ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 فروردین 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایرنا، محمد هادی ضیایی مهر، مدیرکل راه آهن خراسان گفت:

پنجمین قطار گردشگری بین المللی عقاب طلایی شنبه شب از طریق مرز ریلی سرخس وارد ایران شد.

وی در ادامه افزود:

این قطار با 27 خدمه و47 مسافر از قاره های اروپا، آسیا و آمریکا چهارم فروردین ماه جاری سفر خود را از مسکو پایتخت روسیه آغاز کرده و پس از بازدید از کشورهای قزاقستان، ازبکستان و ترکمنستان وارد جمهوری اسلامی ایران شدند.

او گفت:

مسافرین این قطار 13 فروردین ماه به مشهد مقدس وارد می شوند و در مدت یک هفته با سفر به شهرهای کرمان، یزد، اصفهان، شیراز و تهران از جاذبه های گردشگری کشورمان دیدن می کنند.

ضیایی مهر تصریح کرد:

ورود این قطار به کشور در راستای توسعه گردشگری ریلی بین المللی و استفاده از ظرفیت کریدورهای ریلی جمهوری اسلامی ایران از طریق کشورهای آسیای مرکزی صورت می گیرد.

وی در ادامه گفت:

واگن های ویژه این قطار گردشگری پس از ورود به ایران ، با لوکوموتیو راه آهن جمهوری اسلامی ایران مسیر خود را در کشور می پیمایند.

پیش از این نیز چهارمین سری از قطارهای گردشگری عقاب طلایی 30 آبان ماه سال گذشته از همین مسیر وارد کشور شده بود. 14 درصد از مجموع 10 هزار کیلومتر ظرفیت شبکه ریلی ایران برابر 1400 کیلومتر در خراسان رضوی قرار دارد و این استان بیشترین سهم و رتبه نخست جا به جایی مسافر را در ناوگان ریلی کشور به خود اختصاص داده است.

قطار عقاب طلایی

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.