karnaval.ir

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 آذر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نظر شما گران ترین شهر جهان، در کدام قاره قرار دارد و نامش چیست؟ برای پاسخ به این سوال همراه ما باشید که در مطلب پیش رو می خواهیم به بررسی گران ترین شهرهای دنیا و هزینه های زندگی در آن ها بپردازیم.

همه ساله تحقیقاتی انجام می شود که طی آن فهرستی از گران ترین و ارزان ترین شهرها و کشورهای دنیا منتشر می گردد. معیارهایی که برای اندازه گیری هزینه های زندگی در این مناطق مورد بررسی قرار می گیرند از این قبیل هستند: قیمت غذا، نوشیدنی، لباس، لوازم خانگی، حمل و نقل و خدمات. این نکته را هم در نظر داشته باشید که این آمارها نسبی هستند؛ به این معنا که درآمد و هزینه های شهروندان هر کشور نیز به طور جداگانه مورد مطالعه قرار گرفته و نهایتا با میزان درآمد و هزینه های زندگی در شهرهای دیگر دنیا مقایسه شده است.

در سال 2017 نیز فهرستی جهانی اعلام شد که طی آن 133 شهر دنیا به عنوان گران ترین شهرهای جهان برای زندگی معرفی گردیده اند. اطلاعاتی که برای تهیه این فهرست بررسی شده اند، میانگین قیمت های سال 2016 تا ماه سپتامبر بوده اند. بر خلاف تصور عموم مردم، نیویورک یا لندن مقام اول را کسب نکردند؛ بلکه یک کشور آسیایی رتبه ی نخست را در این فهرست از آن خود کرد. اگر شما هم کنجکاوید که از این رتبه بندی ها با خبر شوید در ادامه همراه کارناوال بمانید. لازم به ذکر است که رسانه هایی چون شبکه خبری آمریکایی سی ان بی سی (CNBC) و مجله اینترنتی و انگلیسی اِکونومیست (The Economist) نیز این فهرست را تایید کرده اند. با کارناوال باشید تا نگاهی به 10 مورد از گران ترین شهرهای دنیا برای زندگی بیندازیم.

قبل از خواندن ادامه مطلب، این نکته را در نظر داشته باشید که این لیست را از دهمین شهر گران دنیا آغاز و در انتها، گران ترین شهر جهان را با هم بررسی می کنیم. مورد دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در مطلب پیش رو، قیمت دلار 4 هزار و 100 تومان در نظر گرفته شده است.

کپنهاگ

10- کپنهاگ | دانمارک

کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک و یکی از محبوب ترین شهرهای این سرزمین نزد گردشگران است. این شهر آب و هوای خوبی دارد و افراد زیادی همه ساله به آن سفر می کنند تا از دیدنی های و جاذبه های آن دیدن کنند.

قیمت برخی کالاهای مهم در کپنهاگ:

 • میانگین قیمت نان: 3.55 دلار (حدود 14 هزار و 500 تومان)
 • میانگین قیمت یک لیتر بنزین: 1.63 دلار (حدود 6 هزار و 600 تومان)

کپنهاگکپنهاگ

کپنهاگ

9- نیویورک | ایالت نیویورک

نیویورک پرجمعیت ترین شهر ایالات متحده ی آمریکا و ایالت نیویورک است و یکی از قطب های مهم سیاسی، فرهنگی و اقتصادی جهان به حساب می آید. این دیار لقب وسیع ترین شهر جهان را نیز به دوش می کشد و رکورددار بیشترین تعداد آسمان خراش ها در دنیا نیز هست.

قیمت برخی کالاهای مهم در نیویورک:

 •  میانگین قیمت نان: 7.95 دلار (حدود 32 هزار و 600 تومان)
 • میانگین قیمت یک لیتر بنزین: 61 سنت (حدود 2 هزار و 500 تومان)

نیویورک

8- پاریس | فرانسه

پاریس، پایتخت فرانسه و قلب اقتصادی قاره ی اروپاست. این شهر و تصمیمات سران آن بر وضعیت فرهنگی، اقتصادی و سیاسی همه ی کشورهای عضور اتحادیه ی اروپا و چه بسا دنیا تاثیر گذار است. آب و هوای اقیانوسی پاریس و جاذبه های تاریخی آن، از دلایل اصلی شهرت و آوازه ی این شهر در میان گردشگران به شمار می روند.

 قیمت برخی کالاهای مهم در پاریس:

 •  میانگین قیمت نان: 6.81 دلار (حدود 27 هزار و 900 تومان)
 • میانگین قیمت یک لیتر بنزین: 1.45 دلار (حدود 5 هزار و 900 تومان)

برج ایفل پاریس

موزه لوور پاریس

شهر پاریس

دیدنی های پاریس

پاریس

7- ژنو | سوئیس

ژنو یکی از مهم ترین شهرهای کشور سوئیس است. آمار و ارقام نشان می دهند که در چند سال گذشته شهروندان ژنو زندگی بسیار با کیفیت و خوبی را تجربه کرده اند و امروز ژنو یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی به حساب می آید.

قیمت برخی کالاهای مهم در ژنو:

 •  میانگین قیمت نان: 6.62 دلار (حدود 27 هزار و 100 تومان)
 • میانگین قیمت یک لیتر بنزین: 1.52 دلار (حدود 6 هزار و 200 تومان)

ژنو سوئیس

ژنو سوئیس

ژنو سوئیس

ژنو سوئیس

ژنو سوئیس

6- سئول | کره جنوبی

سئول بزرگترین شهر و پایتخت کشور کره ی جنوبی است. این دیار زیر ساختی بسیار قوی و مدرن دارد و همه ساله پیشرفت هایی در زمینه ی حمل و نقل عمومی در آن انجام می شود و بدون شک یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی است.

قیمت برخی کالاهای مهم در سئول:

 •  میانگین قیمت نان: 14.82 دلار (حدود 60 هزار و 700 تومان)
 • میانگین قیمت یک لیتر بنزین: 1.28 دلار (حدود 5 هزار و 200 تومان)

زیبایی های سئول

هتل در سئول

شهر سئول

شهر سئول

شهر سئول

5- اوساکا | ژاپن

یکی از مهم ترین و سومین شهر ژاپن، اوساکا نام دارد و در جزیره ی هونشو (Honshū) واقع شده است. این شهر بناهای تاریخی بسیاری را در خود جای داده که باعث شده همه ساله افراد زیادی به آن سفر کنند. 

قیمت برخی کالاهای مهم در اوسکا:

 •  میانگین قیمت نان: 5.91 دلار (حدود 24 هزار و 200 تومان)
 • میانگین قیمت یک لیتر بنزین: 1.18 دلار (حدود 4 هزار و 800 تومان)

شهر اوساکا

4- توکیو | ژاپن

چهارمین شهر گران قیمت جهان نیز در ژاپن واقع شده؛ توکیو پایتخت این کشور که یکی از مهم ترین شهرهای آسیاست. این شهر از قرن هجدهم تا به حال، به عنوان یکی از بزرگترین مراکز صنعتی دنیا به شمار می آید و مردمانش زندگی مدرن و پیشرفته ای دارند.

 قیمت برخی کالاهای مهم در توکیو:

 •  میانگین قیمت نان: 7.41 دلار (حدود 30 هزار و 300 تومان)
 • میانگین قیمت یک لیتر بنزین: 1.24 دلار (حدود 5 هزار تومان)

شهر توکیو

دیدنی های توکیو

شهر توکیو

3- زوریخ | سوئیس

زوریخ پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر سوئیس است که در دامنه ی رشته کوه آلپ قرار دارد. این شهر دانشگاه های بسیار معتبری را در خود جای داده که در سراسر جهان بی نظیر هستند. زوریخ در سال 2017 در جایگاه سومین شهر گران دنیا قرار گرفت.

 قیمت برخی کالاهای مهم در زوریخ:

 •  میانگین قیمت نان: 5.66 دلار (حدود 32 هزار و 200 تومان)
 • میانگین قیمت یک لیتر بنزین: 1.49 دلار (حدود 6 هزار و 100 تومان)

زوریخ

شهر زوریخ

2- هنگ کنگ | چین

شاید تصورشم را هم نمی کردید که رتبه ی دوم و اولِ گران ترین شهرهای دنیا از آنِ آسیانشین ها شده باشد. هنگ کنگ جزیره ای در جنوب چین، توانست جایگاه دوم را به دست آورد. این شهر یکی از مهم ترین بازارهای تجاری در جهان به حساب می آید و دیدن نامش در این فهرست زیاد عجیب به نظر نمی رسد.

 قیمت برخی کالاهای مهم در هنگ کنگ:

 •  میانگین قیمت نان: 4.61 دلار (حدود 18 هزار و 900 تومان)
 • میانگین قیمت یک لیتر بنزین: 1.37 دلار (حدود 7 هزار تومان)

نمایی از شهر هنگ کنگ

1- سنگاپور | جمهوری سنگاپور

سنگاپور برای چهارمین سال پیاپی، در صدر جدول گران قیمت ترین شهرها دنیا قرار گرفت. اینجا کوچک ترین کشور در آسیاست؛ اما مردمان آن زندگی لوکس و مرفهی دارند. این کشور بسیار ثروتمند و مدرن، در چند سال گذشته یکی از توریست پذیرترین سرزمین های قاره ی آسیا به حساب آمده است. آب و هوای خوب، هتل های خاص و منحصر به فرد، خدمات فوق العاده و مدرن بودن از مهم ترین دلایل شهرت و آوازه ی سنگاپور هستند.

 قیمت برخی کالاهای مهم در سنگاپور:

 •  میانگین قیمت نان: 3.55 دلار (حدود 14 هزار و 500 تومان)
 • میانگین قیمت یک لیتر بنزین: 1.44 دلار (حدود 6 هزار تومان)

نمایی از گاردنز بای د بی سنگاپور

شهر سنگاپور

سخن آخر

آن چه که خواندید، مروری اجمالی بود بر لیست گران ترین شهرهای دنیا در سال 2017. تصور می کردید که سنگاپور گران قیمت ترین شهر دنیا برای زندگی باشد؟ شما حاضر هستید در چنین شهری زندگی کنید؟

نظرات و پیشنهاداتتان را با ما در میان بگذارید.

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

5 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

س

سلام . درباره ی سنگاپور خواستم اطلاعاتی به شما بدم . برادر من اون جا زندگی می کنن . هر دلار سنگاپور حدود ۳۱۰۰ تومان کشور خودمون هست . ایشون اون جا در  یک شرکتن که یک شرکت عمرانی هست و طراح سه بعدی کارن . احقوقشون حدود ۷ هزار دلار۰ که می شه حدود ۲۲ میلیون تومان . خونه ای که درش ساکن هستن حدود ۳۰ متر با یک بالکن ۱۲ متری که هر ماه ۱۵۰۰ دلار یعنی ۴میلیون و ۵۰۰ هزار تومان . ( البته در یک منطقه خوب ) در اون جا مجوز اتوموبیل بسیار گرونه . مجوز حدودا صد و پنجاه میلیون تومانه که بعد از ده سال باطل می شه . به عنوان کسی که مهندس یک شرکته ترجیح می دن با اتوبوس یا دوچرخه یا مترو یه محل کار برن . مردمان آرام و روشنی داره و احترام به پدر و مادر رو از مدارس ابتدایی به فرزندانشون یاد می دن . امیدوارم تصویری هرچند نه کامل از زندگی در سنگاپور رو تونسته باشم براتون ترسیم کنم .

انتشار:30 آذر 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

reza

in gheymatha aslan dorst nist ,maloom nist male key hast ,alan ye litr benzin to newyork $3.50

زهرا میرزایی

سلام دوست عزیز کارناوالی

از دقت نظر شما متشکریم. این فهرست گران ترین شهرها را در سال 2016 نشان می دهد به این معنا که در پایان هر سال بنابر پژوهش های مختلف، وضعیت هر شهر در یک سال بررسی می شود و یک لیست تهیه می گردد. بنابراین این به معنای بروز بودن هزینه ها نیست زیرا در حال حاضر در انتهای سال 2017 هستیم و چند ماه دیگر، فهرست بروزتری از سال 2017 منتشر می گردد. با این تفاصیل این لیست هنوز هم بروزترین است و گران ترین شهرهایی که تا حالا معرفی شده اند را نشان می دهد و برای کسب اطلاع از هزینه های سال 2017 باید چند ماه دیگر منتظر بمانید.

با تشکر از شکیبایی و دیدگاه شما

09 آذر 1396

انتشار:09 آذر 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

علیرضا

 

انتشار:04 آذر 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.