karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 شهریور 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، بانک مرکزی از تعیین تکلیف ارز دانشجویی و پرداخت به نرخ بازار خبر داد. 

بنا بر این گزارش، بعد از اجرایی شدن بسته جدید ارزی و ورود 23 ارز خدماتی به بازار و پرداخت از طریق صرافی ها، قیمت ارز خدماتی با قیمت بازار هم سطح شده است. در حالی که پیش از این ارزهای خدماتی نرخی 4200 تومانی داشتند و از طریق بانک ها پرداخت می شدند. 

از جمله ارزهای خدماتی که از طریق دولت پرداخت می شد، ارز دانشجویی بود که با نرخ 4200 تومانی و از طریق بانک ها قابل دریافت بود. اما بعد از اعمال تغییرات جدید در بازار ارز و حذف ارز 4200 تومانی برای واردات (به غیر از کالاهای اساسی)، قرار بر این شد که تامین ارز خدماتی تنها از طریق صرافی ها انجام بپذیرد و قیمتی معادل ارز در بازار آزاد داشته باشد. 

این طور که بانک مرکزی اعلام کرده است، ارز دانشجویی برای نیمسال اول تحصیلی 2018 تنها تا تاریخ 31 شهریور 1397 پرداخت می شود و بعد از این تاریخ، ارز دانشجویی تنها از طریق دو بانک و به نرخ آزاد به دست متقاضیان می رسد. 

این درحالی ست که پیش از این قرار بود تا صرافی ها، ارز خدماتی را با قیمت یک درصد بالاتر از نرخ بازار ثانویه (بین 8000 تا 9000 تومان) بفروشند اما حالا قیمت ارز خدماتی در صرافی ها هم قیمت با بازار آزاد و با اختلافی در حدود 100 تومان به متقاضیان دارای مدرک به فروش می رسد. 

ارز دانشجویی

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.