karnaval.ir

پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 آبان 1402

به روز رسانی

20 آبان 1402

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان 

مقامات ایران و تاجیکستان در حاشیه سفر رئیس‌جمهور کشورمان به این کشور، برای توسعه گردشگری، سند لغو روادید امضا کردند.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه امضای سند همکاری مشترک گفت: پنج سند همکاری با طرف‌های تاجیک امضا کردم که دو سند آن در حوزه فرهنگ بود و مابقی آن به نیابت از رئیس سازمان صدا و سیما، وزیر علوم و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به امضا رسید.

وی با اشاره به موضوعات و بند‌های مورد اشاره در این اسناد، افزود: اتفاقات خوبی در همکاری‌های مشترک و گستردگی فرهنگی بین دو کشور فراهم می‌شود.

اسماعیلی ادامه داد: در سفر به تاجیکستان جلسه‌ای را با ادبا و نویسندگان نیز داشتیم. جلسه بسیار خوبی بود و در آن با اشاره به سابقه فرهنگی دو کشور بر مشترکات فرهنگی و تمدنی ایران و تاجیکستان نیز تاکید شد.

گفتنی است، یادداشت تفاهم نقشه راه همکاری‌های مشترک در زمینه‌های فرهنگ و هنر، آموزش عالی، تجاری و اقتصادی، لغو روادید، حمل و نقل و ترانزیت، ایجاد منطقه آزاد مشترک، تحقیقات فناوری و نوآوری، امور ورزشی و خواهر خوانندگی میان شهر‌های یزد و خجند تاجیکستان از جمله اسناد و تفاهم‌نامه‌های همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان بود که توسط مقامات دو کشور به امضا رسید.

این اسناد همکاری میان وزرای امور خارجه، نیرو و فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران با وزرای رشد اقتصاد، فرهنگ، معارف، نقلیات و صناعت تاجیکستان امضا شد.

یادآور می‌شود، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی به دعوت رسمی «امامعلی رحمان» همتای تاجیکستانی خود و در راستای گسترش و تعمیق تعاملات اقتصادی و سیاسی با کشور‌های همسایه روز گذشته وارد دوشنبه شد و در کاخ ملت مورد استقبال رسمی امام علی رحمان همتای تاجیکستانی خود قرار گرفت.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این سفر با هدف انعقاد تفاهم‌نامه‌های فرهنگی و هنری به همراه رئیس جمهور به تاجیکستان سفر کرد.

لغو ویزا بین ایران و تاجیکستان

جدیدترین خبرهای گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

قدم در راهی گذاشتم که در آغاز برایم مبهم بود، اما حالا جذاب است. انگیزه، امید و عشق موجب شد تا از سختی‌های این راه ترسی به خود راه ندهم، خستگی جسمم را با طراوت و شادابی روحم تسکین دهم و با قدرت بیشتر و

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.