ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 مهر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیر موزه ملی ایران در خبری اعلام کرد مومیایی چند هزارساله هلندی و مجموعه آثار نمایشگاه "باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس" به موزه ملی ایران منتقل شده است. 

بنا بر این گزارش، شامگاه یکشنبه، اول مهرماه، مجموعه آثار نمایشگاه "باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس" از کشور هلند همراه با کارشناس های این موزه وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد و تحت حفاظت ویژه به موزه ملی ایران انتقال یافت. بر اساس گفته های جبرئیل نوکنده، رییس کل موزه های ملی ایران، این نمایشگاه بعد از پایان چیدمان آثار، سه شنبه 10 مهرماه با حضور مقام های عالی رتبه دو کشور در موزه ایران باستان افتتاح خواهد شد و تا سه ماه ادامه پیدا خواهد کرد. 

آقای نوکنده در ادامه افزود: 

 آثار نمایشگاه شامل 331 ظرف سفالین و فلزی، ابزار سنگی، زیورآلات، مومیایی طبیعی انسان، تابلوی نقاشی و سفال قرون 19 و 20 و آثار دیگر است که در سه بخش باستان‌شناسی، سفال و نقاشی‌های این دو قرن هلند به نمایش درمی آیند.

نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس قرار است بیش از 300 اثر باستان شناسی و آثار هنری قرون 18 تا 20 هلند را به نمایش بگذارد. 

مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی کشور هم پیش از این در فروردین امسال گفته بود که بریتیش میوزیِم انگلستان در اواخر بهار و موزه تاریخی هلند اوایل پاییز امسال، میزبان نمایشگاهی از اشیای باستانی ایران خواهند بود اما نمایشگاه اول هنوز تحقق پیدا نکرده است. 

موزه درنتس (ِDrents) با بیش از 160 سال قدمت در شهر آسن (Assen) هلند قرار دارد؛ شهری که در استان درنته در شمال هلند است. این موزه آثاری از دوره های پیش از تاریخ تا هنر معاصر را در خود دارد.

ورود به صفحه معرفی موزه ملی ایران

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET