کارناوالِ جدیدی در راه است
خبرم کن arrow_back

ویزای کویت | مدارک و مراحل دریافت اقامت برای ایرانیان

این روزها، ایرانی های بسیاری برای سفر یا مهاجرت به کویت رغبت نشان می دهند و به دنبال مطالبی معتبر درباره ویزای کویت هستند. سفر به کویت و نحوه گرفتن ویزای کویت برای ایرانیان، یکی از سوال های همیشگی و دغدغه های کاربران ما هم بوده است. به همین دلیل در مطلب پیش رو می خواهیم درباره ویزای این کشور و امکان مهاجرت به کویت توضیحات موثقی ارائه بدهیم تا ببینیم واقعا کویت برای ایرانی ها ویزا صادر می کند یا نه. همچنین در همین مقاله درباره ویزای کاری کویت نیز توضیح می دهیم. همراه کارناوال باشید و با روش های دریافت ویزای کویت آشنا شوید. 

 

نحوه دریافت ویزای کویت

شاید قدری عجیب باشد، اما به جهت موقعیت خاص این کشور، برای دریافت ویزای گردشگری یا کار کویت ابتدا باید کفیلی کویتی در این کشور پیدا کنید تا آن شخص برای دعوت شما به کشور کویت اقدام کند. این شخص لازم است به اداره ویزا و گذرنامه در کویت برود و پیگیر ویزای شما باشد. بنابراین در این مورد خاص، لازم نیست در وحله اول شما برای دریافت ویزای کویت به سفارت این کشور در ایران بروید. البته پس از انجام شدن کارهای شما و پیگیری کفیل‌تان، این شخص مدارک را برای شما ارسال می کند و حالا شما این مدارک را سفارت کویت در ایران می برید. 

هزینه ویزای کویت چقدر است ؟

نکته دیگری که دانستنش در این باره الزامی است، هزینه ویزای کویت است. در واقع هنگامی که کفیل کویتی برای ویزای شما درخواست می دهد، سفارت کویت هیچ هزینه ای از این شخص طلب نمی کند و در واقع می توان گفت ویزای کویت «هیچ» هزینه ای ندارد. البته کفیل کویتی این اجازه را دارد تا در ازای کاری که برای شما انجام می دهد، هر مبلغی که مایل است درخواست کند. 

مدارک لازم برای ویزای کویت

خوب است بدانید در مرحله اول دریافت ویزای کویت تنها به اسکنی از گذرنامه شما احتیاج است. شما باید این اسکن را برای کفیل کویتی خود بفرستید تا برای شما درخواست دهد. اگر درخواست او مورد قبول واقع شد، در مراحل بعدی بسته به شرایط شما مدارکی را درخواست می کنند. 

ویزای کاری کویت | رویا یا واقعیت ؟

یکی از پرتکرارترین سوال های مخاطبان کارناوالی، درباره نحوه دریافت ویزای کار بود. باید بدانید برای دریافت ویزای کاری کویت هم ابتدا باید کفیلی کویتی برای شما درخواست دهد. این کفیل می تواند همزمان کارفرمای شما باشد. بنابراین بهتر است اول در زمینه کاری خود و با داشتن رزومه ای شاخص و قابل توجه، موقعیت های کاری مختلف را مورد بررسی قرار دهید و سپس با کارفرماهای مختلف کویتی ارتباط برقرار کنید. اگر بتوانید با نشان دادن مهارت و تخصص خود، اعتمادشان را جلب کنید، یعنی در مسیر مهاجرت کاری به کویت تا حد زیادی موفق بوده اید. پس از نوبت ارائه درخواست توسط کارفرما و باقی مراحل اداری است. 

گرفتن اقامت کویت از طریق ازدواج ؟

یکی از راه هایی که اقامت شما در کشور کویت را ممکن می کند، ازدواج با یک خانم / آقای کویتی است. با این روش به راحتی می توانید اقامت کشور کویت را به دست آورید. البته در وهله اول چیزی که این راه را دشوار می کند، پیدا کردن همسری کویتی است! 

نکاتی درباره ویزای کویت

اگر پیگیر دریافت ویزای کویت بوده اید، حتما با حرف و حدیث هایی از این دست رو به رو شده اید: «اصلا کویت به ایرانی ها ویزا نمی دهد.» یا «آن قدر سختش می کنند که خودتان پشیمان شوید.» و ....

توجه داشته باشید که کویت کشوری بسیار کوچک با جمعیتی برابر با 4,221,414 نفر است و بدیهی است که ظرفیت مهاجرت به این کشور محدود باشد. همچنین بر طبق اخبار خبرگزاری های معروفی چون اسپوتنیک (Sputnik) و ایندیا تودی (India Today)، در سال 2017 پس از آن که ترامپ مانع ورود مهاجران کشورهای مسلمانی چون ایران به آمریکا شد، سران کشور کویت نیز تصمیم گرفتند چنین ممنوعیتی را برای ایرانی ها در نظر بگیرند. 

با در نظر گرفتن همه این ها اگر بسیار خواستار مهاجرت به این کشور هستید، ناامید نشوید و تلاش کنید اما فراموش نکنید که مهاجرت اصلا کار راحتی نیست، بنابراین مهاجرت به کویت یکی از سخت ترین مواردی است که می توانید دست رویش بگذارید. 

سفارت کویت در تهران

 تمام توضیحات این مطلب همگی با پرس و جو و تحقیق از سفارت کویت به دست آمده اند و شما نیز می توانید برای سوالات بیشتر به این سفارت مراجعه کنید. روزهای کاری و راه های تماس با سفارت کویت در ادامه ذکر شده اند.

شماره تماس: 97 59 78 88 021

ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه 09:00 تا 12:30

آدرس: تهران، منطقه 3، خیابان دستجردی

 Address: Tehran Province, Tehran, District 3, Dastgerdi S

سخن آخر

با هم درباره سفارت کویت خواندیم و دیدیم برای آغاز دریافت ویزای کویت چه راه هایی پیش روی شماست. همچنین در نهایت راه های ارتباطی با سفارت کویت در تهران را قرار دادیم تا صحت اطلاعات را بررسی کنید.

نظر شما درباره این مطلب کوتاه چه بود؟

آیا از نحوه دریافت ویزای کویت اطلاع داشتید؟

دیدگاه ها و سوال های خود را با ما در میان بگذارید و بگویید این بار به سراغ انتشار چه نوع مطالب آموزشی برویم. 

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به کویت
دیدگاه ها : 2
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X