ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 شهریور 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، بانک مرکزی از تعیین تکلیف ارز دانشجویی و پرداخت به نرخ بازار خبر داد. 

بنا بر این گزارش، بعد از اجرایی شدن بسته جدید ارزی و ورود 23 ارز خدماتی به بازار و پرداخت از طریق صرافی ها، قیمت ارز خدماتی با قیمت بازار هم سطح شده است. در حالی که پیش از این ارزهای خدماتی نرخی 4200 تومانی داشتند و از طریق بانک ها پرداخت می شدند. 

از جمله ارزهای خدماتی که از طریق دولت پرداخت می شد، ارز دانشجویی بود که با نرخ 4200 تومانی و از طریق بانک ها قابل دریافت بود. اما بعد از اعمال تغییرات جدید در بازار ارز و حذف ارز 4200 تومانی برای واردات (به غیر از کالاهای اساسی)، قرار بر این شد که تامین ارز خدماتی تنها از طریق صرافی ها انجام بپذیرد و قیمتی معادل ارز در بازار آزاد داشته باشد. 

این طور که بانک مرکزی اعلام کرده است، ارز دانشجویی برای نیمسال اول تحصیلی 2018 تنها تا تاریخ 31 شهریور 1397 پرداخت می شود و بعد از این تاریخ، ارز دانشجویی تنها از طریق دو بانک و به نرخ آزاد به دست متقاضیان می رسد. 

این درحالی ست که پیش از این قرار بود تا صرافی ها، ارز خدماتی را با قیمت یک درصد بالاتر از نرخ بازار ثانویه (بین 8000 تا 9000 تومان) بفروشند اما حالا قیمت ارز خدماتی در صرافی ها هم قیمت با بازار آزاد و با اختلافی در حدود 100 تومان به متقاضیان دارای مدرک به فروش می رسد. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET