karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 آبان 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، در تازه ترین اخبار از جهان باستان شناسی گورهای 500 ساله ای در بولیوی کشف شده اند که بقایایی از اسکلت ها و آثاری متعلق به امپراتوری اینکا را در خود جای داده و امیدهای تازه ای برای شناخت بهتر این تمدن به وجود آورده اند. 

بر اساس این گزارش که به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر شده است، این گورها و آثار از 20 کیلومتری شهر لاپاز در کشور بولیوی به دست آمده اند. در این مقبره ها اجساد بیش از یکصد نفر از مردم بومی به همراه بیش از 30 قطعه ظرف مورد استفاده در قبیله اینکا دفن شده اند. 

جدو ساگارناگا، استاد باستان شناسی دومین دانشگاه قدیمی بولیوی در مورد این کشف بزرگ می گوید: 

این ظروف، دست نخورده و اینکایی هستند و چنین به نظر می رسد که مردم "پاکاجس" این گورستان را (که محل گورهای کشف شده است)، بنا کرده باشند. شهرهایی که به این افراد تعلق داشتند در اواخر سده پانزدهم میلادی به اشغال اینکاها درآمدند و این به احتمال زیاد حضور آثار آنها در این گورها را توجیه می کند. 

بر اساس گفته های "جولیو کاندوری" یک باستان شناس بولیویایی، این کشفیات بخشی از هویت و فرهنگ این کشور را نشان می دهد. در همین راستا، "ویلما آلانوکا" وزیر فرهنگ بولیوی نیز کشف این گورها را بی سابقه خواند. 

حفر این گورستان از ماه ها پیش در کشور بولیوی آغاز شده اما خبر کشف های آن تا همین اواخر انتشار پیدا نکرده بود. از این گورها علاوه بر استخوان انسان ها، بیش از 150 شی برنزی مانند دستبند، زیورآلات، گردنبند و بند برای موهای سربند و زنان به دست آمده است. آن طور که باستان شناسان اعلام کرده اند، این گورها در گذشته مورد دستبرد قرار گرفتند. آثار کشف شده از این گورها برای انجام مطالعه های بیشتر به مرکزی باستان شناسی انتقال پیدا کرده اند و قرار است در انتها در موزه ای در شهر ویاچای بولیوی به نمایش درآیند. 

کشف گور در بولیوی

ایرنا

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.