ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 شهریور 1398

به روز رسانی

26 شهریور 1398

به نقل از ایرنا، دولت روسیه در بخشنامه ای اعلام کرده است که ایرانیان و شهروندان ۵۲ کشور دیگر می توانند با ویزای الکترونیکی رایگان به سن پترزبورگ و استان لنینگراد در روسیه سفر کنند. در دستور دولت روسیه اعلام شده است که بنا به مصوبه دولتی دهم ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ این تصمیم اتخاذ شده و بر اساس آن فهرست ۵۳ کشور اعلام شده است که اتباع آن می توانند با روادید عادی تجاری، توریستی و انسانی به صورت سند الکترونی به سن پترزبورگ و استان لنینگراد سفر کنند، منتشر شده است.

این فهرست در  پایگاه خبری کابینه دولت روسیه منتشر شده و نام کشورهای ایران، ژاپن، آلمان، فنلاند، بلغارستان، واتیکان، مجارستان، یونان، دانمارک، هند، اندونزی، ایرلند، ایسلند، ایتالیا،مالزی، لوکزامبورگ، کویت، سوییس، چک، صربستان، کره شمالی، هلند، نروژ و اسپانیا در آن به چشم می خورد.

در اطلاعیه دولت روسیه گفته آمده است:

این مصوبه توسط وزارت خارجه روسیه و به دستور ولادیمیر پوتین در تاریخ ۱۸ جولای ۲۰۱۹ درخصوص شرایط ورود و خروج اتباع خارجی به مبادی ورودی سن پترزبورگ و استان لنینگراد تنظیم شده است.

دولت روسیه همچنین اعلام کرده که فهرست ۵۳ کشوری که اتباع آنها می توانند با ویزای الکترونیکی به سن پترزبورگ و استان لنینگراد سفر کنند مشابه فهرستی است که برای سفر به استان کالینینگراد (منطقه ای متعلق به روسیه در ساحل دریای بالتیک) تنظیم شده و از اول ماه جولای سال جاری (۱۰ تیرماه) به اجرا در آمده است.

دولت روسیه در این اطلاعه ابراز امیدواری کرده که ایجاد تسهیلات برای سفر اتباع خارجی به سن پترزبورگ و استان لنینگراد، به افزایش حضور گردشگران خارجی در این منطقه کمک کند.

بد نیست بدانید سال گذشته بیش از هشت میلیون گردشگر خارجی به سن پترزبورگ سفر کردند و روسیه سال گذشته نیز طرح ورود اتباع ایرانی و چندین کشور دیگر به منطقه خاور دور را از طریق بندر ولادی وستوک با ویزای الکترونیکی به اجرا درآورد.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET