ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

30 مهر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری میزان، بازی کودکان، منجر به کشف ۷۰ سکه قاجاری در استان مرکزی شد. سید محمد حسینی، مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی، در این باره گفت:

دو روز پیش چند کودک که در یکی از روستاهای شهرستان اراک در حال بازی بودند، به کوزه ای بر می‌خورند که از دل خاک بیرون آمده و سکه‌هایی در داخل آن است. یکی از این کودکان، کوزه را به منزل می‌برد و والدین کودک در تماس تلفنی، یگان حفاظت میراث‌فرهنگی این استان را مطلع می‌کنند.

وی در ادامه افزود:

این خانواده با اطلاع به یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، رسالت اجتماعی خود را در خصوص حفظ و پاسبانی از میراث ملی به خوبی انجام می‌دهند و کوزه ی مکشوفه تحویل یگان حفاظت می شود.

حسینی اظهار داشت:

با همکاری یگان حفاظت میراث‌فرهنگیِ این استان و کلانتری ۱۶ سنجان اراک، تعدادی سکه ی دیگر که دست اهالی روستا بود، نیز به صورت داوطلبانه به نیروی یگان حفاظت تحویل شد.

او بیان کرد:

مجموعه سکه‌های مکشوفه 70 عدد است که ۶۶ عدد از آنها، دوهزار دیناری با آرم شیر و خورشید و ۴ سکه نیز از نوع هزار دیناریِ متعلق به دوره ناصرالدین شاه هستند که به همراه کوزه کوچک سفالی کشف گردیده اند و مراحل قانونی برای ثبت و نمایش عمومی آنها در حال انجام است.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET