karnaval.ir

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

21 مرداد 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

هرکس برای سفر انگیزه و دلیل خاصی دارد تجارت، لذت بردن از طبیعت، دیدار آثار باستانی، آشنایی با حیات وحش و ...

اما کسی فکرش را هم نمی کند افرادی باشند که فرسخ ها را طی کنند تا گربه ببینند، همین حیوانات خانگی و خیابانی که در گوشه و کنار شهر می توانیم پیدا کنیم، اما چرا این حیوانات خانگی آن قدر جذاب شده اند که گردشگران از سراسر دنیا برای دیدنشان به ژاپن می روند؟

امروز کارناوال قصد دارد به ژاپن برود جایی که جزیره ای وجود دارد که به جزیره ی گربه معروف شده است، جزیره ای پر از گربه ، تا چشم کار می کند فقط گربه است و گربه ... باید حس جالب داشته باشد که به دور از هیاهو و مشکلات در میان هزاران گربه بنشینیم و حرکات آن ها را تماشا کنیم ، به آنها غذا بدهیم و بازی کنیم .

این مطلب مخصوص عاشقان گربه است ، می خواهیم از تمام مشکلات و بیماری هایی که می گویند گربه ها می توانند داشته باشند چشم پوشی کنیم و قدم بر سرزمین گربه ها بگذاریم ، با ما همراه باشید تا به آئوشیما سرزمین گربه ها برویم.

جزیره گربه آئوشیما ژاپن
جزیره گربه ژاپن

نگاهی به جزیره ی آئوشیما

جزیره ی آئوشیما ( Aoshima Island ) یک جزیره ی آتشفشانی کوچک از مجمع الجزایر ایزو ( Izu یا Ozu ) ژاپن است و از نظر طبیعت هم از #اماکن زیبای ژاپن محسوب می شود و 1.6 کیلومتر طول دارد و به جزیره ی گربه معروف شده است، این نام گذاری به دلیل وجود گربه های بیشماری است که در این جزیره زندگی می کنند، قبلا این جزیره جزیی از منطقه ی ناگاهاما بوده است اما از سال 2005 تا امروز جزو ناحیه ی ازو ( Ōzu ) شده است .

جالب است بدانید این تنها جزیره ی گربه ژاپن نیست ؛ کارناوال قبلا سفری به دیگر #جزایر مرموز ژاپن هم داشته است و سرگذشت آن ها را بررسی کرده است ، مثل جزیره ی هوتونگ  سرگذشت شهری که به دست گربه ها تسخیر شد | هوتونگ و یا جزیره ی هاشیما که داستان های مرموز و ناشناخته ای دارد اگر دوست دارید از ماجراهای آن مطلع شوید می توانید این لینک را ببینید  جزیره هاشیما ، ژاپن | ناشناخته ای مرموز و متروک .

بد نیست بدانید ژاپن جزیره ای هم دارد که به جزیره ی خرگوش ها معروف است و کارناوال چندی پیش به جزیره ی خرگوش ها هم سفر کرده است اوکونوشیما | جزیره ای با صاحبخانه های کوچولو پیشنهاد می کنیم این جزیره ی زیبا را از دست ندهید.

جزیره گربه ژاپن
جزیره گربه ژاپن

نگاهی به جزیره ی گربه های ژاپن

ماجرای ورود گربه ها به جزیره

موضوع بر می گردد به اوایل قرن بیستم...

داستان از این قرار بوده که اهالی جزیره ی آئوشیما که اغلب ماهیگیر بودند با مشکل ازدیاد موش رو به رو شدند، این موش های مزاحم از طریق قایق ماهیگران به این جزیره می آمدند و زندگی مردم جزیره را سخت کرده بودند، این موش ها آن قدر زیاد بودند که باعث ایجاد دردسرهای زیادی شده بودند و مشکلاتی از قبیل بیماری، صدمه به انبار غلات و... را با خود داشتند.

ساکنان این جزیره برای حل مشکل زیادی موش ها تصمیم گرفتند تعدادی گربه با خود بیاورند و در جزیره رها کنند تا موش ها را شکار کنند تا مشکل ازدیاد جمعیت موش ها تمام شود، ماهیگیران این بار با قایق هایشان 45 گربه آوردند و در جزیره رها کردند، نقشه خوب پیش می رفت و گربه ها موش ها را شکار می کردند و همه روزه از تعدادشان کاسته می شد.

اما اهالی جزیره با مشکلی جدید روبه رو شدند که فکرش را هم نمی کردند، گربه ها به سرعت زاد و ولد می کردند و تعدادشان زیاد می شد، کم کم دیگر موشی در جزیره پیدا نمی شد اما ژاپنی ها ماندند و تعداد زیادی گربه ی گرسنه؛ همین شد که آرام آرام جزیره ی آئوشیما به #جزیره ی گربه ها معروف شد ، این جزیره بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته و سالانه توریستان زیادی را به خود جلب می کند.

