karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

27 خرداد 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نحوه کار با نقشه گوگل یا گوگل مپ، چیزی است که احتمالا تا به حال مطالب آموزشی زیادی در موردش خواندید و یا به آن نیاز پیدا کردید. آموزش گوگل مپ موضوعی است که کارناوال هم به آن پرداخته و مطالبی را در این زمینه به شما ارائه داده است. پیدا کردن مسیر درست میان مبدا و مقصد یکی از خدمات این نقشه است اما این سوال مطرح می شود که چگونه در Google Maps مسیریابی کنیم؟

در ادامه با ما همراه باشید تا با این قابلیت گوگل مپ آشنا شوید و مسیریابی با آن را فرا بگیرید...

نکته: لازم است تا قبل از ورود به ادامه این مطلب، سایر مطالب آموزشی گوگل مپ را بخوانید تا با محیط اولیه و نکات مهم کار با گوگل مپ آشنا شوید.

گوگل مپ

مسیریابی در گوگل مپ 

مسیریابی و پیدا کردن راه های مختلف برای رسیدن از یک مبدا خاص به یک مقصد، پرکاربردترین سرویس گوگل مپ است و به شما امکان می دهد به راحتی به مقاصد مختلف بروید بدون آنکه ترس از گم شدن داشته باشید. برای آنکه بتوانید از این قابلیت استفاده کنید، باید روش استفاده از آن را بدانید. در ادامه استفاده از این قابلیت را بر روی کامپیوتر و موبایل و تبلت به شما آموزش خواهیم داد. 

آموزش گوگل مپ

مسیریابی در نسخه دسکتاپ

برای آنکه وارد محیط مسیریابی در گوگل مپ شوید می توانید از دو راه استفاده کنید:

1- بر روی علامت آبی رنگ (Directions) کلیک کنید تا کادرهای مخصوص مبدا و مقصد را ببینید. در این صورت باید به صورت دستی مبدا و مقصد مورد نظرتان را وارد کنید تا مسیریابی بین آنها انجام شود. در اینجا می توانید از خانه و محل کارتان که پیش از این در گوگل مپ تعریف کرده اید نیز استفاده کنید. برای آشنایی با این قابلیت گوگل مپ، مطلب آموزش نحوه تعیین محل کار یا زندگی در گوگل مپ را بخوانید.

نکته: اگر لوکیشن شما روشن باشد، گوگل به صورت اتوماتیک آن را به عنوان مبدا در نظر می گیرد و عبارت Your Location را در کادر مخصوص مبدا نمایش می دهد. شما در صورت تمایل می توانید این مبدا در نظر گرفته شده را تغییر دهید.

گوگل مپ دسکتاپ


 

گوگل مپ دسکتاپ

2- مقصد خود را روی نقشه بیابید و بر روی علامت آبی رنگ (Directions) کلیک کنید. مکان مورد نظر شما به عنوان مقصد در نظر گرفته می شود و فقط باید مبدا را وارد کنید. اگر لوکیشن تان روشن باشد، محلی که در آن قرار دارید به عنوان مبدا در نظر گرفته می شود.

گوگل مپ دسکتاپ


 

گوگل مپ دسکتاپ

از هر راهی که به محیط مسیریابی وارد شوید، فضایی مشابه عکس زیر پیش روی تان قرار می گیرد. در اینجا بخش های مختلف و کارکردهای شان را با اعداد مشخص شده برای تان توضیح می دهیم:

 1- با انتخاب نوع حمل و نقل از طریق نوار بالای کادر مبدا، راه مناسب برای رسیدن به محل مورد نظر خود را بیابید. به صورت پیش فرض بهترین راه به شما پیشنهاد می شود؛ یعنی سریع ترین راهی که شما را به مقصد می رساند. در اینجا می توانید از مسیر پیاده، دوچرخه سواری، حمل و نقل عمومی، تاکسی های آنلاین و ... باخبر شوید. به یاد داشته باشید که همه این امکانات در همه نقاط فعال نیستند و ممکن است گاهی گوگل مپ هیچ پیشنهادی در زمینه حمل و نقل عمومی یا دوچرخه سواری و ... برای تان نداشته باشد.

2- کادر بالا مخصوص مبدا و کادر پایین مخصوص درج مقصد است. برای تغییر آنها باید بر روی کادر مخصوص کلیک کنید و سپس می توانید با کلیک روی نقطه خاصی در نقشه و یا وارد کردن نام مکان و حتی خانه و محل کار از پیش تعریف شده، مبدا یا مقصد جدید را مشخص کنید. می توانید با درگ کردن (کشیدن) مبدا و مقصد بر روی نقشه یا تایپ نام مکان جدید، محل آنها را تغییر داده و مسیر جدید را مشاهده کنید.

3- اگر تمایل به جابه جایی مبدا و مقصد داشتید بر روی علامت دو فلش در سمت راست یا همان Reverse کلیک کنید.

4- اگر چندین مسیر برای رسیدن به مقصد وجود داشته باشد، می توانید مسافت و مدت زمان طی کردن آن ها را تا رسیدن به مقصد ببینید. به صورت پیش فرض گوگل سریع ترین راه را نشان تان می دهد اما راه های دیگر را نیز پیش روی تان می گذارد. بر روی هر یک از مسیرها که کلیک کنید، آن را بر روی نقشه فعال می کنید و می توانید آن را به صورت رنگی ببینید.

5- مسیر های پیشنهادی گوگل روی نقشه را می بینید. در اینجا رنگ آبی نشانه عدم وجود ترافیک در مسیر، رنگ زرد، ترافیک روان، رنگ قرمز ترافیک سنگین و رنگ زرشکی ترافیک خیلی سنگین (اصطلاحا قفل شدن مسیر) است.

گوگل مپ دسکتاپ

مسیریابی بین چندین مقصد در نسخه دسکتاپ

ممکن است بخواهید چندین مقصد را پشت سر بگذارید تا به مقصد اصلی تان برسید. در این صورت می توانید از قابلیت دیگر گوگل مپ بهره ببرید:

1- مسیریابی اولیه خود را انجام دهید.

2- در سمت چپ و پایین کادر مقصد، بر روی علامت + کلیک کنید.

3- حالا در کادر جدید مقصد بعدی خود را وارد کنید.

4- با تکرار کردن مراحل 2 و 3 می توانید مقاصد دیگری را تا 9 عدد نیز ادامه دهید.

5- از میان مسیرها، مناسب ترین را انتخاب کنید.

گوگل مپ دسکتاپ


 

شخصی سازی مسیرها و تغییر واحد مسافت

در گوگل مپ امکاناتی وجود دارد که شما می توانید از طریق آنها مسیر مناسب خود را فیلتر کنید و واحد مسافت را به کیلومتر و مایل تغییر دهید. مسیریابی اولیه را انجام دهید و بر روی Options کلیک کنید.

1- Avoid

در این قسمت، Toll مربوط به عوارض و Highways به معنای بزرگراه و Ferries به معنای کشتی و استفاده از راه های آبی است. با علامت گذاشتن یا نذاشتن در کنار این واژه ها مشخص می کنید که دوست دارید مسیرتان از آنها گذر داشته باشد یا خیر.

2- Distance units

در این قسمت برای نمایش مسافت بر حسب کیلومتر بر روی گزینه km و برای نمایش مسافت بر حسب مایل بر روی گزینه Miles کلیک کنید. اگر گزینه Automatic را انتخاب کنید بر حسب کشوری که در آن هستید، مسافت را مشاهده می کنید. 

گوگل مپ دسکتاپ


 

گوگل مپ دسکتاپ

تخمین مسافت با توجه به زمان سفر

این قابلیت گوگل مپ به شما کمک می کند تا پیش از ترک کردن مبدا و با دادن ساعت حرکت خود، میزان زمان مورد نیاز برای جابه جایی را بر اساس ترافیک تخمینی ببینید و یا با دادن زمان مورد نظرتان برای رسیدن به مقصد، زمان حدودی حرکت خود را به دست آورید. برای این کار:

1- مسیریابی خود را انجام دهید.

2- بر روی Leave Now کلیک کنید.

3- در اینجا سه گزینه مشاهده می کنید که هر یک دارای کاربرد خاصی هستند:

Leave Now: اگر می خواهید همین حالا مبدا را به سمت مقصد ترک کنید، این گزینه را برگزینید.

Depart at: اگر در حال حاضر قصد ترک مبدا را ندارید و می خواهید با توجه به زمان خروج از مبدا در آینده، زمان رسیدن به مقصد را بسنجید. این گزینه را انتخاب کنید و پس از مشخص کردن تاریخ و ساعت مورد نظر خود، از مدت زمان حدودی رسیدن به مقصد، مطلع شوید.

Arrive by: اگر می خواهید در ساعت مشخصی به مقصد برسید، از این گزینه استفاده کنید و با وارد کردن زمان و تاریخ مورد نظر خود، زمان خروج از مبدا را بسنجید.

گوگل مپ دسکتاپ


 

گوگل مپ دسکتاپ

 به اشتراک گذاری مسیر در کامپیوتر

ممکن است احتیاج داشته باشید تا مسیر خود را با کسی به اشتراک بگذارید برای این کار:

1- مسیریابی خود را انجام دهید.

2- بر روی علامت سه خط یا همان Menu کلیک کنید.

3- گزینه Share or embed map را انتخاب کنید و در صورت نبود این گزینه بر روی Link to this map کلیک کنید.

گوگل مپ دسکتاپ

4- دو بخش پیش روی شما قرار می گیرد:

Send a link: با استفاده از این گزینه می توانید لینک نقشه را از راه های مختلف با دیگران به اشتراک بگذارید یا آن را کپی کرده و برای فرد مورد نظر ارسال کنید.

نکته: اگر از مرورگرهایی به جز Internet Explorer 8 یا Internet Explorer 9 استفاده می کنید، می توانید از بخش آدرس بار نیز، لینک را کپی کرده و برای هر کسی که دوست دارید بفرستید.

Embed a map: اگر می خواهید از این نقشه در وبسایت استفاده کنید و به کد آن نیاز دارید از طریق این بخش آن را دریافت کنید.

گوگل مپ دسکتاپ


 

گوگل مپ دسکتاپ

 برای ارسال نقشه به موبایل یا تبلت

1- در ابتدا وارد حساب کاربری گوگل خود شوید و سپس مسیریابی را انجام دهید.

2- بر روی Send directions to your phone کلیک و گزینه مدنظر خود را انتخاب کنید تا مسیر از طریق ایمیل یا شماره همراه برای تان ارسال شود. توجه داشته باشید که شماره همراه، همانی است که در اکانت گوگل خود وارد کرده اید.

گوگل مپ دسکتاپ


 

گوگل مپ دسکتاپ

مسیریابی در iOS

برای آنکه وارد محیط مسیریابی در گوگل مپ شوید می توانید از دو راه استفاده کنید:

1- علامت آبی رنگ (Directions) را لمس کنید تا کادرهای مخصوص مبدا و مقصد را ببینید. در این صورت باید به صورت دستی مبدا و مقصد مورد نظرتان را وارد کنید تا مسیریابی بین آنها انجام شود.

نکته: اگر لوکیشن شما روشن باشد، گوگل به صورت اتوماتیک آن را به عنوان مبدا در نظر می گیرد و عبارت Your Location را در کادر مخصوص مبدا نمایش می دهد. شما در صورت تمایل می توانید این مبدا در نظر گرفته شده را تغییر دهید.

برای انتخاب مبدا یا مقصد باید بر روی کادر مربوط به آن ضربه بزنید. در اینجا سه انتخاب دارید:

1- نام محل مورد نظر را تایپ کنید و آن را بیابید.

2- محل مورد نظر را با استفاده از گزینه Choose on Map بر روی نقشه بیابید.

3- از خانه و محل کارتان را که بر روی نقشه تعریف کرده اید استفاده کنید و یا از مکان هایی که اخیرا آنها را در گوگل مپ جستجو کرده اید انتخاب کنید.

گوگل مپ آی او اس


 

گوگل مپ آی او اس

2- مقصد خود را روی نقشه بیابید و بر روی علامت آبی رنگ (Directions) بزنید. مکان مورد نظر شما به عنوان مقصد در نظر گرفته می شود و فقط باید مبدا را وارد کنید. اگر لوکیشن تان روشن باشد، محلی که در آن قرار دارید به عنوان مبدا در نظر گرفته می شود.

گوگل مپ آی او اس

از هر راهی که به محیط مسیریابی وارد شوید، فضایی مشابه عکس زیر پیش روی تان قرار می گیرد. در اینجا بخش های مختلف و کارکردهای شان را با اعداد مشخص شده برای تان توضیح می دهیم:

1- کادر بالا مخصوص مبدا و کادر پایین مخصوص درج مقصد است. برای تغییر آنها باید بر روی کادر مخصوص بزنید و سپس می توانید با کلیک روی نقطه خاصی در نقشه و یا وارد کردن نام مکان و حتی خانه و محل کار از پیش تعریف شده، مبدا یا مقصد جدید را مشخص کنید. می توانید با درگ کردن (کشیدن) مبدا و مقصد بر روی نقشه یا تایپ نام مکان جدید، محل آنها را تغییر داده و مسیر جدید را مشاهده کنید. 

2- اگر تمایل به جابه جایی مبدا و مقصد داشتید بر روی علامت دو فلش در سمت راست یا همان Reverse بزنید.

3- برای خروج از حالت مسیریابی از علامت کنار مبدا استفاده کنید.

4- اگر چندین مسیر برای رسیدن به مقصد وجود داشته باشد، می توانید مسافت و مدت زمان طی کردن آن ها را تا رسیدن به مقصد ببینید. به صورت پیش فرض گوگل سریع ترین راه را نشان تان می دهد اما راه های دیگر را نیز پیش روی تان می گذارد. بر روی هر یک از مسیرها که بزنید، آن را بر روی نقشه فعال می کنید و می توانید آن را به صورت رنگی ببینید.

در اینجا رنگ آبی نشانه عدم وجود ترافیک در مسیر، رنگ زرد، ترافیک روان، رنگ قرمز ترافیک سنگین و رنگ زرشکی ترافیک خیلی سنگین (اصطلاحا قفل شدن مسیر) است.

5- زمان و مسافت مسیر پیشنهادی گوگل را در این قسمت می بینید.

6- با انتخاب نوع حمل و نقل از طریق این نوار، راه مناسب برای رسیدن به محل مورد نظر خود را بیابید. به صورت پیش فرض بهترین راه به شما پیشنهاد می شود؛ یعنی سریع ترین راهی که با کوتاه ترین زمان و کمترین ترافیک، شما را به مقصد می رساند. در اینجا می توانید از مسیر پیاده، دوچرخه سواری، حمل و نقل عمومی، تاکسی های آنلاین و ... باخبر شوید. به یاد داشته باشید که همه این امکانات در همه نقاط فعال نیستند و ممکن است گاهی گوگل مپ هیچ پیشنهادی در زمینه حمل و نقل عمومی یا دوچرخه سواری و ... برای تان نداشته باشد.

گوگل مپ آی او اس


 

گوگل مپ آی او اس

7- با استفاده از این گزینه گوگل امکان مرور مسیر را به شما ارائه می کند. اگر لوکیشن تان روشن باشد با طی هر بخش از مسیر، نرم افزار نیز همان قسمت را به شما نشان می دهد. این گزینه برای پیدا کردن خروجی هایی که باید وارد آنها شوید خیلی به دردتان می خورد و اشتباه تان را به حداقل می رساند. با استفاده از علامت بالای صفحه می توانید از این حالت خارج شوید.

گوگل مپ آی او اس

8- تا به حال تجربه شفاهی آدرس دادن را داشته اید؟ مسلما چندبار تا به حال این کار را کرده اید. این گزینه هم چنین امکانی را در اختیار شما می گذارد؛ اما به صورت کتبی. در این بخش قدم به قدم مسیر را می توانید مرور کنید؛ مثلا وارد خروجی x شوید، n کیلومتر ادامه دهید و در سمت راست وارد خیابان y شوید. در این بخش گذری به اطلاعات ترافیکی مسیر هم دارید و می توانید از آن استفاده کنید.

با لمس دکمه Map می توانید به حالت مسیریابی بازگردید.

گوگل مپ آی او اس

مسیریابی بین چندین مقصد در iOS

1- مسیریابی اولیه خود را انجام دهید.

2- در سمت راست و بالا بر روی علامت سه نقطه بزنید و Add Stop را انتخاب کنید.

3- حالا مقصد بعدی خود را وارد کنید.

4- با تکرار کردن مراحل 2 و 3 می توانید تا 9 مقصد را وارد کنید.

5- از میان مسیرها، مناسب ترین را برگزینید.

نکته: برای ویرایش مقاصد مشخص شده، بر روی منو بزنید و Edit Stops را برگزینید.

گوگل مپ آی او اس


 

گوگل مپ آی او اس

حذف بزرگراه ها و عوارض در iOS

1- مسیریابی اولیه را انجام دهید.

2- در بالا و زیر کادر مقصد، بر روی علامت ماشین یا Drive بزنید تا مسیر رانندگی را به شما نشان دهد. 

3- در بالا و سمت راست بر روی علامت سه نقطه یا More  بزنید.

4- Route Options را انتخاب کنید.

5- برای حذف عوارض بر روی Avoid Tolls بزنید و برای حذف بزرگراه ها، Avoid highways و برای حذف مسیرهای آبی Avoid ferries را لمس کنید.

6- اگر می خواهید این تنظیمات بر روی دستگاه شما ذخیره شود و همه مسیریابی های شما با توجه به آن صورت گیرد، گزینه Remember setting را فعال کنید.

7- به صفحه نقشه بازگردید. در این هنگام در بالای نقشه آنچه که انتخاب کردید نمایش داده می شود و برای باز گرداندن تنظیمات می توانید بر روی آن بزنید.

گوگل مپ آی او اس


 

گوگل مپ آی او اس

تنظیم هشدار ترک مبدا با توجه به زمان سفر

این قابلیت گوگل مپ به شما کمک می کند تا پیش از ترک کردن مبدا و با دادن ساعت حرکت خود و یا زمان مورد نظر برای رسیدن به مقصد از گوگل بخواهید که زمان ترک مبدا را به شما یادآوری کند. برای این کار:

1- مسیریابی خود را انجام دهید.

2- بر روی سه نقطه کنار مبدا بزنید و گزینه Set a reminder to leave را انتخاب کنید.

گوگل مپ آی او اس

3- در اینجا دو گزینه مشاهده می کنید که هر یک دارای کاربرد خاصی هستند:

 Depart: اگر در حال حاضر قصد ترک مبدا را ندارید، ساعت مورد نظر خود را مشخص کنید. با این کار علاوه بر تنظیم هشدار برای خروج از مبدا در زمان مورد نظر، زمان رسیدن به مقصد را نیز می توانید ببینید. در متن بالای ساعت تنظیم شده ساعت ورود به مقصد و مدت زمانی که در مسیر هستید را مشاهده می کنید.

Arrive: اگر می خواهید در ساعت مشخصی به مقصد برسید، از این گزینه استفاده کنید و با وارد کردن زمان مورد نظر خود، زمان خروج از مبدا را بسنجید و هشداری را برای آن تنظیم کنید. در متن بالای ساعت تنظیم شده ساعت خروج و مدت زمانی که در مسیر هستید را می بینید.

گوگل مپ آی او اس

به اشتراک گذاری مسیر در iOS

1- مسیریابی اولیه را انجام دهید.

2- یک مسیر را انتخاب کنید.

3- بر روی علامت سه نقطه یا More بزنید.

4- Share directions را انتخاب کنید و با استفاده از اپلیکیشن مورد نظر خود، مسیر را با دیگران به اشتراک بگذارید.

گوگل مپ آی او اس

 مسیریابی در اندروید

برای آنکه وارد محیط مسیریابی در گوگل مپ شوید می توانید از دو راه استفاده کنید:

1- علامت آبی رنگ (Directions) را لمس کنید تا کادرهای مخصوص مبدا و مقصد را ببینید. در این صورت باید به صورت دستی مبدا و مقصد مورد نظرتان را وارد کنید تا مسیریابی بین آنها انجام شود.

نکته: اگر لوکیشن شما روشن باشد، گوگل به صورت اتوماتیک آن را به عنوان مبدا در نظر می گیرد و عبارت Your Location را در کادر مخصوص مبدا نمایش می دهد. شما در صورت تمایل می توانید این مبدا در نظر گرفته شده را تغییر دهید.

برای انتخاب مبدا یا مقصد باید بر روی کادر مربوط به آن ضربه بزنید. در اینجا سه انتخاب دارید:

1- نام محل مورد نظر را تایپ کنید و آن را بیابید.

2- محل مورد نظر را با استفاده از گزینه Choose on Map بر روی نقشه بیابید.

3- از خانه و محل کارتان را که بر روی نقشه تعریف کرده اید استفاده کنید و یا از مکان هایی که اخیرا آنها را در گوگل مپ جستجو کرده اید انتخاب کنید.

گوگل مپ اندروید


 

گوگل مپ اندروید

2- مقصد خود را روی نقشه بیابید و بر روی علامت آبی رنگ (Directions) بزنید. مکان مورد نظر شما به عنوان مقصد در نظر گرفته می شود و فقط باید مبدا را وارد کنید. اگر لوکیشن تان روشن باشد، محلی که در آن قرار دارید به عنوان مبدا در نظر گرفته می شود.

گوگل مپ اندروید

از هر راهی که به محیط مسیریابی وارد شوید، فضایی مشابه عکس زیر پیش روی تان قرار می گیرد. در اینجا بخش های مختلف و کارکردهای شان را با اعداد مشخص شده برای تان توضیح می دهیم:

1- کادر بالا مخصوص مبدا و کادر پایین مخصوص درج مقصد است. برای تغییر آنها باید بر روی کادر مخصوص بزنید و سپس می توانید با کلیک روی نقطه خاصی در نقشه و یا وارد کردن نام مکان و حتی خانه و محل کار از پیش تعریف شده، مبدا یا مقصد جدید را مشخص کنید. می توانید با درگ کردن (کشیدن) مبدا و مقصد بر روی نقشه یا تایپ نام مکان جدید، محل آنها را تغییر داده و مسیر جدید را مشاهده کنید. 

2- اگر تمایل به جابه جایی مبدا و مقصد داشتید بر روی علامت دو فلش در سمت راست یا همان Reverse بزنید.

3- برای خروج از حالت مسیریابی از علامت کنار مبدا استفاده کنید.

4- اگر چندین مسیر برای رسیدن به مقصد وجود داشته باشد، می توانید مسافت و مدت زمان طی کردن آن ها را تا رسیدن به مقصد ببینید. به صورت پیش فرض گوگل سریع ترین راه را نشان تان می دهد اما راه های دیگر را نیز پیش روی تان می گذارد. بر روی هر یک از مسیرها که بزنید، آن را بر روی نقشه فعال می کنید و می توانید آن را به صورت رنگی ببینید.

در اینجا رنگ آبی نشانه عدم وجود ترافیک در مسیر، رنگ زرد، ترافیک روان، رنگ قرمز ترافیک سنگین و رنگ زرشکی ترافیک خیلی سنگین (اصطلاحا قفل شدن مسیر) است.

5- زمان و مسافت مسیر پیشنهادی گوگل را در این قسمت می بینید.

6- با انتخاب نوع حمل و نقل از طریق این نوار، راه مناسب برای رسیدن به محل مورد نظر خود را بیابید. به صورت پیش فرض بهترین راه به شما پیشنهاد می شود؛ یعنی سریع ترین راهی که با کوتاه ترین زمان و کمترین ترافیک، شما را به مقصد می رساند. در اینجا می توانید از مسیر پیاده، دوچرخه سواری، حمل و نقل عمومی، تاکسی های آنلاین و ... باخبر شوید. به یاد داشته باشید که همه این امکانات در همه نقاط فعال نیستند و ممکن است گاهی گوگل مپ هیچ پیشنهادی در زمینه حمل و نقل عمومی یا دوچرخه سواری و ... برای تان نداشته باشد.

گوگل مپ اندروید


 

گوگل مپ اندروید

7- با استفاده از این گزینه، گوگل، امکان مرور مسیر را به شما ارائه می کند. اگر لوکیشن تان روشن باشد با طی هر بخش از مسیر، نرم افزار نیز همان قسمت را به شما نشان می دهد. این گزینه برای پیدا کردن خروجی هایی که باید وارد آنها شوید خیلی به دردتان می خورد و اشتباه تان را به حداقل می رساند. با استفاده از علامت بالای صفحه می توانید از این حالت خارج شوید.

گوگل مپ اندروید

8- تا به حال تجربه شفاهی آدرس دادن را داشته اید؟ مسلما چندبار تا به حال این کار را کرده اید. این گزینه هم چنین امکانی را در اختیار شما می گذارد؛ اما به صورت کتبی. در این بخش قدم به قدم مسیر را می توانید مرور کنید؛ مثلا وارد خروجی x شوید، n کیلومتر ادامه دهید و در سمت راست وارد خیابان y شوید. در این بخش گذری به اطلاعات ترافیکی مسیر هم دارید و می توانید از آن استفاده کنید.

با لمس دکمه Map می توانید به حالت مسیریابی بازگردید.

گوگل مپ اندروید

مسیریابی بین چندین مقصد در اندروید

1- مسیریابی اولیه خود را انجام دهید.

2- در سمت راست و بالا بر روی علامت سه نقطه بزنید.

3- Add Stop را انتخاب کنید.

4- حالا مقصد بعدی خود را مشخص کنید.

5- با تکرار کردن مراحل 2 و 3 می توانید تا 9 مقصد را وارد کنید و در نهایت بر روی Finished بزنید.

6- از میان مسیرها، مناسب ترین را برگزینید.

نکته: برای ویرایش مقاصد مشخص شده، بر روی منو بزنید و Edit Stops را انتخاب کنید.

گوگل مپ اندروید


 

گوگل مپ اندروید

حذف بزرگراه ها و عوارض در اندروید

1- مسیریابی اولیه را انجام دهید.

2- در بالا و زیر کادر مقصد، بر روی  علامت ماشین یا Drive بزنید.

3- در بالا و سمت راست بر روی علامت سه نقطه یا More بزنید.

4- Route Options را انتخاب کنید.

5- برای حذف عوارض بر روی Avoid Tolls بزنید و برای حذف بزرگراه ها، Avoid highways و برای حذف مسیرهای آبی Avoid ferries را لمس کنید.

6- بر روی Done بزنید.

گوگل مپ اندروید

به اشتراک گذاری مسیر در اندروید

1- مسیریابی اولیه را انجام دهید.

2- یک مسیر را انتخاب کنید.

3- بر روی علامت سه نقطه یا More بزنید.

4- Share directions را انتخاب کنید.

5- با استفاده از اپلیکیشن مورد نظر خود مسیر را بفرستید.

گوگل مپ اندروید

سخن آخر

گوگل مپ می تواند همراه بسیار خوبی در سفرهای تان باشد و شما را در رسیدن به مقصد مورد نظرتان یاری دهد؛ فقط کافیست با تمامی سرویس های آن و چگونگی استفاده از آنها آشنا باشید.

آیا تا به حال از این نرم افزار استفاده کرده اید؟

چه نظری در مورد سرویس مسیریابی آن دارید؟

منتظر دیدگاه های شما هستیم...

...

آیا این مطلب مفید بود؟

9 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

سلام. چرا بعضی مکانها مسیر یابی نمیشوند . گوگل مسیری نشان نمیدهد.

انتشار:29 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

سلام. در ماه آینده به دبی سفر میکنم. محل اقامت در عجمان است. از گوگل مسیر رو بهم نشان میده ولی در صورت ماشین داشتن یا تاکسی گرفتن هستش. گوگل مسیر استفاده از اتوبوس یا مترو هم نشان میده؟

انتشار:21 شهریور 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

محمدرضا

سلام.چرا بعد از این که مسیر مشخص شد وقتی با ماشین در حال حرکت هستیم نقشه خودبه خود نمیچرخه و مسیر روبه رو قرار نمیگیره وبرای تعیین مسیر درست همش باید با دست نقشه رو بچرخانیم

کارناوال

با سلام خدمت شما دوست عزیز

یکی از مشکلاتی که کاربران گوگل مپ در استفاده از امکان مسیریابی این نرم افزار دارند، همین است و مشکل در جهت یابی را بسیاری تجربه می کنند. گوگل وعده داده است که در آینده نزدیک امکان فعال شدن دوربین گوشی در گوگل مپ را فراهم کرده و جهت یابی را آسان تر کند.

سپاس از توجه شما

08 دی 1397

انتشار:28 آذر 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.