ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

23 خرداد 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، دومین نشست کارگروه مشترک گردشگری ایران و اتریش  از ۲۲ خردادماه 98 در شهر وین آغاز شد. این نشست با هدف اجرا کردن مفاد تفاهم‌نامه امضا شده همکاری‌های گردشگری بین دو کشور صورت گرفته است. قرار است در این نشست که در وزارت فدرال گردشگری و توسعه پایدار اتریش در شهر وین، برگزار می‌شود، مسیر اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه امضا شده همکاری‌های گردشگری بین دو کشور، تبیین و فاز عملیاتی مورد نظر تعیین شود.

همکاری در زمینه آموزش حوزه گردشگری به عنوان دستور کار دومین نشست کارگروه مشترک گردشگری دو کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این رویداد منطبق بر پیشینه نقشه راه همکاری‌های ایران و اتریش که در ماه مارس ۲۰۱۶، در شهر وین مورد توافق و امضای نمایندگان دو کشور قرار گرفت، تشکیل شده است. در این راستا ۶ کارگروه مشترک برای پیگیری مفاد نقشه راه تعیین شده اند که یکی از آن‌ها کارگروه گردشگری است. همچنین به دنبال تفاهم صورت گرفته در سال ۲۰۱۶ تا کنون موضوعاتی از جمله امضای یادداشت تفاهم گردشگری میان دو کشور، تبادل بهترین شیوه‌ها در زمینه آمار و برگزاری کارگاه آموزشی حساب‌های اقماری در دستور کار قرار گرفته اند. همچنین در پی این اقدامات صورت گرفته، موضوع تفاهم‌نامه همکاری در زور 22 خرداد نیز به موضوع تبادل تجربیات حوزه آموزش گردشگری اختصاص یافته است.

علاوه بر این در روز های دیگر این نشست، بازدید از ۳ مرکز آموزشی و دانشگاهی با حضور هیات ایرانی و با هدف استفاده و بهره‌گیری از تجارب طرف اتریشی در آموزش به کارکنان و جوامع محلی صنعت گردشگری صورت می گیرد.

شایان ذکر است که نخستین نشست کارگروه گردشگری ایران و اتریش در سال ۲۰۱۷، در تهران و به میزبانی سازمان توسعه تجارت، در محل آن سازمان برگزار شده است.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET