ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 آذر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا و بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، خالد عنانی، وزیر باستان شناسی مصر از کشف مقبره ای 4400 ساله در مصر خبر داد و اعلام کرد این جدیدترین اکتشاف سال 2018 در این کشور است. بر اساس گفته های خالد عنانی این مقبره آرامگاهی خصوصی ست و به شکل فوق العاده ای تا کنون محفوظ و سالم باقی مانده است. 

وزیر باستان شناسی مصر در ادامه در مورد این کشف بزرگ گفت: 

این مقبره، رنگ آمیزی شده و حاوی پیکره متعلق به یک کاهن عالی رتبه با قدمت بیش از چهار هزار و 400 ساله است که «واح تی» نام داشته و در دوره حکمرانی «نِفِریرکارَع کاکای»، سومین پادشاه دودمان پنجم از پادشاهی باستانی مصر، می زیسته است. مقبره کشف شده با تصاویری مزین شده است که این کاهن سلطنتی را به همراه مادر، همسر و دیگر اعضای خانواده وی به نمایش می گذارد. 

این مقبره فوق العاده در جنوب شهر قاهره پیدا و در سقاره، محوطه بزرگ و باستانی خاک سپاری مردگان در مصر، واقع شده است. باستان شناسان از نبود نشانه های غارت و سالم بودن در این مقبره خبر داده اند و در تلاش هستند تا با کاوش در این محوطه کشف های بیشتری انجام دهند. 

باستان شناسان پس از برداشت آخرین لایه خاک در این مقبره با پنج اتاقک رو به رو شده اند که درِ چهار عدد از آنها هنوز بسته مانده و کاوش نشده است. آنها بسیار امیدوارند در یکی از این اتاقک ها به یک تابوت با تابوت دان فرد دفن شده برسند. این مقبره ۱۰ متر طول، سه متر عرض و سه متر عمق دارد. 

مصر امسال کشفیات باستان شناسی بسیاری داشته است و مقام های این کشور امید دارند تا این یافته های جدید به کمک گردشگری این کشور بیایند و آنهایی را که پس از انقلاب عربی از سفر به اینجا روی گردانده اند، دوباره به سفر به مصر علاقه‌مند کند.

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET