ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

03 شهریور 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، سیاوش ارجمندزاده -مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر- از حرکت نخستین کشتی باری - مسافری بوشهر - قطر در هفته جاری خبر داد و اعلام کرد:

این کشتی می‌تواند ۱۶۰۰ نفر مسافر و حدود ۲۰۰۰ تن بار را به صورت کانتینری جابه‌جا کند.

وی همچنین گفت:

نخستین خط کشتیرانی مداوم ایران با قطر قرار است هفته‌ای یک بار بوشهر را به مقصد دوحه قطر ترک کند.

او اضافه کرد:

این کشتی می‌تواند بار و مسافر را به صورت همزمان جابه‌ جا کند. به دلیل آنکه قرار بود در ابتدا برای نخستین سفر تنها بار به قطر بفرستیم اما تصمیم عوض شد و به همین دلیل وقفه‌ای در حرکت ایجاد شد.

سیاوش ارجمندزاده در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اعلام تاریخ دوم شهریورماه برای حرکت این کشتی به سمت دوحه، این اتفاق نیفتاده است؟ گفت:

مشکلاتی برای سوخت این کشتی به وجود آمد و در درجه دوم می‌خواستیم مسافر و بار را هم به صورت همزمان جابه‌جا کنیم بنابراین هماهنگی‌های آن انجام شد. ضمن اینکه قرار بود آژانس‌های مسافرتی و تورهای گردشگری این کار را انجام دهند و نسبت به فروش آن اقدام کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به این که هنوز هیچ بلیتی از کشتی قطر - بوشهر فروخته نشده است، بیان کرد:

براساس هماهنگی‌های صورت گرفته، مقرر شد سفر کشتی بوشهر - قطر به صورت رفت و برگشت و تور چهار تا پنج روزه بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار باشد که بسته به نوع هتل و کلاس سفر متفاوت است.

وی افزود:

فاصله بوشهر تا قطر ۲۰۰ مایل بوده و این سفر بسته به سرعت کشتی و شرایط جوی بین ۱۲ تا ۲۰ ساعت طول می‌کشد.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET