karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

10 مهر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، شمار گردشگران ایرانی در ترکیه در ابتدای سال 2017 میلادی در رتبه نخست قرار داشت، اما اکنون بر اساس آمارهای جدید تا رتبه چهارم کاهش پیدا کرده است. 

بر اساس این گزارش که از دیلی صباح نقل شده و بر طبق آخرین آمار منتشره از سوی وزارت فرهنگ و توریسم ترکیه، این کشور مابین ماه های ژانویه تا پایان اگوست 2018 (مرداد ماه 1397) در مجموع پذیرای 27 میلیون گردشگر بود که در مقایسه با رقم 21 میلیونی سال پیش از آن در حدود 22.9 درصد افزایش داشت؛ رقمی که پیش بینی می شود در انتهای سال میلادی به 40 میلیون تن برسد. 

در این گزارش همچنین آمده است که روس ها با 4.18 میلیون گردشگر بیشترین توریست را به ترکیه می فرستند و در جایگاه نخست گردشگران ورودی این کشور قرار دارند. آلمان با 2.97 میلیون نفر بریتانیا با 1.57 میلیون نفر و ایران با 1.51 میلیون نفر در رتبه های بعدی کشورهای فرستنده گردشگر قرار دارند. 

شمار گردشگران ایرانی در ترکیه در مدت اخیر به دلیل افزایش شدید قیمت ارز در ایران به شدت کاهش یافته است، این در حالی ست که ایران تا پیش از این ماجرا و در چهار ماه نخست سال 2018 با 860 هزار توریست، بالاتر از آلمان (671 هزار نفر) و روسیه (651 هزار نفر) در رتبه اول سفر به ترکیه قرار داشت. 

بر اساس گزارش وزارت فرهنگ و توریسم ترکیه، ایرانی ها به ترتیب با 154، 196، 378 هزارنفر در در ماه های ژانویه، فوریه و مارس 2018 در رتبه نخست گردشگران خارجی ورودی به ترکیه قرار داشتند اما بعد از کاهش سفر ایرانی ها به ترکیه، رتبه ایرانی ها در بین تعداد گردشگران خارجی از اول به چهارم رسید. 

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.