karnaval.ir

پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

29 اردیبهشت 1403

به روز رسانی

29 اردیبهشت 1403

حفاران غیر مجاز به بهانه گنج‌یابی نای آسیاب آبی تاریخی بیجار را متلاشی کردند.  

چند روز پیش در اردیبهشت ۱۴۰۳ عده‌ای شبانه اقدام به حفاری و نابودی قسمتی از نای باقی‌مانده از تنها آسیاب آبی و تاریخی بیجار در پایین دست قنات خشک شده تخت و در پنجاه متری جاده بیجار - زنجان کرده‌اند.

این اقدام در حالی از سوی حفاران غیر مجاز صورت گرفته که آن‌ها بخش‌های زیادی از این نای را به بهانه یافتن گنج از بین برده‌اند. میراث‌دوستان منطقه عنوان می‌کنند که مسئولان میراث فرهنگی یگان حفاظت باید به این موضوع ورود کنند و ضمن یافتن حفاران و معرفی آن‎ها به مراجع قضایی بقایای این نای را جمع‌آوری مرمت کنند.

منبع: میراث باشی

متلاشی شدن آسیاب آبی تاریخی بیجار

متلاشی شدن آسیاب آبی تاریخی بیجار

متلاشی شدن آسیاب آبی تاریخی بیجار

متلاشی شدن آسیاب آبی تاریخی بیجار

جدیدترین خبرهای گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

قدم در راهی گذاشتم که در آغاز برایم مبهم بود، اما حالا جذاب است. انگیزه، امید و عشق موجب شد تا از سختی‌های این راه ترسی به خود راه ندهم، خستگی جسمم را با طراوت و شادابی روحم تسکین دهم و با قدرت بیشتر و

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.