جزیره آئوشیما
جزیره آئوشیما

زندگی روزانه ی گربه ها

به مرور زمان زاد و ولد گربه ها آن قدر زیاد شد که تعدادشان از ساکنان جزیره بیشتر شده ، در جای جای این جزیره گربه ها رژه می روند و می توان گربه ها را در همه حالت خوابیده، نشسته، پرسه زنان و ... مشاهده کرد.

این گربه ها تمام روزشان را در خانه های متروکه یا طبیعت جزیره پرسه می زنند و یا منتظر ماهیگیران می شوند تا آنها را در ماهی هایشان شریک کنند، غذای گربه ها کاملا توسط اهالی تامین می شود یا توریستان به آن ها غذا می دهند، برخی از ساکنان آئوشیما روزانه گربه ها را در محلی خاص جمع می کنند و برایشان غذا میریزند، آنها به وجود گربه ها عادت کرده اند و مشکلی با آنها ندارند ، وجود گربه ها در این جزیره منبع در آمدی برای اهالی شده است و کمی به اقتصادشان کمک نموده است.

آئوشیما جزیره گربه ژاپن
آئوشیما جزیره گربه ژاپن
photo by FilmDan Vision

تعامل ساکنان با گربه ها

ساکنانی که در حال حاضر در این جزیره زندگی می کنند دیگر به بودن گربه ها عادت کرده اند و به آن ها غذا می دهند و با آن ها بازی می کنند اما برخی از اهالی هم از آن ها خسته شده اند و در صدد ترک جزیره هستند، اما همانطور که اشاره شد تنها تعداد کمی که اغلب بازنشسته هستند و بین 50 تا 80 سال سن دارند در این جزیره هنوز زندگی می کنند.

اهالی اصلی این جزیره پس از جنگ جهانی دوم به این مکان آمده اند و می توان گفت از روی ناچاری به آئوشیما پناه برده اند و به مرور زمان جمعیتشان افزایش یافته بود و در حدود سال 1945 چیزی نزدیک به 900 نفر جمعیت داشته داشته است اما با ازدیاد گربه ها از تعداد آن ها کم شد و هم اکنون انگشت شمار شده اند و به عدد 15 رسیده ولی امید می رود به دلیل علاقه ی توریستان به این جزیره جمعیت ساکنان رو به افزایش رود.

جزیره آئوشیما
جزیره آئوشیما

جذابیت گردشگری جزیره

یکی از جالب ترین نکات درباره ی جزیره ی آئوشیما این است که در آن هیچ فروشگاه، مرکز خرید، سوپر مارکت و حتی رستورانی وجود ندارد اما همواره توریستان زیادی را به خود جلب می کند، عاشقان گربه به این جزیره می آیند تا چند روزی میان حیوانات مورد علاقیشان زندگی کنند و از مناظر زیبای جزیره هم لذت ببرند.

در این جزیره هیچ اتومبیل، دوچرخه ، سگ و یا کلاغی وجود ندارد و فقط گربه ها خوش و خرم در آن زندگی می کنند ، این جزیره به بهشت گربه ها هم معروف شده است که به حق لایق آن جا است.

جزیره گربه ژاپن
جزیره گربه ژاپن

جمعیت گربه ها

 این جزیره ی کوچک از ابتدا هم جمعیت زیادی نداشته است اما با افزایش تعداد گربه ها ، می گویند در حال حاضر جمعیت گربه های این جزیره شش برابر اهالی آن شده است، به دلیل زادو ولد سریع گربه ها اطلاع دقیقی از جمعیت آن ها در دست نیست اما قطعا تعداد آن ها بیش از 100 گربه می باشد، به راستی آئوشیما سرزمین گربه هاست و آن ها در رفاه کامل در این جزیره زندگی می کنند حتی ورود سگ به این جزیره مجاز نیست تا آرامش گربه ها بر هم زده نشود، با ازدیاد جمعیت گربه ها از جمعیت ساکنان این جزیره کاسته شده است. از ده سال پیش جمعیت گربه ها روند رو به رشدی داشته است.

اهالی جزیره در صدد کاهش جمعیت گربه ها هستند و برخی از آن ها را عقیم کرده اند تا از بیشتر شدن آن ها جلوگیری شود، اما با این حال جالب است بدانید ژاپن 10 جزیزه ی گربه دارد جزیره هایی نظیر اینوشیما ( Enoshima ) ، کاناگاوا ( Kanagawa ) و اوکیشیما ( Okishima ) .

جزیره گربه ژاپن
جزیره گربه ژاپن

گردشگران در جزیره گربه ها

همانطور که اشاره کردیم وجود گربه های زیاد سبب شده تا گردشگران به جزیره ی آئوشیما بیایند ، به طور میانگین روزانه 35 توریست برای دیدن گربه های این جزیره به این منطقه می آیند، در واقع این جزیره روستایی برای ماهیگیران بوده است اما به مرور زمان به جزیره ای متروکه تبدیل خواهد شد، البته ساکنان کنونی این جزیره به فکر گربه ها هستند و گاها اهالی را می بینیم که کیسه های غذا در دست دارند و در جزیره می چرخند و به گربه ها غذا می دهند.

گردشگرانی که وارد جزیره می شوند با گربه های گرسنه مواجه می شوند که دور و بر آن ها می گردند و با دهان های باز منتظر غذا هستند.

جزیره گربه ژاپن
جزیره گربه ژاپن
جزیره گربه ژاپن

دلسوزی برای گربه ها

با گذر زمان و شهرت یافتن جزیره ی آئوشیما به عنوان جزیره ی گربه ها، در فضای مجازی مردم دنیا برای گربه های گرسنه ی این جزیره نگران شدند و حرف و حدیث درباره ی سرنوشت این گربه ها بیشتر و بیشتر شد، تا در شبکه ی توییتر چالش فرستادن غذا به این جزیره به راه افتاد و مردم شروع به فرستادن غذا برای گربه های گرسنه ی آئوشیما کردند، این چالش از 5 ماه پیش یعنی اوایل فروردین ماه شروع شد در حال حاضر اعلام کرده اند که دیگر فرستان غذا کافی است و برای گربه های آئوشیما غذا نفرستید.

غذای گربه
غذای گربه

دسترسی

برای رسیدن به آئوشیما باید دو بار قایق سواری کرد، یک بار که 35 دقیقه طول می کشد از بندر ناگاهاما تا اهیمه و بار دیگر تا ایستگاه JR Iyonagahama ناگاهاما که پس از آن باید کمی هم پیاده روی کنید.

قیمت یک بار سوار شدن قایق 680 ین برای بزرگسالان و برای کودکان زیر 12 سال 340 ین است، اگر بخواهید قایق ها شما را به صورت تور به آئوشیما ببرند و بگردانند هزینه اش 1360 ین می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مطلع شدن از تغییرات این جزیره می توانید با شماره تماس درج شده در زیر تماس بگیرید.

آدرس : ژاپن، استان میازاکی، جزیره آئوشیما.

Address: Miyazaki 889-2162 , Miyazaki Prefecture

Telephone number +81 893-52-2700

جزیره آئوشیما

ظاهر جزیره ی آئوشیما

جزیره ی آئوشیما در جنوب ژاپن قرار دارد و بیسار کوچک و زیباست، از نظر ظاهری این جزیره ساحل هایی موجی شکل دارد که بر اثر سایش امواج با سواحل به این صورت شده است، آئوشیما به دلیل فوران آتشفشان های زیردریایی و تجمع رسوبات دریایی تشکیل شده است که پس از میلیون ها سال به شکل امروزی در آمده اند.

جزیره گربه آئوشیما
جزیره گربه آئوشیما

توصیه ی کارناوال

گربه حیوانی بسیار دوست داشتنی است اما می تواند خطراتی هم داسته باشد که خوب است قبل از مسافرت به مکان هایی مثل جزیره ی آئوشیما از آن ها مطلع باشیم، گربه ها ممکن است در انسان ها حساسیت ایجاد کنند، در ایالات متحده ی آمریکا حساسیت به گربه بسیار بیشتر از حساسیت به سگ است ، افرادی که به گربه حساسیت دارند دستگاه ایمنی بسیار حساسی دارند و جالب است بدانید خلاف تصور عامیانه آن ها به موی گربه حساسیتندارند بلکه به شوره های پوستی یا بذاق دهان آن ها حساسیت دارند، پس قبل از سفر به جزیره ی گربه ها مطمئن شوید به گربه حساسیت ندارید.

در سفر به این جزیره هم باید مراقب بیماری های انگلی باشید چون گربه می تواند ناقل بیماری باشد و حتما با خود دستکش و لباس های پوشیده داشته باشید تا ارتباط مستقیم زیادی با گربه ها نداشته باشید.

یادتان نرود در این جزیره خوراکی و نوشیدنی وجود ندارد پس حتما با خود غذا و نوشیدنی همراه داشته باشید، دیگر این که به علت تغییر ناگهانی آب و هوا امکان دارد قایق ها به این جزیره نروند یا برخی از ساعت هایشان لغو شود پس حتما پیش از حرکت آب و هوای جزیره را چک کنید.

اگر حادثه ای رخ داد و مجبور شدید که در آئوشیما بمانید بدانید یک فروشگاه خوراکی در این جزیره وجود دارد اما تنها بعضی از روزها باز است می توانید با پرس و جو از اهالی این مغازه را پیدا کنید.

گربه

سخن آخر

شما از گربه دوستان هستید یا سگ دوستان؟ بنظر شما جزیره ای پر از گربه می تواند مکان خوبی برای مسافرت باشد؟

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

وای خدای من میشه من برم اونجا بمونم واسه همه عمر😻😻😻

آخه غذا نداره😭🙈

03 خرداد 1402

انتشار:11 آذر 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.