karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 مهر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نشریه جئو هیستوآر در شماره ی جدیدش، بخشی را به تمدن ایرانی اختصاص داده و از تاریخ سرزمینمان سخن گفته است. 

این نشریه، سخن خود را در مورد ایران اینگونه آغاز می کند:

جئو هیستوآر، در شماره جدیدش، شما را به سفری تاریخی می برد و سرزمین ایران را به شما معرفی می کند که در طی تاریخ، حاکمان بسیاری را به خود دیده و علم، هنر و معماریش تا غرب گسترش یافته است. این مطلب در زمانی منتشر می شود که میزان ویرانی ها در کشورهای خاورمیانه مانند سوریه، عراق، لیبی و یمن سر به فلک می کشد و صدها معبد، کلیسا، مسجد و موزه از بین رفته و در جریان جنگ ها و نا آرامی ها غارت شده اند. از میان ۳۸ اثر در معرض خطر در فهرست میراث جهانی یونسکو، بیست و دوتایشان در خاورمیانه قرار دارند و در این میان موصل، حلب، صنعا و ... از جمله شهرهایی هستند که صدمات جبران ناپذیری را به خود دیده اند.

این قصه ها پایانی ندارند؛ جنگ تمام نمی شود و در صورت آتش بس و بازسازی خرابی ها، باز هم غارتگران دیگری به سراغ منطقه می آیند. در کنار این جنگ و ناآرامی ها و جلوه های آزاردهنده شان، تمدن شگرفی به نام ایران قرار گرفته است. این کشور با آثار باستانی حیرت انگیزش، به ما یادآور می شود که حتی سنگ ها هم می توانند از ارزشمندترین گنجینه ها باشند؛ فقط کافیست نشانه هایی از قلب تاریخ را به نمایش بگذارند. این آثار، تاریخ بشریت را در خود جای داده اند و عظمت گذشته را نمایان می کنند. آنها در نتیجه دردها و رنج های گذشتگان به وجود آمده اند و ریشه در باورها و رویاهای ما دارند.

تنها کسانی که به اندازه ی کافی خوش شانس بوده و توانسته اند به تماشای مساجد اصفهان بروند، می توانند خیره شدن به کاشی کاری ها و غرق شدن در دنیای آبی و زرد آنها را درک کنند. احتمالا این افراد فرصت این را نیز پیدا کرده اند که به کنار پل های تاریخیِ شهر بروند و طعم خوش چای را در فضایی کاملا ایرانی بچشند. همین انسان های خوش شانس قطعا به دیدار تخت جمشید نیز رفته و گوشه ای از تاریخ این تمدن کهن را لمس کرده اند...

در ادامه، این نشریه به معرفی دوره های تاریخی ایران پرداخته و گذشته ی کشورمان را در ۱۲۰ صفحه شرح داده است.

نشریه جیو هیستوآر

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.