karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 مهر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، باستان‌شناسان در جریان کاوش های خود موفق شده اند بخشی از مجسمه "آخناتون" یکی از فراعنه ی مصر باستان را کشف نمایند.

 گروهی از باستان شناسان بریتانیایی-مصری از دانشگاه کمبریج در ماموریت کاوش‌ خود در سایت بزرگ باستان‌شناسی "عمارنِه" که در شرق رودخانه نیل قرار دارد، موفق شدند سَر مجسمه "آخناتون"، فرعون مصر باستان را کشف کنند که دوران حکومت آن بر سرزمین مصر به سال ۱۳۰۰ پیش از میلاد باز می‌گردد.

مصطفی وزیری، دبیرکل شورای عالی آثار تاریخی مصر در این‌باره اظهار داشت:

این مجسمه که بخشی از یک مجسمه بزرگتر بوده، از سنگ گچ ساخته شده و دارای ارتفاع ۹ سانتی‌متر، طول ۱۳.۵ سانتی‌متر و عرض ۸ سانتی‌متر است. این اکتشاف از اهمیت بالایی برخوردار است، به دلیل آن که شواهدی درباره پایتخت مصر باستان در زمان آخناتونژ دهمین فرعون دودمان هجدهم مصر در اختیار محققان قرار می دهد، چرا که دوران حکومت آخناتون یکی از جنجالی‌ترین دوره‌ها در تاریخ مصر باستان است.

سایت باستان‌شناسی عمارنه در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی شهر منیا واقع شده و شامل بقایای شهری است که توسط آخناتون و همسرش نفرتیتی احداث شده و معابد، کاخ‌ها و گورستان‌های باستانی فوق العاده‌ای در آن دیده می شود.

مجسمه فرعون

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.