ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

12 مهر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، با رد شدن درخواست رایگان بودن بازدید از موزه ها در روز تهران (14 مهرماه)، موزه های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای روز جهانی کودک رایگان اعلام شدند. 

در همین زمینه داستان های متفاوتی اما به گوش می رسد. از طرفی احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران می گوید: 

براساس پیشنهاد شورای شهر تهران برای رایگان بودن بازدید از موزه‌ها در روز تهران (شنبه - ۱۴ مهر)، سازمان میراث فرهنگی موافقت خود را با رایگان بودن موزه‌های تهران در این روز اعلام کرده است.

اما مدیر اداره کل موزه‌ ها در این زمینه نظر دیگری دارد. آقای محمدرضا کارگر در گفتگویی با ایسنا در این مورد خاطر نشان می کند: 

در طول این مدت، مناسبت برای رایگان بودن موزه‌ها زیاد بوده و آن‌ها عملی شده‌ اند؛ مانند روز جهانی گردشگری که به پایان رسید و درخواست برای  ۱۶ مهر روز جهانی کودک که بر اساس تصمیم سازمان میراث فرهنگی، بازدید کودکان در کشور در این روز، رایگان است. به علت تعداد زیاد این مناسبت‌ها، عملی شدن آن‌ها معطوف به تصمیم سازمان میراث فرهنگی است و ما هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته‌ایم، چون ضوابط دست و پای ما را بسته است.

ایشان در ادامه تاکید کرد: 

مردم تهران هم می‌ توانند روز ۱۶ مهر و همزمان با رایگان بودن موزه‌ها در روز جهانی کودک، از موزه‌ های تهران، رایگان دیدن کنند. این که بخواهیم ۱۴ و ۱۶ مهر را رایگان اعلام کنیم، امکان‌پذیر نیست، بنابراین مردم تهران می‌ توانند از موزه‌ های زیر نظر سازمان میراث‌ فرهنگی در روز ۱۶ مهر رایگان دیدن کنند.

بازدید از خانه موزه های زیر نظر شهرداری تهران نیز در روز تهران (14 مهرماه) رایگان هستند و در این روز تورهای تهرانگردی نیز از سوی شهرداری برگزار می شود. 

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.