karnaval.ir

پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 مرداد 1400

به روز رسانی

05 مرداد 1400

منطقه تاریخی فرهنگی اورامان (هورامان) در چهل‌وچهارمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

این اتفاق برای منطقه اورامانات که پهنایی به گستره جنوب استان کردستان تا شمال‌غربی استان کرمانشاه را شامل می‌شود بسیار مؤثر خواهد بود؛ بیش از 60 درصد از منطقه اورامان را شهرستان‌های پاوه، جوانرود روانسر و ثلاث‌باباجانی در استان کرمانشاه تشکیل می‌دهد. اورامانات منطقه‌ای کوهستانی در غرب ایران و شرق عراق است که ساکنان آن به گویش هورامی سخن می‌گویند. این منطقه فرهنگی امروز پنجم مرداد ماه 1400 به عنوان بیست‌وششمین اثر تاریخی‌فرهنگی ایران در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. هورامان سومین منظر فرهنگی ثبت شده پس از منظر فرهنگی بم و منظر فرهنگی میمند نیز محسوب می‌شود.

منبع: مجمع کمیته میراث جهانی یونسکو

اورامان تخت در شب

اورامان تخت

اورامان تخت

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

قدم در راهی گذاشتم که در آغاز برایم مبهم بود، اما حالا جذاب است. انگیزه، امید و عشق موجب شد تا از سختی‌های این راه ترسی به خود راه ندهم، خستگی جسمم را با طراوت و شادابی روحم تسکین دهم و با قدرت بیشتر و

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.