نظرسنجی سرویس جدید کارناوال

کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
مهسا محرابی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 امرداد 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر این که به زودی روادید بین ایران و ارمنستان لغو خواهد شد : از 6 ماه دیگر بدون ویزا به ارمنستان سفر کنید

این خبر به مرحله اجرا رسید و ایران و ارمنستان از اجرای توافقی خبر دادند که طی آن مسافران هر دو کشور می توانند بدون روادید به ایران و ارمنستان سفر کنند تا به این ترتیب زمینه برای افزایش مسافران ، تردد آسان بازرگانان ، ارتقای سطح روابط اقتصادی و سرمایه گذاری و افزایش رونق گردشگری هر دو کشور حاصل شود.

در گزارشی که ایرنا در این باره تهیه کرده است سفارت ایران در ارمنستان این خبر را این گونه اعلام کرد :

با توجه به اجرایی شدن یادداشت تفاهم بین تهران و ایروان، از این پس شهروندان ایرانی و ارمنستانی برای سفر به کشور مقابل نیاز به روادید ندارند.

معاون اول رئیس جمهوری ، اسحاق جهانگیری در تاریخ 5 مرداد 95 طی ابلاغیه ای مصوبه هیات وزیران مبنی بر مجاز شدن برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و ارمنستان به شرط عمل متقابل را  اعلام کرد.

در گزارشی که پایگاه اطلاع رسانی دولت در این باره تهیه کرده است ، با تصمیم هیات وزیران، برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و ارمنستان به شرط عمل متقابل مجاز شده بود.
در این مصوبه آمده است :

برقراری مقررات لغو روادید برای دارندگان گذرنامه های سیاسی، خدمت، عادی و مدارک مسافرتی بازگشت (برگ عبور) بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ارمنستان به شرط عمل متقابل مجاز است.

110

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.