ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 آبان 1397

به روز رسانی

06 آبان 1397

به نقل از خبرگزاری ایسنا، فتانه صادقی -گردشگر مشهدی- در راه حلی برای معرفی بهتر ایران پیشنهاد داد تا کشورمان پذیرای گردشگران معروف خارجی شود. 

بر اساس این گزارش، خانم صادقی در مورد بهبود وضعیت گردشگری کشور و شناساندن بهتر آن به دنیا گفت: 

با دعوت از گردشگران معروف کشورهای دیگر به ایران به طوری که هزینه‌ های آنان را پرداخت کنیم، می‌ توان قدمی در تغییر نگرشی که دیگر کشورها نسبت به کشورمان دارند به وجود آورد و سبب افزایش توریست شد.

او در همین زمینه با اشاره به یکی از سایت های معروف گفت که چطور این کار می تواند تصورات در مورد کشورمان را تغییر دهد: 

به عنوان شهروند به تنهایی از طریق سایت کوچ سرفینگ با قبول هزینه‌ های اقامت توریست می‌ توان قدمی در تغییر نگرش توریست‌ ها و دیدن تصورات بهتر از کشور برداشت.

این گردشگر همچنین در مورد نقش بوم گردی ها در این رابطه افزود:

بوم‌ گردی‌ ها در کشورمان نقش بسیاری در تعامل فرهنگی دارند و سبب می‌ شود گردشگران کشورهای دیگر به خوبی با غذاهای سنتی و به نوعی با خانه‌ های اصیل ایرانی آشنا شوند.

خانم صادقی در ادامه در مورد سفرهایی که به تنهایی انجام داده است گفت:

چون خانم هستید امکان خطرهای بیشتر نیز هست اما با این وجود ممکن است به این دلیل که خانم هستید کمک‌ ها و تشویق‌ های روانی بسیاری داشته باشید؛ زمانی که تنها سفر می کنید با رعایت کردن اصولی می‌ توان احتمال بروز خطر را کاهش داد.

ایشان همچنین در مورد تجربه هایی که خود از سفر به دست آورده است صحبت کرد و افزود:

زمانی که سفر می روید، می توانید شناخت بهتری از خودتان پیدا کنید. در سفر  به کشورهای دیگر به آن دلیل که کارت اعتباری نداریم مشکل انتقال پول از کشورمان به کشوری که رفته ایم وجود دارد و مجبور هستیم پول نقد به همراه ببریم که احتمال دزدی و گم شدن وجه نقد نیز هست. این سبب شده به فکر کار در سفر در سفرهایی به خارج از کشور باشم.

خانم صادقی از تجربه های کار در سفر خود نیز گفت و ادامه داد: 

کار در سفرم آموزش زبان انگلیسی است. در بنگلادش قرار بود به طور داوطلبانه به مردم محلی زبان یاد دهیم اما پس از آن، مردم محلی مبلغی را بابت آموزش به ما دادند. در مالزی نیز با شخصی که آزمونی داشت زبان تمرین کردیم؛ موضوعی که در ارمنستان هم تکرار شد.

وی درباره سه موردی که در سفرهایش آنها را بررسی می کند، گفت:

در سفرهایم از سیستم ترجمه گوگل استفاده بسیاری می‌ کنم. شرایط آب‌ و هوا و شرایط ویزای کشورهای دیگر از جمله مواردی است که پیش از سفر بررسی می‌ کنم تا دچار مشکل نشوم.

این خانم گردشگر در انتها با اشاره به کوله کوچکش افزود:

در سفر شرایط را چندان سخت نمی‌ گیرم و از لباس و وسایل بسیار محدودی استفاده می‌ کنم. برای اقامت نیز از هاستل و خانه مردم محلی استفاده می‌ کنم که هزینه کمتری برای من به همراه دارد.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.