karnaval.ir

پرستو مقدم

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 آبان 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

شاید زیبایی برای هر کس، مفهومی خاص به دنبال داشته باشد و به تعداد تمامی انسان هایی که از آغاز تاریخ تا به کنون پای بر این کره ی خاکی گذاشته اند، بتوان تعریف از زشت و زیبا پیدا کرد؛ اما گوشه هایی از این جهان هستند که جذابیت هایشان از حد معمول فراتر رفته و حداقل بخشی از آن ها برای هر کسی زیباست؛ شهرهایی که حتی اگر بی تفاوت ترین انسان روی زمین باشید و یا خیلی به ندرت چیزی را زیبا بخوانید، نمی توانید برق چشمانتان را هنگام بازدید از آن ها پنهان کنید.

بشر که که هیچگاه علاقه ای به درجا زدن ندارد و همواره به تعالی و ترقی می اندیشد، با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی دست به ایجاد تغییر در محل سکونتش زده و تا جای ممکن اثری از شیوه زندگی نیاکان خود باقی نگذاشته است. البته در این میان شهرهایی هم یافت می شوند که هنوز پس از سالیان سال اصالت و تاریخشان را درون خود محفوظ نگاه داشته و پاسداران وفاداری برای هنر و تمدن گذشتگانشان بوده اند.

حالا از نظر شما کدام یک از این دو نوع شهر درخور دریافت لقب "زیبا" هستند؟ چه کسی است که تعیین کند شهرهایی که ساکنانشان را در رفاه و امکانات مغروق ساخته اند زیبا ترند؟ یا شهرهایی که با تحمل تمام سختی ها بافت تاریخی و دل نوازشان را حفظ نموده و به موزه شهر بدل گشته اند؟

برای اطلاع از این موضوع سری به وب‌سایت تلگراف (Telegraph) می زنیم که اخیرا مطلبی تحت عنوان "زیباترین شهرهایی که باید در طول زندگی خود از آن ها بازدید کنید" منتشر نموده است. تلگراف، وب‌سایتی است انگلیسی زبان که دفتر آن در قلب انگلستان، شهر لندن قرار گرفته و وقایع روز جهان را در قالبی جذاب به اطلاع جهانیان می رساند. کارشناسان سفر تلگراف تمامی شهرهای جهان را یک به یک از نظر گذرانده و مدرن ترین تا بدوی ترین آن ها را بررسی کرده اند؛ تا نهایتا بتوانند چکیده ی این اطلاعات را در فهرستی 35 عددی با کاربران به اشتراک بگذارند.

این خبر کنجکاوی کارناوال را برانگیخت و ما را واداشت تا این فهرست را مطالعه نموده و آن را با شما در میان بگذاریم. در این مطلب 18 مورد از این شهرها را به شما معرفی می کنیم و در مطلبی دیگر، باقیمانده ی این فهرست را ارائه می دهیم. خودتان را برای شگفت زده شدن آماده کنید...

ورود به قسمت دوم زیباترین شهرهای جهان 2017

میدان نقش جهان اصفهان

Mohammad Saeedzadeh

1- اصفهان | ایران

پس در تمام این سال ها ما بیهوده اصفهان (Isfahan) را نصف جهان نمی خواندیم! شهر اصفهان که پس از تهران و مشهد، لقب سومین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران را یدک می کشد، در این فهرست 35 تایی رتبه ی اول را کسب کرده و باری دیگر اسباب افتخار ایران و ایرانیان را فراهم نموده است. با انتخاب اصفهان به عنوان پایتخت خاندان صفوی، رشد و ترقی این شهر فراهم شد و بناهای زیبا یکی یکی ساخته شدند. معماری به جای مانده از شاهان صفوی در پایتختشان بیش از هرچیزی به زیبایی و محبوبیت این شهر نزد گردشگران کمک می کند. گردشگری نیست که ابهت و زیبایی میدان نقش جهان دلش را نلرزانده باشد و از قدم زدن در میان باغات اصفهان غرق لذت نشده باشد. 

گردشگران و سفرنامه نویسان فراوانی در کتاب ها و خاطراتشان به توصیف اصفهان پرداخته و حتی بعضی هایشان مدح این شهر را گفته اند. به طور مثال رابرت بایرن (Robert Byron)، سفرنامه نویس بریتانیایی در رابطه با اصفهان چنین می گوید:

شهر اصفهان در طول تاریخ مهم بوده است. در سال 1598 خاندان صفوی اصفهان را به عنوان پایتخت برگزید و از آن زمان این شهر آثار دوران سلطنت صفویه را در خود نگاه داشته و این امر آن را به مهم ترین مقصد توریستی ایران تبدیل کرده است.

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به اصفهان

داخل کلیسای وانک اصفهان

Damon Lynch

سقف عالی قاپو در اصفهان

Chris R Hasenbichler

نقش جهان اصفهان

چهل ستون اصفهان

M Jay

پل خواجو اصفهان

Giammetti Productions

2- فلورانس | ایتالیا

زیبایی شهر فلورانس (Florance) ایتالیا به معنای واقعی مسحور کننده است. حتی اگر ذره ای حس زیبایی شناسی داشته باشید امکان ندارد در بدو ورود به این شهر با دهان باز مشغول تماشای اطرافتان نشوید. چند روز بازدید و گردش در فلورانس هم چیزی از حیرت شما کم نخواهد کرد و مطمئنا هنگام بازگشت، به سختی از این همه زیبایی دل خواهید کند.

موزه ها و گالری های هنری فلورانس، کلیسا ها و دیگر اماکن دیدنی این شهر هر کدام به نحوی جذابیت های هنری خود را به نمایش گذارده و به رخ می کشند. اما آنچه بیش از هر چیزی شما را شگفت زده خواهد کرد، نه آثار تاریخی فلورانس، که جلوه های دلنشین بافت شهر و خیابان هایش هستند.

اگر روزی پا به فلورانس گذاشتید، منتظر جاری شدن چند قطره اشک شوق از گوشه ی چشمانتان باشید.

فلورانس ایتالیا در روز

Guido

قایق های فلورانس ایتالیا

Chunchi lu

کوچه های فلورانس ایتالیا

Chunchi lu

غروب شهر فلورانس ایتالیا

guido

نمایی از شهر فلورانس ایتالیا

Chunchi lu

3- لوآنگ پرابانگ | لائوس

شهر لوآنگ پرابانگ (Luang Prabang) در طول تاریخ همواره شهری جذاب و اسرار آمیز بوده است؛ اما هنگامی که حدودا 20 سال پیش نامش در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفت، توجه گردشگران بیش از پیش به آن جلب شد و مسئولان این شهر هم هرچه بیشتر در راستای افزایش گردشگران شهرشان تلاش نمودند. این شهر از هر دو جاذبه ی طبیعی و تاریخی برخوردار است. تماشای غروب آفتاب در کنار رودخانه ها، کند و کاو در دل غارها و لمس طراوت و تازگی زیر آبشارهایش همگی فرصت های خوشگذرانی در طبیعت این شهر هستند و معابد و موزه های لوآنگ پرابانگ گردشی تاریخی را برایتان رقم می زنند.

در میان تمام تفریحات موجود در این شهر، دوچرخه سواری در کوهستان، خرید از بازارها و تماشای نمایش های مذهبی تا کنون برای عده فراوانی از گردشگران جالب توجه بوده اند. بد نیست بدانید که شهر لوآنگ پرابانگ در سال 2015 جایزه ی "بهترین شهر" وندرلاست (Wanderlust) را دریافت نموده است.

نمایی از لوآنگ پرابانگ در لائوس

Thodsapol Thongdeekhieo

کودکان در طبیعت لوآنگ پرابانگ

Sirisak Baokaew

معبدی در شهر لوآنگ پرابانگ

Olivier Schram

فیلی در لوآنگ پرابانگ

Anjo Kan

شهر لوآنگ پرابانگ کشور لائوس

Arun Roisri

4- پاریس | فرانسه

در پاریس هم مانند تمامی شهرهای دنیا حوادث تلخ و شیرین رخ می دهند. شاید یکی از تکان دهنده ترین این رخدادها، حملات تروریستی منصوب به داعش بودند که تاثیری مشهود بر تعداد گردشگران ورودی پاریس داشتند؛ اما این اتفاق ذره ای از محبوبیت این شهر نکاست. هنوز هم پاریس شهر رویاهای خیلی هاست و همه آن را به عنوان مهد عشق و هنر می شناسند.

