ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 فروردین 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایرنا، نمایشگاه عکس جاذبه های گردشگری و آثار باستانی استان یزد در شهر یاسبرین مجارستان از دریچه دوربین یک عکاس در این کشور افتتاح شد. 

از سفارت ایران در بوداپست، پایتخت مجارستان، غلامعلی رجبی یزدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور در مراسم افتتاح این نمایشگاه حضور پیدا کرد. وی در جمع بسیاری از مقام های رسمی و مردم مجارستان که به افتتاحیه این نمایشگاه آمده بودند سخن گفت و به فرصت فرارسیدن نوروز به عنوان طلیعه بهار، زایش و رویش طبیعت، اراده سیاسی مقام های دو کشور در راستای تحکیم و گسترش روابط تاکید کرد. 

وی به روند رو به گسترش روابط دوجانبه و خواهرخواندگی شهر بوداپست با تهران، پچ با شیراز و همچنین یاسبرین با یزد اشاره کرد و افزود: 

در راستای تقویت همکاری ها بین شهرهای دو کشور، برگزاری رویدادهای فرهنگی یکی از اولویت های سفارت جمهوری اسلامی ایران را تشکیل می دهد.

رجبی یزدی ادامه داد:

در این رابطه با دعوت از کایزر اوتو یکی از عکاسان مشهور و حرفه ای مجارستان و سفر وی به یزد، از جاذبه های گردشگری و آثار باستانی این شهر مجموعه ارزشمندی تهیه شد که در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

وی مجارستانی ها را به سفر به ایران و دیدار از یزد دعوت کرد تا به این شهر سفر کنند و با این مقصد گردشگری بیشتر آشنا شوند. 

دکتر تاماس سابو، شهردار شهر یاسبرین نیز در این مراسم از برگزاری متقابل رویدادهای فرهنگی، ایجاد ارتباط بین مردم دو کشور و همچنین زمینه سازی آشنایی مردم مجارستان با تاریخ و تمدن ایران استقبال کرد. وی برگزاری نمایشگاه عکس جاذبه های یزد را در راستای همکاری بین دو شهر خواهرخوانده دانست. 

در این مراسم همچنین سار کوزی، رییس انجمن دوستی ایران و مجارستان، به آثار برجسته یزد مانند میدان امیرچخماق، موزه آب، محله فهادان، آتشکده زرتشتیان، مسجد جامع کبیر و باغ دولت آباد اشاره کرد. 

این نمایشگاه به مدت یک هفته برپا خواهد بود. 

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET