ویژگی هایی که در برنامه اکسپرس اینتری وجود دارد، امتیاز بندی می شوند و متقاضیانی که بتوانند بیشترین امتیاز را از این برنامه دریافت کنند به مرحله دوم اکسپرس اینتری می روند. در مرحله دوم نیز ویژگی های متقاضیان مورد بررسی قرار می گیرد و افرادی که بتوانند بیشترین امتیاز را دریافت کنند، مستقیما دعوت نامه کشور کانادا را دریافت می نمایند. همچنین پس از ورود به کشور کانادا، اقامت دائم این کشور را نیز اخذ می کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی ،سرمایه گذاری در کشور های کانادا و آلمان نیازمند سرمایه بسیاری است. سرمایه گذاری روش های گوناگونی دارد مثل ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید ملک و... که متقاضیان می توانند با مطالعه بیشتر و آگاهی از شرایط سرمایه گذاری اقامت کانادا یا آلمان را اخذ نمایند. سرمایه گذاری در کشور های خارجی ریسک زیادی دارد و بهتر است متقاضیان قبل از هر اقدامی نرخ ریسک مصادره اموال را در کشور مقصد بررسی نمایند.

مهاجرت از طریق تولد و ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به کانادا و آلمان از طریق ازدواج با شهروندان این کشور ها می باشد. متقاضیان می توانند با یکی از شهروندان کشور های ذکر شده ازدواج کنند و با رعایت شرایط دولت این کشور اقامت دائم و تابعیت آن را اخذ نمایند. به علت سو استفاده های زیاد از این قانون، دولت آلمان و دولت کانادا شرایط سختگیرانه ای را برای متقاضیان در نظر گرفته است.

کشور کانادا برای تولد فرزند از قانون خاک تبعیت می کند. این قانون بدین شکل است که به تمامی فرزندانی که در این کشور به دنیا بیایند تابعیت اعطا می کند؛ حتی اگر والدین وی تابع آن کشور نباشند. کشور آلمان نیز در رابطه با تولد فرزند از قانون خون تبعیت می کند. این قانون بیان می دارد که تنها به فرزندانی تابعیت آلمان اعطا می شود که حداقل یکی از والدین کودک شهروند آلمان باشند و یا والدین کودک مشخص نباشند.

مهاجرت به اروپا

مهاجرت از طریق پناهندگی

یکی از خطرناک ترین روش های مهاجرت به کشور های اروپایی و آمریکایی، پناهندگی است. این روش جان و مال متقاضیان را به خطر می اندازد و اصلا پیشنهاد نمی شود. پناهندگی روشی است که در آن متقاضی باید به مامور مهاجرت اثبات کند که در کشور خود امنیت جانی و مالی ندارد. بهتر است، متقاضیان با مشورت با وکیل مهاجرتی، روش دیگری را برای مهاجرت انتخاب نمایند.

منبع: سرمایه گذاری در کشور آلمان

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.