گردش فصل ها رخت های نو بر تن این شهر زیبا می کند و کوچه و خیابان هایش عاشقان را به سوی خود می خوانند. زیبایی های این شهر تنها خوشایند گردشگران نبوده و پاریس، شاعران و نویسندگان بسیاری را نیز تحت تاثیر چشم انداز هایش قرار داده است؛ آن ها هر کدام با شیوه ی خود، جذابیت های پاریس را ستوده و پیچ و خم هایش را توصیف کرده اند.

برج ایفل

Andrey Omelyanchuk

غروب آفتاب در شهر پاریس

Daniel Koehler

پاریس در شب

Marian Gociek

شهر پاریس در فرانسه

Nick Beadle

نمایی از شهر پاریس فرانسه

Federico Venuda

5- استانبول | ترکیه

یکی از شهرهای دیگری که حملات تروریستی پیاپی ضربه ای کاری بر پیکر صنعت گردشگری آن ها وارد آورده استانبول، بزرگترین شهر ترکیه است. مرکز فرماندهی دولت قدرتمند عثمانی، گرچه طرفداران بسیاری را پس از حملات داعش از دست داد؛ اما هیچ چیزی تا کنون نتوانسته زیبایی های این شهر را زیر سوال ببرد. مساجد و ابنیه تاریخی بی شمار استانبول، مانند توپکاپی، ایاصوفیه، مسجد سلیمانیه و مسجد رستم پاشا یکی پس از دیگری بازدیدکنندگان را به بخشی از تاریخ پایتخت عثمانی می برند و گوشه گوشه ی آنچه بر این شهر گذشته است را از پیش چشمانشان می گذرانند.

قدم زدن در کنار ساحل و مشاهده ی دستفروشان محلی و یا گشتن میان کوچه ها و خیابان های استانبول، جذابیت های این شهر را به رخ بینندگان می کشد.

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به استانبول

زیبایی های استانبول

Hasan Ilkay

سقف مسجدی رد شهر استانبول

Henry Schmidt

برپایی جشن در استانبول

Erdal Suat

برج دختر استانبول

Ali Y

نمایی از شهر استانبول در ترکیه

Emre K

6- سیه‌نا | ایتالیا

شاید بپرسید با وجود شهرهای مشهوری چون رم، میلان یا ونیز در ایتالیا، چگونه سیه‌نا (Siena) مقام ششم این فهرست را کسب کرده است؟

شهر سیه‌نا کمی ناشناخته است و نسبت به باقی شهرهای توریستی ایتالیا نام آن را کمتر شنیده ایم؛ اما باید بدانید که از دیدگاه کارشناسان تلگراف، این شهر بهترین میدان قرون وسطی اروپا را در دل خود جای داده و مرکز تاریخی اش در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است. 

کلیسای جامع سیه‌نا از شاهکارهای معماری ایتالیایی به شمار می رود و سایر اماکن تاریخی این شهر از جمله میدان های دِل کامپو (Del Campo)، سالیمبِنی (Salimbeni) یا سایر کلیساهای موجود، گردشگران را در تاریخ و فضای قرون وسطی پیچ و تاب می دهند و زمان را متوقف می سازند. علاوه بر تاریخ موجود در زوایای سیه‌نا، این شهر طبیعتی دارد که نمونه اش در هیچ جای دیگر نیست. دشت های سرسبز و وسیع و درختان و گیاهانی که با فاصله از هم چهره ی دشت را مزین کرده اند، آرامشی وصف ناپذیر را به قلب شما هدیه می کنند.

دشت های شهر سیه‌نا ایتالیا

Massimo Piazzi

نمای شهر سیه نا از بالا

Sabino Parente

طبیعت سیه‌نا ایتالیا

Ermanno Radice

آثار تاریخی سیه‌نا ایتالیا

Martin M

گل و درختان سیه‌نا

Riccardo Iacomino

7- اورشلیم | فلسطین اشغالی

نام اورشلیم (Jerusalem) یا بیت المقدس ناخواسته با خود بار سنگینی از تاریخ را همراه می آورد. شاید کشمکش بین اسرائیل و فلسطین مردم جهان را گمراه کرده باشد و ندانند که این شهر پایتخت کدام کشور است؛ اما نکته ی واضح و غیر قابل انکار این شهر، زیبایی های بی حد و حصرش هستند.

 مردمانی از مذاهب گوناگون در اورشلیم جمع شده اند و هر یک محلی به نام مذهب خود دارند. محله های مسیحی ها، ارامنه، یهودیان و مسلمانان از مشهورترین مناطق اورشلیم به شمار می آیند. اگر هوس بازدید از شهری زیبا و خاص به سرتان زده است، بدانید که نظیر شهر اورشلیم را به سختی در جای دیگری از جهان خواهید یافت.

اورشلیم

Mark Millan

کلیسای اورشلیم

Subhradip Paul

فلسطین

Dan Goldberger

زیباترین شهرهای دنیا

Nayef Shaer

شهر اورشلیم

Agapova Marina

8- آکسفورد | انگلستان

ما نام این شهر دوست داشتنی که در جنوب شرقی انگلستان آرمیده است را بیشتر به لحاظ آکادمیک و دانشگاه مشهورش می شناسیم؛ اما چه کسی می گوید که این ویژگی ها نمی توانند شهری را زیبا کنند؟

حس و حال کوچه و خیابان های آکسفورد با آن ساختمان های قدیمی و هوای همیشه بارانی می تواند تجربه ای جالب و خاطره ای خوش برایتان به جای بگذارد. نام جاذبه های این شهر هم مانند نامش پیوندی ناگسستنی با علم دارند؛ کتابخانه ی مشهور آکسفورد و حتی دانشگاه این شهر از ساختمان هایی تاریخی و بسیار جذاب برخوردارند و هیچ عکاسی را بیکار نخواهند گذاشت؛ و حتی از دیدگاه کارشناسان تلگراف، ساختار این بناها به گونه ای است که فقط نگاه کردن و تماشای این عمارات سبب می شود هوش و ذکاوت شما به کار بیافتد!

شلوغی شب آکسفورد

Martin

نمایی از شهر آکسفورد

Colin Langford

قایق های آکسفورد

Colin Langford

شهر آکسفورد انگلستانن

Karen Buttery

طبیعت در آکسفورد

Kaream Pennant

9- کمبریج | بریتانیا

کمبریج هم دست کمی از آکسفورد ندارد و سریعا ذهن ما را به سوی درس و دانشگاه و کتاب می کشاند. تاریخ غنی کمبریج باعث شده تا شهر، عاری از ساختمان ها و مغازه های جدید و مدرن باشد و حس اصالت را از همان اولین لحظه ی ورود به بیننده القا کند. البته حضور حدود 25 هزار دانشجو نیز در شور و شوق جاری در شهر بی تاثیر نبوده است.

با گشت و گذار در این شهر چهره ای زیبا و متفاوت از انگلستان را می بینید و از تماشای معماری فوق العاده ی ساختمان ها و دانشگاه های شهر کمبریج، انگشت به دهان می مانید.

تابش آفتاب در کمبریج

John Cobb

قایق سواری در کمبریج انگلستان

Xiang Ni

شهر کمبریج در انگلستان

Th Ng

شهر کمبریج

Mohamed Kettouch

طبیعت زیبای کمبریج

Mohamed Kettouch

10- نیویورک | آمریکا

حال نوبت آن است که در میان شهرهای لطیف و تاریخی جهان، کمی هم به شهرهایی بها بدهیم که زیبایی را با مدرنیته ادغام کرده اند تا فضایی راحت برای ساکنین و گردشگران خود فراهم کنند. به لطف سریال ها و فیلم های بیشمار آمریکا دیگر کسی نیست که با کوچه پس کوچه ها و ساختمان های سر به فلک کشیده ی نیویورک آشنا نباشد. این شهر از مهم ترین مراکز سیاسی، فرهنگی و اقتصادی جهان است و آن را گاهی پایتخت جهان می نامند. مگر امکان دارد که پایتخت جهان زیبا نباشد؟!

در نیویورک می توانید پیشرفت تکنولوژی را به خوبی لمس کنید و شاید بزرگترین و سر به فلک کشیده ترین ساختمان ها و برج های زندگی خود را به نظاره بنشینید. البته گمان نکنید که چهره ی پیشرفته ی شهر تنها چیزی است که نیویورک به شما عرضه خواهد داشت؛ اماکن دیدنی این شهر از موزه ی تاریخ طبیعی آمریکا و موزه متروپولیتن گرفته تا میدان تایمز و خیابان برادوی همگی برای گردشگران بسیار محبوب هستند. در کنار تمام این جاذبه ها، مگر می شود به آمریکا رفت و از مجسمه ی آزادی دیدن نکرد؟

چشم انداز های سواحل نیویورک هم که گویی طبیعت و تکنولوژی را با یکدیگر آشتی داده اند، از جاذبه های این شهر وسیع به شمار می روند.

برج آزادی نیوریورک

David Ayash

طبیعت نیویورک

Arturo Delgado

نیویورک آمریکا

David Ayash

نمایی از شهر نیویورک آمریکا

David Ayash

میدان تایمز نیویورک

Dereje Belachew

11- رم | ایتالیا

رم زیباست؛ و این جمله به قدری بدیهیست که نیازی به شرح و توضیح ندارد. گوشه گوشه ی این شهر با رمز و راز و تاریخ پوشیده شده است. هنگامی که پای درون کولوسئوم (Colosseum) می گذارید و صدای شمشیر جنگجویان و بردگان را می شنوید؛ و یا آن لحظه ای که با چشمان بسته کنار فواره ی تروی (Trevi Fountain) آرزوهایتان را مرور می کنید نمی توانید منکر زیبایی این شهر شوید. این شهر می تواند حال هر گردشگری را خوب کند و با عمق زیبایی‌اش اشک را در چشمان مسافران بنشاند. از هر کوچه و خیابانی که بگذرید، تاریخ و هنر رم شما را دنبال خواهند کرد و لحظه ای شما را بدون این حس خوب رها نمی کنند.

می توانید روز را زیر تابش گرم و مهربان آفتاب به بازدید از جلوه های بی پایان هنر ایتالیایی بگذرانید و شب خود را میهمان رستوران یا کافه ای با چشم اندازی شگفت انگیز و عاشقانه بیابید و مناظر شهر را در سو سوی چراغ ها نظاره کنید. هر زمان خواستید به رم بروید، مطمئن باشید که یکی از زیباترین و عاشقانه ترین سفرهای زندگی خود را تجربه می کنید.

نمایی از شهر رم ایتالیا

Andrey Nikiforov

شهر رم در شب

Qiunan Li

فواره تروی رم

Peter Stewart

شهر رم ایتالیا

Tanel Drui

کولوسئوم در رم

Valerio Benincasa

12- کیپ‌تاون | آفریقای جنوبی

برای آشنا شدن با زیبایی های بیشمار کیپ تاون (Cape Town)، نیازی نیست که وارد شهر شوید؛ چرا که رشته کوه های اطراف آن از دور شما را مات و متحیر خواهند ساخت. طبیعت این شهر شما را آنچنان در خود غرق می کند که گاهی به خود می آیید و می بینید که ساعت هاست، بدون خستگی در حال گشت و گذار میان گل و گیاه ها و دشت ها هستید؛ و یا در ساحل آرمیده اید و مبهوت صلابت و استحکام کوه تِیبل (Table) گشته اید.

حال این طبیعت زیبا را با فرهنگی غنی، خوراکی هایی خوش مزه و اقامتگاه های بسیار مناسب کنار هم قرار دهید تا به یک شهر فوق العاده ی آفریقایی برسید.

خانه های رنگارنگ کیپ‌تاون

Vividrange

طبیعت کیپ‌تاون

Mark De Scande

دو زن در کیپ‌تاون

Mark De Scande

کیپ‌تاون شهری در آفریقای جنوبی

James Sanders

ساحل کیپ‌تاون آفریقا

Vividrange

13- سیدنی | استرالیا

کارشناس تلگراف می گوید که شهر سیدنی به طرز مسخره ای زیباست!

ساختمان اپرا با آن معماری عجیبش یکی از زیباترین مکان های موجود در سیدنی است و طبیعت چشم نواز و سواحل پرطرفدار آن نیز از جمله جاذبه های شهر به شمار می روند.

یک گردش کوتاه کافیست تا عمق زیبایی پارک های متعدد شهر و لذت قدم زدن و دوچرخه سواری در آن ها را درک کنید. اگر هم شب ها عادت به گردش و تفریح دارید، این شهر سرزنده و شاد پس از غروب نیز دست از خودنمایی برنداشته و با چراغ های رنگارنگی که در سراسر آن می درخشند، خیابان های روشن و غداهای لذیذ به استقبال شما خواهد آمد.

نمایی از سیدنی استرالیا

Taras Vyshnya

سالن اپرای سیدنی

Ted Kim

ساحلی در سیدنی

Rezwana Muktadir

سیدنی در شب

Taras Vyshnya

طبیعت شهر سیدنی استرالیا

Matt Chen

14- بروژ | بلژیک

 امکان ندارد اندکی ذوق هنری در شما باشد و از دیدار شهر بروژ یا بروخه (Bruges) غرق لذت نشوید. جلوه های جذاب هنر قرون وسطی با طبیعت شگرف این شهر در هم می آمیزد و مقصدی منحصر به فرد برای شما می سازد. می توانید ساعت ها در میان کانال های آب خود را به جریان آن ها بسپارید و با خیره شدن به کلیساها، خانه های کوچک و زیبا و گل های رنگارنگ این شهر، هر غم و اضطرابی را فراموش کنید.

البته از زیبایی نهفته در طعم شکلات های لذیذ این دیار هم نباید گذشت و این بخش خوشمزه ی سفر به این شهر رویایی را هم باید در نظر گرفت.

شهر زیبای بروخه در بلژیک

Bains Jordan

بروژ یا بروخه در شب

Stefano Termanini

پلی در شهر بروخه

Van Kerckhoven

شهر بروخه

Sar Asensio

بروخه در کشور بلژیک

Sar Asensio

 15- فاس | مراکش

 لحظه ای که به فاس (Fez) وارد شوید، متوجه خواهید شد که چرا به این شهر لقب مکه ی غرب و یا آتن آفریقا داده اند. آنچه بیش از هرچیز به این شهر زیبایی می بخشد، عدم تردد ماشین در خیابان های آن است؛ نبودن این ساخته ی دودزای بشری، خود گامی بسیار پر اهمیت در حفظ زیبایی یک شهر محسوب می شود.

همچنین شهر فاس، ظاهر کهن خود را در تمامی نقاط حفظ کرده است و به راستی گردشگران را راهی سفری در تاریخ می کند. نماهای خانه ها و ساختمان های قدیمی که حالا داخلشان به هتل ها و فروشگاه هایی مدرن تغییر کاربری داده اند، در سر تا سر شهر به چشم می خورند و همگی فرصتی برای خلق لحظات متفاوت به شمار می روند.

کمی پیش از غروب آفتاب هم باید به سراغ تپه هایی که در کنار شهر کمین کرده اند، رفت و بر فراز آن ها غروب آفتاب و نور سبز رنگ مساجد را که با تاریکی هوا خود را نمایان می سازند، به تماشا نشست؛ این عالی ترین تجربه ای است که در این شهر انتظار شما را می کشد.

رنگرزی در فاس مراکش

Igor Tomi

نمایی از شهر فاس

Nisah Cheatham

شهر فاس مراکش

Ralph Schubert

نمای فاس در شب

Ck Ng

فاس در کشور مراکش

Csilla Zelko

16- سویا | اسپانیا

 جذابیت های شهر سِویا (Seville) کم نیستند؛ یکی از آن ها حضور آثاری است که در دوران سلطه ی مسلمانان بر این شهر ساخته شده اند؛ از جمله قلعه ی آلکازار و کلیسای جامع این شهر که پیش از تبدیل شدن به کلیسا، در واقع مسجدی زیبا بوده است.

سراسر سویا به سان موزه ای است عظیم که شما را به گردش در میان خیابان ها و بین ساختمان های کهنش دعوت می کند، تا ببینید گذشتگان چطور زیبایی را می ستودند و در هر عنصر زندگی خود از آن بهره می گرفتند؛ اما چنین گمان مبرید که تنها تاریخ و هنر، این شهر را دیدنی ساخته اند. شب های سویا پر از خنده و شادمانی هستند و  شما را با خوراکی های خوشمزه و شهری شلوغ غافلگیر می کنند.

