ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 خرداد 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از چمدان، ترمینال سلام با ظرفیت 5 میلیون مسافر با حضور رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی در فرودگاه امام خمینی (ره) افتتاح شد. این ترمینال در شهر‌ فرودگاهی امام خمینی (ره)‌ با همکاری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و بنیاد مستضعفان و به دست متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است. ترمینال سلام ‌نخستین پایانه هوایی هوشمند کشور محسوب می‌شود و ‌ظرفیت اعزام و پذیرش پنج میلیون مسافر در سال دارد.

‌‌ترمینال گالری سلام دارای تفاوت‌های متعدد و بارزی با دیگر ترمینال‌های موجود در فرودگاه‌های کشور است که یکی از این تفاوت‌ها طراحی منحصر به فرد آن محسوب می شود. مجموعه‌ای از آثار هنری با معماری اسلامی-ایرانی به کار رفته در این پروژه ملی، آن را از دیگر ترمینال‌های هوایی کشور متمایز کرده است.

به گفته مسئولان شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ‌‌با بهره برداری از ترمینال گالری سلام، ظرفیت فرودگاه بین المللی امام (ره) ۸۰ درصد افزایش می یابد و این مساله موجب به وجود آمدن امکان افزایش تعداد پروازها و پذیرش مسافر بیشتر در این فرودگاه می شود؛ رشد تعداد پروازها و مسافر نیز توسعه صنعت گردشگری که نقش مهمی در اعتلای اقتصاد کشور دارد را رقم خواهد زد.

بر اساس طرح جامعی که به صورت مصوب در اختیار شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) قرار گرفته است، پس از ترمینال سلام باید تا پنج سال دیگر فاز اول ترمینال ایران‌شهر با ظرفیت اعزام و پذیرش سالیانه ۲۵ میلیون مسافر مورد بهره‌برداری قرار گیرد، به همین منظور پس از افتتاح ترمینال گالری سلام، ساخت ترمینال ایران شهر ‌در دستور کار ‌قرار دارد.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.