karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

04 تیر 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، با وجود همه برنامه‌ریزی و حرف و حدیثی که پشت الواح هخامنشی بود، محمدحسن طالبیان - معاون میراث فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری- در نشست خبری دوشنبه ۳۰ اردیبهشت اعلام کرد «اوفک» (دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی یا دفتر کنترل دارایی‌های خارجی) تا کنون فقط مجوز ۱۷۸۰ لوح هخامنشی را برای بازگشت به ایران صادر کرده است. پس از این اعلام، علاوه بر اعتراض رسمی معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، وکلای سازمان و وزارت امور خارجه نیز علت صدور این مجوز با این تعداد اثر پیگیری می کنند. ابراهیم شقاقی -مدیر کل حقوقی سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری- گفت:

بحث ما این بود که دانشگاه شیکاگو همه الواح را یک‌جا تحویل بدهد، اما آن‌ها از همان ابتدا قصد داشتند الواح را قسمت به قسمت تحویل دهند، شاید برداشت‌ها از صحبت‌های معاون میراث‌فرهنگی اشتباه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه آنچه که اکنون اتفاق افتاده، این است که باید یک بخش از الواح را همراه با یکی از کارمندان شیکاگو ارسال کنند، بیان کرد:

در حال هماهنگی مباحث مربوط به ویزا با وزارت امورخارجه هستیم تا این اتفاق رخ دهد، در نامه‌ای به وزارت امور خارجه، اعلام کردیم که آن طرف (دانشگاه شیکاگو و فرد همراه با الواح) آماده است ویزا باید برای او فرستاده شود تا الواح به ایران بیاید، بنابراین زمانی که ویزا آماده و به مقصد فرستاده شود، بخش نخست الواح به ایران مسترد می‌شود.

طالبیان در نشست خبری اعلام کرده بود:

به گفته‌ دکتر عبدالمجید ارفعی،۱۲ تا ۱۳ هزار لوح کامل و قطعات کوچک از الواح براساس رای دادگاه عالی آمریکا باید به کشور برگردانده شوند، اما اکنون اگر اعتراض‌های اولیه جواب ندهد، میراث فرهنگی شکایت‌های قانونی خود را تا آخرین لحظه انجام خواهد داد. به طرف آمریکایی اعلام کرده‌ایم تا در صورتی که ارسال الواح هخامنشی از ابتدا و بر اساس نامه‌ای از سوی دانشگاه شیکاگو، به صورت مجموعه‌ای باید به ایران انجام می‌شد، آن نامه را در اختیار ما قرار دهند.

الواح هخامنشی

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.