ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 مهر 1397

به روز رسانی

03 مرداد 1399

به نقل از خبرگزاری ایلنا، شهریار حیدری-دبیر ستاد اربعین- از حذف شدن دلار از چرخه راهپیمایی اربعین خبر داد و گفت بانک مرکزی به اندازه تمام زائران حواله ای معتبر در حساب سفارت عراق می دهد که پس از پایان اربعین از سوی دو کشور در مورد نحوه پرداخت آن تصمیم گیری می شود. 

آقای حیدری در ادامه این مصاحبه در مورد نحوه پرداخت هزینه ویزای اربعین بیان کرد: 

برای این موضوع توافقی با بانک مرکزی انجام شده تا برای زائران از ارز ثانویه استفاده شود. البته زائران اربعین نه ارز می‌گیرند و نه ارز می‌پردازند. سازوکار پرداخت ارز به‌ این صورت است که آنها هزینه را به‌ صورت ریالی که مشخص شده، پرداخت می‌کنند و در نهایت بانک مرکزی به‌ اندازه تمام تعداد زائران حواله‌ای معتبر به حساب سفارت عراق می‌دهد که بعد از اربعین درباره نحوه پرداخت آن تصمیم‌گیری می‌شود.

رییس ستاد اربعین همچنین در زمینه حذف دلار از هزینه های اربعین توضیح داد: 

۴۱ دلار مطرح شده تنها یک معیار است و بعد از اربعین برای پرداخت هزینه‌ها به کشورعراق از ارز توافقی که ممکن است دینار یا یورو باشد، استفاده می‌شود.

ایشان در بخش دیگری از صحبت هایش از پیگیری کارهای ساماندهی اربعین 1397 خبر داد و گفت: 

خوشبختانه به تازگی کاردار جدید عراق به ما معرفی شده و ما توانسته‌ایم جلساتی را به منظور روان کردن تردد زائران با او برگزار کنیم که البته برای تاثیرگذاری باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد تا هرگونه وقفه‌ای در مسیر و هرگونه کمبود و نارسایی مورد بررسی مشترک قرار گرفته و وضعیت بهتری برای زائران حاصل شود.

وی در ادامه افزود: 

کاردار تازه عراق در جریان انتظارات و توقعات ما قرار گرفته و به این ترتیب به علاوه کنسولی‌های چهارگانه عراق در ایران، ۲۴ دفتر و کنسولی موقت صدور روادید نیز برای روان کردن امر صدور روادید زائران توجیه شده‌اند.

آقای حیدری در پایان از شروع فعالیت شرکت های حج و زیارت در سراسر کشور برای ثبت نام اربعین خبر داد و گفت: 

از چهارشنبه هفته گذشته ۲۵۰۰ شرکت زیارتی وابسته به حج و زیارت در سراسر کشور ثبت‌نام از زائران را آغاز کرده و براساس قول کاردار جدید قرار است هیچ‌گونه وقفه‌ای در مسیر صدور روادید وجود نداشته باشد. همچنین در بحث تردد زائران در مرزهای مشترک با عراق و داخل این کشور بحث‌هایی داشتیم که با توجه به برگزاری خوب جلسات پیش‌بینی می‌شود این مشکلات نیز تا حد زیادی حل شود.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET