ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 آبان 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، در تازه ترین اخبار از جهان باستان شناسی گورهای 500 ساله ای در بولیوی کشف شده اند که بقایایی از اسکلت ها و آثاری متعلق به امپراتوری اینکا را در خود جای داده و امیدهای تازه ای برای شناخت بهتر این تمدن به وجود آورده اند. 

بر اساس این گزارش که به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر شده است، این گورها و آثار از 20 کیلومتری شهر لاپاز در کشور بولیوی به دست آمده اند. در این مقبره ها اجساد بیش از یکصد نفر از مردم بومی به همراه بیش از 30 قطعه ظرف مورد استفاده در قبیله اینکا دفن شده اند. 

جدو ساگارناگا، استاد باستان شناسی دومین دانشگاه قدیمی بولیوی در مورد این کشف بزرگ می گوید: 

این ظروف، دست نخورده و اینکایی هستند و چنین به نظر می رسد که مردم "پاکاجس" این گورستان را (که محل گورهای کشف شده است)، بنا کرده باشند. شهرهایی که به این افراد تعلق داشتند در اواخر سده پانزدهم میلادی به اشغال اینکاها درآمدند و این به احتمال زیاد حضور آثار آنها در این گورها را توجیه می کند. 

بر اساس گفته های "جولیو کاندوری" یک باستان شناس بولیویایی، این کشفیات بخشی از هویت و فرهنگ این کشور را نشان می دهد. در همین راستا، "ویلما آلانوکا" وزیر فرهنگ بولیوی نیز کشف این گورها را بی سابقه خواند. 

حفر این گورستان از ماه ها پیش در کشور بولیوی آغاز شده اما خبر کشف های آن تا همین اواخر انتشار پیدا نکرده بود. از این گورها علاوه بر استخوان انسان ها، بیش از 150 شی برنزی مانند دستبند، زیورآلات، گردنبند و بند برای موهای سربند و زنان به دست آمده است. آن طور که باستان شناسان اعلام کرده اند، این گورها در گذشته مورد دستبرد قرار گرفتند. آثار کشف شده از این گورها برای انجام مطالعه های بیشتر به مرکزی باستان شناسی انتقال پیدا کرده اند و قرار است در انتها در موزه ای در شهر ویاچای بولیوی به نمایش درآیند. 

Photo by : ایرنا

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET