karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 آبان 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، آقای امیری -مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس- در خبری اعلام کرد مجموعه جهانی تخت جمشید در میان دیگر جاذبه های استان فارس، در صدر توجه و علاقه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است. 

آقای امیری در همین زمینه به تعداد گردشگر ورودی به استان فارس اشاره کرد و گفت: 

از تعداد کل گردشگران، 4 میلیون و 2 هزار و 412 تَن گردشگر داخلی و 241 هزار و 185 گردشگر خارجی از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی استان فارس بازدید کردند.

ایشان به افزایش 6 درصدی تعداد گردشگران امسال در مقایسه با سال گذشته خبر داد و در این رابطه چنین بیان کرد:

در مهرماه بیشترین تعداد گردشگران خارجی از کشورهای فرانسه،‌ آلمان و ایتالیا به استان فارس سفر کرده ‌اند.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس همچنین در ادامه به آمار بازدید گردشگران خارجی اشاره و خاطر نشان کرد:

میراث جهانی تخت جمشید با 14 هزار و 195 تن، نقش رستم با 11 هزار و 462 تن و مجموعه جهانی پاسارگاد با 9 هزار و  440 تن بیشترین آمار بازدید گردشگران خارجی را به خود اختصاص داده است.

تخت جمشید نام یکی از شهرهای باستانی ایران در مرودشت استان فارس است که داریوش بزرگ آن را بنیان نهاد. این شهر در سالیان متمادی توسط پادشاهان دیگر هخامنشی همچون خشایارشا و اردشیر اول گسترش یافت و تا سال ها پایتخت باشکوه و تشریفاتیِ امپراتوری هخامنشیان بود. همه، این شهر را به واسطه ستون های سر به فلک کشیده و سرستون های تماشایی اش می شناسند. در این شهر باستانی کاخی به نام تخت جمشید وجود دارد که در نخستین روز سال نو میزبان مقامات امپراتوری هخامنشیان بود و امروزه یکی از آثار مهم فهرست میراث جهانی یونسکو در ایران است. 

تخت جمشید

Ali Bahadori

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.