karnaval.ir

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 شهریور 1395

به روز رسانی

25 تیر 1399

طبیعت گردی در همه جای دنیا خوب و لذت بخش است و یکی از بزرگ ترین دلایل گردشگران برای سفر و گشت و گذار ، اما برخی پدیده های طبیعی هستند که همیشه نسبت به دیگر اماکن طبیعی یک سر و گردن بالاتر هستند ، امروز کارناوال می خواهد به یکی از برترین نقاط طبیعی و بکر جهان سفر کند که چندین سال است مورد توجه توریستان قرار دارد، جایی که به جرات می توان گفت در دنیا نظیری ندارد.

به آبشاری عظیم و با شکوه خواهیم رفت ، آبشار آنجل بلندترین و #مرتفع ترین آبشار جهان . کارناوال تا به امروز به آبریز، رودخانه و آبشار های زیادی سر زده است اما با دیدن بزرگی و زیبایی بی نظیر آبشار آنجل پی برد که حقیقتا صفت با شکوه ترین آبشار دنیا مستحق آنجل است .

ارتفاع آبشار آنجل حدودا به یک کیلومتر می رسد به طوری که اگر از پایین به آن نگاه کنید انگار از آسمان آب می ریزد و همین زیبایی است که سبب شده سیل عظیم گردشگران به جنوبی ترین نقطه ی کشور ونزوئلا سرازیر شوند تا #بلندترین آبشار دنیا را از نزدیک تماشا نمایند.

بدون شک این سفر پر است از هیجان ، لذت و تجربیات نو ؛ اگر شما هم عاشق پدیده های طبیعی منحصر به فرد هستید با کارناوال همراه باشید تا به بلندترین آبشار جهان سر بزنیم.

karnaval0
آبشار فرشتگان
آبشار آنجل

آشنایی با بلندترین آبشار جهان آنجل |angel Falls 

به جرات می توان گفت که بلندترین و در عین حال زیباترین آبشار جهان آبشار آنجل است ، آبشاری بسیار ماورائی و پر آب که چشمان هر بیننده ای را مجذوب خود می کند ، می توان ساعت ها به این آبشار عظیم خیره ماند و غرق در عظمت آن شد ، به زبان اسپانیایی به این آبشار سالتو آنجل ( Salto Ángel ) هم می گویند و به دلیل معنای زیبای نام این آبشار از آن به #آبشار فرشتگان یا فرشته هم نام برده می شود اما نام اصلی آن آنجل فالز ( Angel Falls ) است.

تا به حال کارناوال به آبشار های زیادی سر زده است ، اما این بار با یک پدیده ی کاملا متفاوت رو به رو هستیم ، در جنوبی ترین منطقه ی کشور ونزوئلا در آمریکای جنوبی آبشاری خفته است ...

ارتفاع دقیق این آبشار 807 متر می باشد ، آبشار آنجل در میان کوهستان آیاآنتی پویی ( Auyantepui ) بر فراز صخره ای کاملا لغزنده که 979 متر ارتفاع دارد قرار گرفته .

این آبشار عظیم به رودخانه ی چورون ( Churun ) می ریزد که خود شاخه ای از رود کارائو ( Carrao River ) می باشد و این رود هم در نهایت به رود اورینوکو ( Orinoco ) می ریزد و سرچشمه اش هم باران است ، به دلیل باران های شدیدی که در ونزوئلا می بارد این آبشار به وجود آمده است ، درست است که این آبشار در فصل های کم بارش از آبش کم می شود اما به دلیل بارش های ناگهانی این منطقه هیچ گاه خشک نمی شود .

 آبشار آنجل از شکافی در نزدیکی قله ی کوهستان آیاآنتی پویی به پایین سرازیر می شود.

angel water falls
آبشار آنجل
آبشار فرشته

عظمت آنجل بلندترین آبشار جهان را در ویدئو ببینید

کشف غیرقابل باور آبشار آنجل

شاید جالب و غیر قابل باور باشد که بدانید بلندترین آبشار جهان در قرن بیستم کشف شده است ! پیش از آن آبشار توگلا Tugela ) با ارتفاع 948 متر #بلندترین آبشار دنیا بود.

داستان کشف این آبشار رابطه ی مستقیمی با علت نام گذاری آن دارد ، آنجل به معنای فرشته ای است که نازل می شود. ماجرا از آنجا شروع شد که 16 جولای سال 1935 میلادی ( در برخی منابع این تاریخ 16 نوامبر 1933 ذکر شده ) ، خلبانی آمریکایی به نام جیمی آنجل ( Jimmie Angel بر فراز ونزوئلا در پرواز بود ، او که به این منطقه رفته بود تا سنگی با ارزش را پیدا کند. او که سوار بر هواپیمای ال ریو بود ، به قصد فرود به منطقه ی آبشار آنجل نزدیک شد ، اما به علت وجود گل و لای در منطقه هواپیمایش دیگر نتوانست بلند شود و در گل گیر کرد، او آسیب شدیدی ندید اما در منطقه ای دور افتاده با مقدار بسیار کمی غذا گرفتار شد و یازده روز با این اوضاع دوام آورد تا تواست نجات پیدا کند ، همسر جیمی که در این پرواز همراه همسرش بود هم سختی های زیادی را تحمل کرد.

اما با تمام دشواری هایی که تحمل نمود توانست به یکی از بزرگ ترین اکتشافات تاریخ دست یابد و آبشار غول پیکر آنجل را پیدا کند و تا 33 سال بعد هم هواپیمای او بر فراز صخره های آنجل باقی مانده بود تا سر انجام به وسیله ی هلی کوپر بقایای آن را پایین آوردند و در سال  1939 میلادی آبشار آنجل در نقشه ی ونزوئلا ثبت رسمی گشت ، پیکره ی هواپیمایی که منجر به کشف آبشار آنجل گشت هم اکنون در مقابل درب اصلی فرودگاه سیوداد بلیوار ( Ciudad Bolívar ) قرار دارد.

در نهایت بلندترین آبشار جهان به افتخار کاشف آن جیمی آنجل به آبشار آنجل نام گذاری شد البته چندی بعد فردی به نام ارنستو سانچز لاکروز ادعا کرد که در سال 1912 میلادی آبشار آنجل را دیده بوده است اما این موضوع را پنهان کرده و عمومی نکرده بود.

Jimmie Angel
Jimmie Angel

هواپیما ی جیمی انجل در محوطه ی خارجی فرودگاه سیوداد بلیوار

Jimmie Angels plane

انواع تفریحات در آبشار آنجل

همانطور که به آن اشاره کردیم آبشار آنجل یا فرشتگان که بلندترین آبشار دنیا است در پارک ملی کانایما واقع شده و این پارک پر است از جاذبه های گردشگری بکر مانند انواع آبشار ها ، رودخانه و جویبار ها و این مکان می تواند کاملا یک روز مفرح را برای شما همراه داشته باشد، البته اگر تصمیم داشته باشید که به صورت حرفه ای از دیواره های آبشار آنجل بالا بروید باید چند روزی در این پارک جنگلی اقامت کنید زیرا بالا رفتن از صخره بسیار دشوار است و زمان زیادی می برد.

کمی به اطراف آبشار نگاه می کنیم و به سراغ تفریحات این پارک خواهیم رفت …

بر فراز کوهستان آیاآنتی پویی هم تفریح و سرگرمی های متنوع و گاهی هم خارق العاده وجود دارد که در ادامه به برخی از برجسته ترین تفریحاتی که به آبشار آنجل مربوط می گردد اشاره می کنیم با کارناوال همراه باشید.

آبشار آنجل
تور آبشار آنجل

1 ) بندبازی

آبشار آنجل آن قدر خاص و منحصر به فرد است که توجه ماجراجویان را از سراسر دنیا به خود جلب کرده است ، بندبازی و کار های غیر قابل باور برای عاشقان هیجان کاری عادی در این ناحیه است ، آن ها طناب و یا چوب هایشان را در سوراخ های سنگ های آبشار جای می دهند و محکم می کنند و روی آن حرکات آکروباتیک انجام می دهند.

آبشار آنجل

بندبازی بر فراز آبشار آنجل ، بلند ترین آبشار دنیا را تماشا کنید 

2 ) پرش یا جامپینگ از فراز آبشار

به دلیل ارتفاع زیاد و منحصر به فردی آبشار آنجل ماجراجویان شجاع و نترس به وسیله ی هلی کوپتر و یا با صخره نوردی بر فراز آبشار می روند و از بالای آن به پایین می پرند گاهی بانجی جامپینگ می کنند ، گاهی با دایوینگ و گاهی هم به چتر نجات ، جالب این است که ماجراجویان می گویند وقتی بر فراز آبشار قرار می گیرند احساس رهایی و آرامش دارند.

آبشار فرشتگان

3 ) عکاسی

عکاسی یکی از جذابیت های اصلی آبشار آنجل می باشد ، عکس برداری به طور کامل از آبشار آنجل زمانی که برای اولین بار انجام می شد سه روز طول کشید تا عکاسان بتوانند تصویر کاملی از همه ی زوایای این پدیده ی زیبا تهیه کنند و هنوز هم محلی بکر برای عکاسی می باشد، خوب است بدانید که عکاسی از آبشار فنون خاصی دارد که البته کارناوال به راه کار های عکاسی از آبشار هم پرداخته است که می توانید از آن اطلاعات خوبی را کسب کنید و عکس های زیبایی از آبشار بگیرید.

angel falls

4 ) قایق سواری

در اطراف آبشار آنجل رودخانه های زیادی در جریان است مانند رودخانه های کارائو ( Churun River ) ، چورون ( Carrao River ) و اوینوکو ( Orinoco ) در این رودخانه ها می توان قایق سواری کرد و تنی به آب زد و اوقاتی مفرح را سپری نمود.

آبشار آنجل
آبشار آنجل
قایق رانی آبشار آنجل

5 ) اقامت و کمپ

با وجود خطرات زیاد در منطقه ی آبشار آنجل بسیاری از گردشگران به پارک ملی کانایما می روند تا شب را در آن اقامت کنند با چشم پوشی از هتل های نزدیک به آبشار کمپ و چادر زدن از جذابیت های مهم این منطقه می باشد و حتی صخره نوردان حرفه ای که به قصد صعود از صخره های کوه آبشار آنجل دارند باید حتما شب را در کمپ به سر ببرند زیرا 3 روز صعود از صخره ها طول می کشد.

چادر زدن در شبی تاریک در مکانی بکر و دور افتاده میان جنگل باید هیجان خاصی داشته باشد ، حال تصور کنید که آتشی روشن کنید و به صداهای مرموز حیوانات و حشرات گوش فرا دهید ... قطعا تجربه ای به یاد ماندی می شود.

کمپ آبشار آنجل

6 ) صخره نوردی

دیدن آبشار آنجل از بالا کار آسانی نیست و حتما باید با هلی کوپتر یا هواپیماهای کوچک بر فرازش رفت اما بسیاری از ماجراجویان صعود با هلی کوپر را دوست ندارند و ترجیح می دهند به وسیله ی صخره نوردی و با تلاش خودشان بر فراز آبشار آنجل بروند ، همین باعث شده تا صخره نوردی از تفریحات محبوب این ناحیه شود.

صخره نوردی

7 ) شنا

بسیاری از گردشگران به آبشار آنجل می روند تا فقط در زیر آن آب تنی کنند و در زیر نور آفتاب شنا کنند و لذت ببرند و در زیر بلندترین آبشار جهان عکس بگیرند.

آبشار آنجل

8 ) رنگین کمان 

به دلیل قطرات ریز آب معلق در هوا و وجود آبشار آنجل در روز های آفتابی اغلب بر فراز کوه های مه گرفته ی کوهستان آیاآنتی پویی رنگین کمان بسیار بزرگ و زیبایی تشکیل می شود که دیدن و عکاسی از همین رنگین کمان هم به یکی از جاذبه های تفریحی این مکان تبدیل گشته است.

آبشار آنجل

آشنایی با کوهستان آیاآنتی پویی سرچشمه ی آبشار آنجل

سپر گویان ( Guiana Shield ) در واقع نام لایه ی زمین شناسی منطقه ی ونزوئلا است و یکی از سه لایه ی اصلی آمریکا می باشد، بر روی این لایه ارتفاعات بسیار بلند و زیادی قرار دارند ، یکی از این ارتفاعات که مشهورترین آن ها نیز هست کوهستان آیاآنتی پویی Auyán-tepui ) می باشد که آبشار آنجل ، بلندترین آبشار جهان هم در همین کوهستان قرار گرفته است.

کوهستان آیاآنتی پویی در ایالت بلیوار ونزوئلادر میان جنگلی انبوه قرار دارد ، این کوهستان یکی از پربازدیدترین کوه های ونزوئلا است اما مرتفع ترین آن ها نیست ، ارتفاه بلندترین نقطه ی این کوهستان 2,450 متر می باشد.

این کوه زیبا علاوه بر آبشار شگف انگیز آنجل چندین غار کوچک و بزرگ را هم در خود جای داده است ، محلیان منطقه به دلیل شکل عجیب این صخره ها به آن ( the Cañón del Diablo ) به معنای خانه ی شیطان هم می گویند.

کوه رورایما که نام جزئی تر کوه آنجل است حدودا دو میلیار سال قدمت دارد و خودش به تنهایی جاذبه ای منحصر به فرد است که با آبشار آنجل هم زیباتر شده، قله ی این کوه سطحی مسطح دارد و حدودا اضلاعش 400 متر در 400 متر می باشد و منظره ای شگفت انگیز دارد.

سپر گویان
آیاآنتی پویی
آننتی پویی

پارک کانایما زادگاه آبشار آنجل

پارک ملی کانایاما ( Canaima National Park ) پارکی مملو از زیبایی و طبیعتی حیرت انگیز در جنوب ونزوئلا است ، وسعت این پارک ملی از 10,000 متر مربع شروع و هم اکنون به 30,000 رسیده است و در منطقه ی بولیوار واقع شده ، به دلیل همین وسعت چشم گیر پارک به یکی از بزرگترین پارک های ملی جهان تبدیل شده است ، این مکان در سال 1962 میلادی به ثبت جهانی رسید ، کانایما که از جنوب به پارک ملی رورایما ( Roraima ) برزیل متصل است جزو فهرست یونسکو می باشد.

پارک ملی کانایما دومین پارک بزرگ کشور ونزوئلا بعد از پارک ملی  پاریما-تاپیراپکو ( Parima-Tapirapecó ) است و ششمین پارک ملی دنیا محسوب می گردد، جالب است بدانید 65 درصد این پارک دارای صخره و سنگ های عظیم و به شکل عمودی می باشد که عمرشان به میلیون ها سال قبل باز می گردد و همین یکی از جذابیت های منحصر به فرد کانایما است.

#پارک ملی کانایما از نظر زمین شناسی برای ونزوئلا بسیار حائز اهمیت است و دارای سنگ هایی به نام تپیوس ( tepuis ) می باشد ، این پارک پر است از دیدنی های بکر و طبیعی که در قلب خود مخفی کرده است ، مثل کوه رورایما ( Roraima ) که بلندترین و در عین حال آسان ترین مکان برای کوه نوردی در این پارک می باشد.

اگر دقیق تر بخواهیم اشاره کنیم پارک کانایما در منطقه ی گران سبا ( Gran Sabana ) بولیوار قرار گرفته است و همین منطقه به دلیل آبشار های گوناگون و زیادی که دارد در حال حاضر 70 درصد انرژی حاصل از آب ونزوئلا را تامین می کند .

Canaima National Park
Canaima National Park

پوشش گیاهی و جانوری اطراف آبشارآنجل

در کوهستان آیاآنتی پویی حدودا 25 گونه ی حیوان دوزیست و خزنده به غیر از پرندگان زندگی می کنند و بسیاری به دلیل پوشش گیاهی و جانوری خاص این ناحیه پارک کانایما را پر شباهت به جنگل های آفریقا می دانند. این پارک پر است از پوشش گیاهی و جانوری خاص و جالب، به دلیل درجه ی حرارت 10 تا 20 و بارش های موسمی و آفتاب ، حتی برخی گونه های گیاهان گوشتخوار هم در این ناحیه یافت شده اند از گیاهان خاص پارک کانایما می توان به هلیامپورا ( Heliamphora ) ، پارچ ( Pitcher Plant )، دروزا Drosera ) و صدها گونه ی گیاهی دیگر اشاره نمود.

از حیوانات پارک کانایما می توان به پلنگ ، مورچه خوار ، سمور ، روتیل ، آرمادیلو ، پرندگان مهاجر استوایی ، عقاب ، پرستو ، شاهین و ... اشاره کرد و به جرات گفت که این پارک زادگاه گونه های بسیاری از جانوران در حال انقراض است.

Drosera
Pitcher Plant
قورباغه

اولین فردی که بر فراز آبشارآنجل رفت که بود ؟

 الکساندر لیم Aleksandrs Laime ) که با نام الخاندر لیم هم شناخته می شود کاوشگر معروف اتونی تبار بوده است که به عنوان اولین نفری که با پای پیاده و تجهیزات ابتدائی بر فراز آبشار آنجل رفته و صخره نوردی کرده است مشهور گشت، او همچنین کسی بوده است که اردوگاه کانایما را تاسیس کرد و در نهایت در سال 1994 میلادی چشم از جهان فرو بست.

او زندگی پر از هیجان و شگفتی داشت و حتی مرگش هم منحصر به فرد بود ، الکساندر که چند روز بود از درد قفسه ی سینه اش می نالید برای آوردن غذا به منطقه ی رودخانه ی چورون Churun River ) رفته بود که هیچ گاه باز نگشت و این آخرین خبری بود که از او شنیده شد.

مرد سمت چپ تصویر الکساندر لیم می باشد

الکساندر لیم

توریست در آبشار آنجل

آبشار آنجل به یکی از نقاط مهم گردشگری کشور ونزوئلا تبدیل شده است ، حتی با آن که این آبشار در منطقه ای صعب العبور قرار گرفته و حتی رسیدن به قسمت پایینی آبشار هم کار بسیار سختی است اما توریستان کنجکاو همچنان مایل هستند دشواری ها را بپزیرند و به ونزوئلا بروند.

برای رسیدن به پایین این آبشار باید راه های طویلی را میان جنگل و حتی رودخانه طی کرد و صخره ی این آبشار در کوهستان آیاانتی ( Auyantepui ) هم به راحتی و قابل صعود نیست و تنها صخره نوردان حرفه ای قادر به انجام این کار هستند ، پس بنابراین صعود بر فراز این آبشار غول آسا تنها با هلی کوپتر و یا هواپیماهای کم سرنشین قابل انجام می باشد.

angel falls turismo

بهترین فصل سفر

آبشار آنجل در همه ی فصل ها جاری است و گردشگران را به خود جلب می کند اما بین ماه های خرداد تا آذر بهترین زمان برای گردش و تفریح و بازدید از آبشار بلند فرشتگان می باشد زیرا در این زمان به دلیل بارش باران های فراوان در ونزوئلا آنجل در پر آب ترین وضعیتش قرار می گیرد.

آبشار آنجل
آبشار آنجل

دسترسی

آسان ترین راه برای دیدن بلندترین آبشار جهان یعنی آنجل از نزدیک استفاده از تورهای گردشگری می باشد که حدودا 4 میلیون تومان می باشد ، البته به نسبت خدماتی که در یافت می کنید هزینه ها کمی بالا و پایین می رود.

آدرس : آمریکا جنوبی ، ونزوئلا ، پارک ملی کانایما .

Address: Canaima National Park, Venezuela

Phone Number: 0118489374

angel falls

توصیه کارناوال

 اگر به جنگل ، کوهستان ، آبشار  و حتی غار نوردی علاقمند هستید ، #کشور ونزوئلا و #آمریکای جنوبی بهترین مکان برای شماست که در قلب طبیعت می توانید به هیجان و آرامش را با هم تجربه کنید .

اگر تصمیم گرفتید که به دیدار آبشار آنجل بروید باید بدانید که لباس گرم و خنک هردو را باید همراه داشته باشید و اگر قصد صخره نوردی ندارید باید برای هلی کوپتر سواری هم آماده باشید. 

آبشار آنجل

سخن آخر

آبشارها یکی از برترین اماکن گردشگری و طبیعت گردی در سراسر جهان است و قطعا بلندترین آبشار دنیا هم بسیار مورد توجه است اما شاید رفتن به آبشار آنجل برای هر کسی امکان پذیر نباشد ، کارناوال به بسیاری از آبشارهای ایران هم سر زده اگر دوست دارید با بلندترین آبشار ایران آشنا شوید می توانید از این لینک استفاده نمایید.

منتظر نظر و پیشنهادات شما خوبان هستیم.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

4 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

رضا

خارق العاده است. زیباترین آبشار جهان واقعا حظ کردم از کوه رورایما. حتما به ونزوئلا برای دیدن کوه رورایماو آبشار آنجل و به مصر برای دیدن هرم خوفو خواهم رفت. ممنون از زحمات شما.

زهرا میرزایی

سلام دوست کارناوالی عزیز خوشحالیم که این مطلب باب میل شما بود، حتما خاطرات سفرهایتان را با ما در میان گذارید. با تشکر از دیدگاه خوب شما

14 اسفند 1395

انتشار:13 اسفند 1395

آیا این دیدگاه مفید بود؟

سمیه

واقعا بی نظیره . عاااااالی . توضیحات جامع و کامل بود ممنون .

انتشار:17 بهمن 1395

آیا این دیدگاه مفید بود؟

طاها

هر ورقش دفتری است معرفت کردگار...

انتشار:10 شهریور 1395

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.