karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

10 خرداد 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، در جریان اجرایی شدن سیاست جدید ارزی و تغییراتی در نحوه پرداخت ارز به مسافران سایر کشورها، تامین ارز برای مسافران حدود ۱۰۰۰ یورو و یا معادل آن در ارزهای دیگر تعیین شد و همچنین برای کشورهای هم‌مرز و مشترک‌المنافع حدود ۵۰۰ یورو و یا معادل آن در نظر گرفتند.

برای دریافت ارز مورد نیاز، مسافران باید با مراجعه به بانک های عامل شامل تجارت، ملت، ملی، سامان و پارسیان و ارایه مدارک مورد نیاز از جمله گذرنامه معتبر، بلیت هواپیما و ویزای کشور مقصد برای دریافت ارز ثبت نام کنند و فرآیند آن را انجام دهند. اقدام برای آن حداکثر هفت روز قبل از انجام سفر بوده و ارز در خروجی فرودگاه‌ها به مسافران تحویل داده می‌شود.

اما در این بین کشورهایی هستند که برای سفر به آنها نیازی به ویزا نیست. از این رو مسافران باید به گونه‌ای دیگر ارز خود را تامین کنند. یکی از این کشورها که این روزها مورد توجه قرار دارد، روسیه است که جام جهانی ۲۰۱۸ تا چند روز آینده در آنجا برگزار خواهد شد. با ترتیباتی که بانک مرکزی در دستور کار خود قرار داده، فوتبال دوستان ایرانی که برای تماشای مسابقات جام جهانی می خواهند به روسیه سفر کنند، می‌توانند با ارایه کارت هواداری جام جهانی (FAN ID) به جای ویزا، ارز مورد نیاز خود را دریافت کنند.

به عبارتی با توجه به این که روسیه از جمله کشورهایی است که سفر به آن در شرایط خاص نیاز به ویزا ندارد، با توافق بانک مرکزی و ابلاغیه وزارت امور خارجه، تامین و پرداخت ارز به مسافران روسیه که مشخصا برای تماشای مسابقات جام جهانی می روند، با ارایه کارت هواداری جام جهانی (FAN ID) به جای ویزا مورد قبول بوده و ارایه آن به بانک عامل بلامانع است. با توجه به اینکه روسیه جزو کشورهای هم مرز و مشترک‌المنافع دسته‌بندی می شود، میزان ارز اختصاص یافته به مسافران آن ۵۰۰ یورو و یا معادل آن به روبل خواهد بود.

اما در مورد سایر کشورهایی که سفر به آنها نیاز به ویزا ندارد، لازم است تا بانک عامل در هنگام تحویل ارز به مسافر در باجه فرودگاه نسبت به تطبیق کارت پرواز مربوطه با کشور مقصد اعلامی از سوی مسافر اقدام کند که در این حالت اگر هر گونه اعلام اطلاعات خلاف واقع باشد، مسوولیت آن بر عهده خود مسافر است.

از ۲۱ فروردین ماه سال جاری نحوه مدیریت در بازار ارز تغییر کرد و هر گونه معاملات ارزی در بازار آزاد ممنوع اعلام شد. تامین ارز از حدود ۵۰۰۰ دلاری که در طول یک سال مسافران می توانستند از صرافی بانک‌ها تهیه کنند، به رقمی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو تغییر کرده است که فقط یک بار در سال اعمال می شود.

جام جهانی 2018

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.