ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

12 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، ولی تیموری، معاون گردشگری با اعلام این که در هشت ماه نخست امسال حدود ۵ میلیون و ۵۲۰ هزار گردشگر به ایران سفر کرده‌اند که در مقایسه با سال گذشته ۵۷ درصد رشد داشته است، ‌گفت:

در هفت ماه نخست امسال یک هزار و ۶۶۵ گردشگر آمریکایی به ایران آمدند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۷ درصد رشد داشته است. تنها در ماه آبان ۲۱۴ گردشگر آمریکایی به ایران سفر کردند که در مجموع شمار گردشگران ایالات متحده آمریکا در ایران از ابتدای سال ۹۷ تا پایان ماه آبان به ۱۸۷۹ نفر رسیده است.

وی رشد سفر این گردشگران به ایران را با توجه به خروج آمریکا از برجام و تهدیدها و تحریم‌های اخیر قابل توجه دانست و بیان کرد:

با وجود فشارهایی که در ماه‌های گذشته وارد شده اما کنجکاوی گردشگران خارجی برای دیدن ایران و آشنایی با مردم و جامعه بیشتر شده است.

معاون گردشگری همچنین گفت:

با رایزنی هایی صورت گرفته با مراجع ذیربط، فرایند صدور ویزای اتباع آمریکایی نیز تسهیل می‌شود.

به گفته او، تعداد کل گردشگران ورودی به ایران در سال ۹۶، حدود ۵ میلیون و ۱۱۳ هزار نفر بود، در حالی که جمعیت گردشگران ورودی به ایران در هشت ماه نخست امسال افزایش پیدا کرده و با ۵۷ درصد رشد به ۵ میلیون و ۵۲۰ هزار نفر رسیده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که بیشترین گردشگران ورودی به ایران از کشورهای عراق، جمهوری آذربایجان و ترکیه بوده‌اند، افزود:

در مجموع حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر از این سه کشور به ایران سفر کرده‌اند که بیشتر با تلفیقی از انگیزه زیارت، تفریح و درمان به ایران آمده‌اند. ایران برای گردشگران اروپایی و آمریکایی، مقصدی فرهنگی محسوب می‌شود و آمار گردشگران ورودی از آمریکا و اروپا نیز مشخص است.

وی خاطرنشان کرد:

در همه جای دنیا و حتی در بهترین مقاصد گردشگری، بیشترین حجم گردشگران از کشورهای همسایه‌ هستند، ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم.

او درباره تاثیر نرخ ارز در رشد گردشگر خارجی، گفت:

هزینه‌ها و قیمت تمام شده بسته‌ی سفر یکی از عوامل رقابت‌پذیری مقاصد گردشگری است. افزایش نرخ ارز در ورود گردشگران خارجی به کشورمان بی‌تاثیر نبوده است اما اقدامات و برنامه‌های خوبی نیز برای جذب گردشگران خارجی صورت گرفته است که تاثیر بسزایی در این روند داشته است.

معاون گردشگری، دلایل و ابزارهای موثر در جذب گردشگر، میهمان‌نوازی و تعامل ایرانی‌ها دانست و ادامه داد:

گردشگری عامل بسیار مهمی در معرفی و ارائه تصویر واقعی از ایران به مردم جهان است، گردشگران بسیاری از کشورهای آمریکایی و اروپایی پس از سفر به ایران و در بازگشت به کشور خودشان از واقعیت‌هایی که در ایران دیده‌اند در فضای مجازی سخن می گویند.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET