karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

01 تیر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، متخصصان معتقدند کاشی کوچک با تصویری از خود «داوینچی» قدیمی‌ترین اثر به جامانده از این هنرمند بزرگ به شمار می رود که در سن ۱۸ سالگی خلق شده است.

کارشناسان هنری می گویند که این نقاشی که روی یک کاشی کوچک کشیده شده در واقع تصویر خود لئوناردو داوینچی در شمایل «گابریل» یا همان «فرشته جبرئیل» است. در صورتی که این ادعا صحت داشته باشد؛ این کاشی به طرز معجزه آسایی از بیش از ۵۰۰ سال پیش تاکنون سالم باقی مانده، زمانی که «داوینچی» ۱۸ ساله در سال ۱۴۷۱ آن را خلق کرد.

«مارتین کمپ» متخصص معروف آثار داوینچی این ادعا را رد کرده است و به طور قطع این مساله بحث‌های آکادمیک زیادی را به دنبال خواهد داشت. تقریبا یک سال پیش بود که خبر کشف مجدد یک نقاشی فراموش شده از «داوینچی» با عنوان «سالوادور موندی» مطرح شد و هنوز هم بحث‌های داغی درباره صحت و اعتبار این نقاشی در میان متخصصان در جریان است اما این نقاشی زمستان سال گذشته به قیمت ۴۵۰ میلیون دلار در حراجی کریستیزِ (Christie's) نیویورک به فروش رفت و رکورد گران‌ترین نقاشی دنیا را از آن خود کرد.

با این وجود مارتین کمپ -پروفسور تاریخ هنر در دانشگاه آکسفورد- پیرامون این ادعا که درباره کشف قدیمی‌ترین نقاشی به جامانده از «داوینچی» مطرح شده است، می گوید:

احتمال این که این اثر متعلق به لئوناردو باشد زیر صفر درصد است!

تنها تعداد کمی از آثار معتبر لئوناردو داوینچی به جای مانده که در حال حاضر تقریبا همه آنها در کلکسیون موزه‌ها نگهداری می‌شود. به دلیل آن که علاقه علمی و آکادمیک داوینچی از اختراع ماشین پرنده تا ابزارهای جنگی بسیار گسترده بوده است، بسیاری از پروژه‌های او در طول دوران حیاتش ناتمام ماندند.

پروفسور «ارنستو سولاری» که تاکنون مطالب زیادی درباره داوینچی به عنوان نابغه عصر رنسانس نوشته عنوان می کند که تحقیقات وی همراه با «ایوانا بونفانتین» -یک متخصص دست‌نوشته- ثابت می کند که این کاشی کشف شده نشانه‌هایی که به «داوینچی» ختم می‌شود را داراست. دست‌نوشته‌هایی رمزی شامل مجموعه‌ای از اعداد و امضای «داوینچی» روی این نقاشی حک شده که پس از رمزگشایی این عبارت ترجمه شده است:

من لئوناردو داوینچی، متولد ۱۴۵۲، در سال ۱۴۷۱ تصویر خودم را در شمایل جبرئیل به تصویر کشیدم.

پروفسور سولاری معتقد است که تحقیقات گسترده علمی شامل آزمایش‌های تاریخ‌نگاری، قدمت این کاشی را در قرن ۱۵ میلادی ثابت می‌کند که متعلق به یک خانواده اشرافی در منطقه راولوی ایتالیاست.

لئوناردو داوینچی متولد فلورانس ایتالیا در مدت ۶۷  سال از عمر خود، صدها اثر هنری را که مشهورترین آن‌ها تابلوی «مونالیزا» یا «لبخند ژکوند» است، خلق کرد. هرچند بیشتر شهرت «داوینچی» به‌ دلیل خلق دو شاهکار نقاشی جهان، یعنی «شام آخر» و «مونالیزا» است اما او علاوه‌ بر تبحر در نقاشی در مجسمه‌سازی، طراحی و مهندسی بناهای تاریخی نیز یک استاد بود.

اثر لئوناردو داوینچی

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.