نظرسنجی سرویس جدید کارناوال

کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 بهمن 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری تسنیم، در روزهای اخیر تصاویری از وضعیت اسفبار حیوانات در باغ وحش باغلار باغی تبریز، منتشر شده که انتقادهای زیادی را از سوی کاربران فضای مجازی در پی داشته است. این تصاویر نشان می دهند که گونه های ارزشمند و بومی حیات وحش کشور مانند سیاه‌گوش، کاراکال، خرس، گرگ و پرندگان شکاری در کنار گونه های غیربومی چون شیر و حتا حیوانات اهلی مثل سگ و گربه در این باغ وحش نگهداری می شوند در حالی که قفس های آنها بیشتر شبیه به ویرانه است. حیوانات در این باغ وحش که در یکی از کلان‌شهرهای کشور قرار دارد به بهانه سرگرمی بازدیدکنندگان، با مرگی تدریجی دست و پنجه نرم می کنند. دیوار قفس های آنها در برخی موارد طرحی از طبیعت دارد تا شاید وضعیت رقت بار محل زندگی این جانداران را در نظر بازدیدکنندگان تا حدودی خوب جلوه دهند.

دیدن این تصاویر این پرسش ها را با خود به همراه می آورد که چرا سازمان حفاظت محیط زیست دست کم نسبت به ضبط حیوانات بومی که به صورت امانی به این مرکز سپرده شده‌اند، کاری انجام نمی دهد؟ آیا انتقال این جانوران ارزشمند بومی به مراکز دارای شرایط بهتر و یا رهاسازی آنها در طبیعت کشور، حداقل انتظاری نیست که باید از سازمان حفاظت محیط زیست داشت؟

باغ وحش باغلار باغی تبریز، بخشی از پارک تفریحی باغلار باغی محسوب می شود که در زمینی به مساحت 22 هکتار در بلوار استاد شهریار، با حمایت شهرداری تبریز احداث شده و وزیر کشور و مسوولان استان آن را در مرداد 1373 افتتاح کرده اند. وضعیت جانوران در این باغ وحش همواره موضوع انتقاد بازدیدکنندگان و فعالان حقوق حیوانات بوده است.

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.