karnaval.ir

سحر بحیرائی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

07 تیر 1400

به روز رسانی

07 تیر 1400

به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل:

نادر فلاحی ظهر روز پنجم تیر اظهار کرد: «به دنبال ثبت عنبران به عنوان شهر ملی گلیم، المان گلیم طراحی و در شورای فنی تصویب شد که براساس برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده این المان در میدان اصلی عنبران احداث خواهد شد.»

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: «این اقدام با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای شعار سال و تاکید بر این نکته که صنایع‌دستی می‌تواند بهترین تسهیلگر رونق اقتصادی باشد، انجام می‌شود.»

او ایجاد قطب اقتصادی صنایع‌دستی با ایجاد نشان و المان فاخر شهری را از دیگر اهداف طراحی و احداث المان گلیم برشمرد و بیان کرد: «احداث المان گلیم در میدان اصلی شهر ملی عنبران می‌تواند تبیین‌کننده اهمیت این رشته از صنایع‌دستی برای گردشگران ورودی به این منطقه باشد.»

فلاحی افزود: «طرح این المان توسط طراحان گرافیک و معماری اردبیل طراحی و به تصویب شورای فنی این اداره‌کل رسیده است و به‌زودی اجرای این المان در میدان اصلی عنبران عملیاتی خواهد شد.»

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل عنوان کرد: «با ثبت ملی عنبران به عنوان شهر صنایع‌دستی برای اولین بار گلیم عنبران در سطح ملی ثبت و در واقع در ایران شناسنامه‌دار شد تا گلیم با نام عنبران شناخته شود.»

او از تلاش برای ثبت سایر شهرهای مستعد استان به عنوان شهر ملی صنایع‌دستی خبر داد و گفت: «در این زمینه مستندات لازم تهیه می‌شود تا بتوانیم با پیگیری‌های لازم زمینه برای ثبت آنها را فراهم آوریم که از جمله برنامه‌های سال‌جاری در این حوزه ثبت خلخال به عنوان شهر ملی جاجیم است.»

احداث المان گلیم

chtn.ir

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

در دنیای آبی رنگ کاشی های فیروزه ای سفر می کنم تا بیابم راز این خاک مقدس را

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.