کارناوالِ جدیدی در راه است
خبرم کن arrow_back

رده‌بندی بهترین شهرهای جهان برای زندگی در سال 2019

به نقل از وبسایت چمدان، موسسه مشاور منابع انسانی مرسر مانند سال های گذشته 231 شهر در نقاط مختلف جهان را بر مبنای کیفیت زندگی شان رتبه بندی کرده است. در این رتبه بندی که بهترین شهرهای جهان را برای زندگی در سال 2019 مشخص کرده است، شهر وین پایتخت اتریش برای دهمین سال پیاپی در رتبه اول ایستاد. موسسه مرسر، شهرهای مختلف را در ده بخش بررسی می کند که این بخش ها شامل موضوع های زیر می شوند: 

محیط اجتماعی شامل سیاست و جرم و جنایت، محیط اقتصادی، محدود‌یت‌های آزادی‌های فردی، مسائل بهداشتی و پزشکی، مدارس و آموزش، خدمات عمومی و حمل‌ و نقل، تفریح و سرگرمی، کالاهای مصرفی، اسکان، محیط طبیعی و اقلیم

جایگاه تهران و دیگر شهرهای خاورمیانه

تهران پایتخت ایران در این رده بندی در رتبه 199 از میان 231 شهر جهان قرار گرفته است و بعد از آن شهرهای کراچی پاکستان، کاراکاس ونزوئلا و یانگون میانمار قرار دارند. شهر دبی در این رتبه بندی در جایگاه 74، ابوظبی در جایگاه 78 و مسقط در رتبه 105 قرار گرفته اند. به این ترتیب دبی عنوان با کیفیت ترین شهر برای زندگی در خاورمیانه را به دست می آورد. از دیگر نکات جالب این رتبه بندی، جایگاه 130 استانبول است که نسبت به سال قبل 4 رتبه ارتقا پیدا کرده است.

رده‌بندی بهترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۹ برای زندگی‌

رده‌بندی بدترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۹ برای زندگی

وین | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X