غروب شهر سویا اسپانیا

vladimir lazo

اسپانیایی های سویا

fernando

فواره ای در میان سویا

andrea mazzocchetti

شهر سویا در شب

campano

نمایی از سویا اسپانیا

moreno-serrano

17- کارتاگنا | کلمبیا

کارشناس تلگراف شدیدا تحت تاثیر فضای عاشقانه ی حاکم بر کارتاگنا (Cartagena) قرار گرفته و این شهر را رومانتیک ترین شهر قاره ی آمریکا خوانده است. دیوارهای بلند و کهنی که دور تا دور شهر کارتاگنا را فراگرفته اند، آن را از بسیاری عوامل بیرونی مانند مدرنیته ی بیش از حدی که اصالت شهرها را نابود می سازد، مصون می دارد.

این شهر همچنین یکی از سواحل پرطرفدار منطقه ی کارائیب قلمداد می شود و عده ی زیادی از گردشگران، بنادر این شهر را برای لذت بردن از نور خورشید و تفریحات گرم و تابستانه انتخاب می کنند و از طبیعت چشم نوازش بهره می برند.

کوچه های کارتاگنا کلمبیا

David Juan

خانه های شهر کارتاگنا

Julien Vidal

نمایی از کارتاگنا

Jess Kraft

طبیعت اطراف کارتاگنا

Nestor Blanco

شهر کارتاگنا در کلمبیا

Adam Sabic

18- سان فرانسیسکو | آمریکا

شهر سان فرانسیسکو حتی در عکس هایش نیز می تواند دل بیننده را برباید. سازه ها و جاذبه هایی که چهره ی این شهر را جذاب و دوست داشتنی کرده اند، کم نیستند؛ پل مشهور گلدن گیت (Golden Gate)، جزیره ی آلکاتراز و یا ساختمان های سر به فلک کشیده همگی سبب شدند تا حتی در طول شب نیز گردشگران بتوانند از تماشای چشم اندازهای محشر این شهر در تلالوی نور چراغ ها، لذت ببرند. البته جذابیت های سان فرانسیسکو تنها به این موارد محدود نمی شود؛ موزه های شهر نیز می توانند ساعت شما را به خود سرگرم سازند و یا اگر از علاقه مندان به طبیعت هستید، جزایر و سواحلش با آغوش باز پذیرای شما خواهند بود.

پل گلدن گیت سان فرانسیسکو

Aaron Radford

سان فرانسیسکو در شب

Jason Waltman

سان فرانسیسکوی بارانی

Brian Mayer

نمایی از شهر سان فرانسیسکو

Paul Brady

سواحل سان فرانسیسکو

Jit Lim

سخن آخر

هر شهری که بر روی این کره ی خاکی قرار گرفته، بی شک خوبی ها، بدی ها، زیبایی ها و زشتی های فراوان دارد و آن چه با یکدیگر مطالعه کردیم تنها یک فهرست از شهرهای فوق العاده ی جهان بود. به جز این 18 مورد، 17 شهر دیگر نیز در ادامه ی این فهرست قرار دارند که در مطلبی دیگر به آن ها خواهیم پرداخت.

شما در رابطه با این شهرها چه دیدگاهی دارید؟

آیا تا به حال به شهری از این لیست سفر کرده اید؟

در مورد قرار گرفتن شهری از کشورمان در ابتدای فهرست چه می اندیشید؟

دیدگاه هایتان را با ما در میان بگذارید...

آیا این مطلب مفید بود؟

9 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

علیرضا

اصفهان و خرم آباد و مشهد و تهران و شیراز و... همگی قشنگن بی شک تهرانو مشهدو شک دارم😁
و خدا کنه یه روزی توریست بیشتری به ایران بیاد

انتشار:14 تیر 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

شایلی

پرستو خانم مقدم شما اصلا چیزی ننوشتید

رهام

اصفهان نصف جهان

18 خرداد 1397

انتشار:14 خرداد 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

vHH

آخه اصفهان ...  بیخیال =)) خوب بود خندیدیم ممنون

انتشار:28 اسفند 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.