ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 مهر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، باستان‌شناسان در جریان کاوش های خود موفق شده اند بخشی از مجسمه "آخناتون" یکی از فراعنه ی مصر باستان را کشف نمایند.

 گروهی از باستان شناسان بریتانیایی-مصری از دانشگاه کمبریج در ماموریت کاوش‌ خود در سایت بزرگ باستان‌شناسی "عمارنِه" که در شرق رودخانه نیل قرار دارد، موفق شدند سَر مجسمه "آخناتون"، فرعون مصر باستان را کشف کنند که دوران حکومت آن بر سرزمین مصر به سال ۱۳۰۰ پیش از میلاد باز می‌گردد.

مصطفی وزیری، دبیرکل شورای عالی آثار تاریخی مصر در این‌باره اظهار داشت:

این مجسمه که بخشی از یک مجسمه بزرگتر بوده، از سنگ گچ ساخته شده و دارای ارتفاع ۹ سانتی‌متر، طول ۱۳.۵ سانتی‌متر و عرض ۸ سانتی‌متر است. این اکتشاف از اهمیت بالایی برخوردار است، به دلیل آن که شواهدی درباره پایتخت مصر باستان در زمان آخناتونژ دهمین فرعون دودمان هجدهم مصر در اختیار محققان قرار می دهد، چرا که دوران حکومت آخناتون یکی از جنجالی‌ترین دوره‌ها در تاریخ مصر باستان است.

سایت باستان‌شناسی عمارنه در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی شهر منیا واقع شده و شامل بقایای شهری است که توسط آخناتون و همسرش نفرتیتی احداث شده و معابد، کاخ‌ها و گورستان‌های باستانی فوق العاده‌ای در آن دیده می شود.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET