karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

19 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، ولی الله تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در خبری اعلام کرد اقامتگاه‌ های بوم‌گردی بر اساس تجهیزات و امکانات شان درجه‌ بندی می‌ شوند. 

آقای تیموری در گفت‌و‌گویی با این خبرگزاری چنین توضیح داد: 

در حال حاضر هزار و 467 اقامتگاه بوم‌گردی در کشور پروانه فعالیت دارند. بر اساس هدف‌گذاری‌ های انجام گرفته قرار است تا آخر دوره فعالیت دولت دوازدهم، این تعداد به 2 هزار اقامتگاه افزایش یابد که با توجه به ظرفیت‌های موجود و رونق کسب کار بوم‌گردی‌ ها به این تعداد دست خواهیم یافت.

ایشان سیاست اصلی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه اقامتگاه های بوم‌گردی را درجه‌بندی آنها عنوان کرد و گفت:

به زودی تمام اقامتگاه با توجه به ساختمان و تجهیزات و امکانات شان به درجه یک، دو و سه تقسیم می‌ شوند. میزان کرایه این اقامتگاه ها متناسب با این درجه‌بندی خواهد بود و به این ترتیب هر گردشگری که قصد اقامت در یک اقامتگاه بوم‌گردی درجه یک را دارد، می داند این مکان باید از چه امکانات و تجهیزاتی برخوردار باشد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از برنامه های آینده این معاونت برای آموزش کارمندان و افرادی که در این اقامتگاه ها مشغول به خدمات رسانی هستند، خبر داد و افزود: 

نحوه صحیح برخورد با گردشگران و فراگیری زبان انگلیسی از دیگر برنامه‌ها برای ارتقای کیفیت اقامتگاه های بوم گردی در نظر گرفته شده است. 

آقای تیموری در ادامه به میزان استقبال گردشگران خارجی از این نوع اقامتگاه ها اشاره کرد و گفت: 

استقبال گردشگران خارجی نیز از اقامتگاه‌های بوم‌گردی بسیار خوب بوده و دلیل این امر نیز حضور گردشگران خارجی فرهنگی در ایران است که به این نوع اقامتگاه علاقمند هستند.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد تعداد اقامتگاه های بوم‌گردی غیرقانونی کشور چنین گفت:  

 پاسخ به این پرسش را نمی توان به درستی گفت، چون هر فردی می‌تواند گردشگری را به خانه دعوت کند و از او در منزل شخصی اش پذیرایی کند؛ این بخشی از فرهنگ ایرانی است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در مورد مشکلاتی که ممکن است در این خانه های محلی بین گردشگر و صاحب‌خانه پیش بیاید چنین صحبت کرد: 

اگر در این شرایط بین گردشگر و صاحب منزل مشکلی پیش بیاید به سازمان میراث فرهنگی ارتباطی ندارد و مرجع رسیدگی ارگان‌های دیگری هستند. ما تنها می‌توانیم از گردشگران بخواهیم که از اقامتگاه‌هایی که تابلو بوم‌گردی سازمان میراث فرهنگی را دارند، استفاده کنند.

اقامتگاه بوم گردی

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.