ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 خرداد 1399

به روز رسانی

26 خرداد 1399

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) لیستی از فرودگاه‌های جهان که اقدامات لازم از جمله ضدعفونی کردن هواپیما برای کاهش خطرات انتقال بیماری COVID-19 را به خوبی انجام داده‌اند، منتشر کرده است. 

بر اساس این فهرست، فرودگاه‌های ایران نیز جزو امن ترین فرودگاه ها برای مسافران هستند و در دوران شیوع کرونا، خوب عمل کرده‌اند. به جز ایران، تمامی فرودگاه‌ها در کشورهای بلژیک، بحرین، بلاروس، افغانستان، بولیوی، بنگلادش، شیلی، جمهوری دومینیکن، اکوادور، مصر، اندونزی، کویت، پاکستان، پرو، قطر، عربستان سعودی، سنگاپور، ترکیه، امارات متحده عربی و برخی فرودگاه‌ها در آمریکا، آفریقای جنوبی، روسیه، مکزیک، هند، کلمبیا، کانادا، برزیل، آرژانتین، بریتانیا، سوئد، اسپانیا، پرتغال، لهستان، هلند، ایتالیا و فرانسه نیز جزو فرودگاه‌های امن هستند.

این لیست قرار است بر اساس اطلاعات مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری (ECDC) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سایر سازمان‌های معتبر بهداشت عمومی و با مشورت این سازمان‌ها به طور مرتب به‌روز شود. این لیست با جمع‌آوری و مرتب‌سازی داده‌های سازمان‌های مذکور منتشر شده و فاکتورهای زیر نیز در تنظیم آن دخیل بوده‌اند:

  • تعداد موارد بیماری
  • تعداد موارد بهبودیافته
  • روند موارد فعال در روز و روند بروز موارد جدید در روز
  • تعداد تست نسبت به جمعیت
  • میزان مرگ و میر و روند مرگ و میر در روز
  • موارد بیماری در مناطق شهری و روستایی
  • تعداد و اندازه فرودگاه‌هایی که در یک منطقه خاص فعال هستند.
  • شاخص تکثیر

نکته مهم آن که این فهرست تنها با هدف حصول اطمینان از حفاظت از مسافران و خدمه پرواز تهیه شده است و قرار نیست منجر به اعمال محدودیت های مسافرتی یا سایر اقدامات بهداشت عمومی مانند قرنطینه شود.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

4 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
علی گیلک

چه خوب پس برم بلیط هواپیما برای مشهد رزرو کنم بدون استرس

28 خرداد 1399

علی گیلک

وضعیت ما همونطور که بدتر از کشورهای دیگه و هسایه بود اولای کرونا اما کم کم خوب کنترل کردن داشت اوضاع خوب میشد دوباره رها کردن داریم برمیگردیم به وضعیت خطرناک

28 خرداد 1399

کاربر مهمان

اون دوتا حالا چرا به هم دست میدن

کاربر مهمان

😆😁😆😆

31 خرداد 1399

27 خرداد 1399

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET