karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 آذر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، پس از انتشار گزارشی از جایگاه امن ایران برای سفر در جهان و خطر پایین سفر به آن در سال 2019، معاون رییس جمهور دست به انتشار فیلمی از توصیه های یک توریست آمریکایی برای سفر به ایران زد و گفت: مقابل سیاه‌ نمایی رسانه‌ های خارجی ایستاده‌ ایم.

بر اساس این گزارش، در نقشه خطر سفر، جایگاه امن ایران در سال 2019 برابر با کشورهای پیشرفته ای مانند انگلیس، کانادا، سوئد، آمریکا، امارات، اسپانیا و فرانسه قرار گرفت. علی اصغر مونسان، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با استناد به همین گزارش در توئیتی به دو زبان فارسی و انگلیسی چنین عنوان کرد: 

با جذب گردشگر از سراسر جهان مقابل سیاه‌ نمایی رسانه‌های خارجی ایستاده و چهره واقعی ایران زیبا را به دنیا نشان می‌دهیم.

ایشان همچنین فیلمی از یک گردشگر آمریکایی را در فضای مجازی منتشر کرد که در آن این گردشگر به مردم دنیا در مورد واقعیت های ایران توضیح داده و چهره ایران را متفاوت از آنچه رسانه های خارجی توصیف می کنند، نشان داده است. 

درو بینسکی، گردشگر آمریکایی، در ویدیوی خود، مردم دنیا با به بازدید از ایران دعوت می کند و می گوید آنها حتما باید پیش از مرگ یک بار از این کشور دیدن کنند. او می گوید مردم جهان خودشان باید شاهد اتفاق ها و شگفتی هایی که در ایران می افتد باشند تا متوجه شوند تصویری که از این کشور در دنیا ارایه می شود زمین تا آسمان با آنچه در رسانه ها می بینند فرق دارد. 

این گردشگری آمریکایی پس از اتمام سفر ده روزه اش به مکان های مختلف دنیا چنین می گوید: 

من هنوز فکر می‌کنم ایران کشوری است که باورهای کاملا اشتباهی در مورد آن وجود دارد. زمانی که کامنتی درباره ناامنی و خطرناکی ایران می‌خوانم خنده‌ام می‌گیرد، چون در مدتی که ایران بودم متوجه شدم این کشور یکی از امن‌ترین نقاط دنیا است.

درو بینسکی از علاقه مردم ایران به گردشگران خارجی به ویژه آمریکایی ها صحبت می کند و توضیح می دهد: 

 به محض این‌که به ایرانی‌ها می‌گویم آمریکایی هستم، مهمان‌نوازی شان شروع می‌شود. من هرگز در ایران احساس ناامنی نکردم، چون ۱۰۰ درصد ایرانی‌هایی که با آن‌ها روبرو شدم مراقب من بودند و به من اطمینان دادند که ایمن هستم و روز خوبی خواهم داشت.

این شهروند آمریکایی در ویدیوی کوتاه خود تصاویری از هویت تاریخی و فرهنگی ایران را نمایش می دهد و می گوید اماکن تاریخی ایران غیرقابل باور هستند. او همچنین بیان می کند نقطه اتکا و تاثیرگذاری کشور ایران مردم آن و مهمان نوازی شان است. درو بینسکی می گوید مهمان نوازی ایرانی ها ویژگی منحصر به فرد آنها در جهان است. 

این گردشگر آمریکایی همچنین در ویدیوی خود به تنوع بازارهای ایرانی، ارزانی قیمت کالاها، غذاهای اشتها برانگیز و مکان های تاریخی سحرانگیز آن اشاره می کند و به همه توصیه می کند حتما در طول زندگی شان و پیش از مرگ یک بار به این کشور سفر کنند. 

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.