ویدیو HD
پرستو مقدم

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

04 دی 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

کره زمین خانه ایست که شاید بشر در آن خود را صاحب خانه بداند و به خویش اجازه هر دخل و تصرفی را بدهد، اما نباید از هم خانه های دوست داشتنی و گاه خطرناک خود غافل شود. دنیای حیوانات پر است از رمز و راز کشف نشده و ما همواره ناچاریم راهی برای کشف این اسرار و یا مراقبت از خودمان در برابر این هم خانه های عجیب پیدا کنیم. برخی راه حل را دوری دانسته و علاقه ای به زندگی آن ها نشان نمی دهند و برخی دیگر حس کنجکاوی خود را با تماشای مستندهای تلویزیونی سیر می سازند؛ اما در این میان گروهی را می توان یافت که دوربین در دست می گیرند، به دل زیستگاه این مخلوقات می روند و تصاویر و فیلم هایی ناب از لحظه های زندگی آن ها تهیه می کنند. جالب است بدانید بسیاری از عکاسان حیات وحش، کار خود را شادترین شغل جهان می دانند.

با فرا رسیدن زمستان و فصل سرما، بسیاری از نقاط جهان زیر لایه ای از برف سفید فرو رفته و آرامشی زمستانه به خود می گیرد. مجله آنلاین استاندارد بریتانیا به همین مناسبت 15 عکس فوق العاده و چشم نواز، از روزمرگی های بامزه حیوانات قطبی و ساکن مناطق سردسیر به نمایش گذاشته که علاوه بر نمایان ساختن زیبایی سپیدی برف، موجودات سرزمین های یخ زده زمین را نیز نشان می دهند و لبخند را مهمان چهره تان می کنند.

می خواهیم حس خوب تماشای این عکس ها را با شما همراهان عزیز به اشتراک بگذاریم و دقایقی در کنار شما محو زیبایی طبیعت و حیوانات قطبی و ساکنان مناطق سردسیر شویم. کارناوال را همراهی کنید...

Photo by : Unknown

1- روباه قطبی

روباه قطبی جانداری است که در نواحی قطبی اروپا، آسیا و آمریکای شمالی زندگی می کند. بدن این حیوان پوشیده با خز ضخیمی است و به او این امکان را می دهد که بتواند حتا تا دمای منفی ۷۰ درجه را نیز تحمل کند.

Photo by : Unknown

2- اسب های تازنده بر برف

Photo by : Unknown

3- جغد برفی

در تابستان پرنده های بسیاری از نقاط مختلف راهی قطب شمال می شوند که در آن تولید مثل کنند اما هیچ وقت تمام عمرشان را در این منطقه نمی مانند. بانتینگ های برفی، تارمیگان و جغد برفی تنها پرندگانی هستند که می توانند در قطب شمال به حیات خود ادامه دهند. این جغدها در آمریکای شمالی به جغد بزرگ سفید و جغد شمالگانی نیز شهرت دارند. 

Photo by : Unknown

4- فک چنگی

توله فک چنگی (Harp seal) در میان برف آرمیده است. این جاندار دارای بینایی و شنوایی فوق العاده دقیقی به ویژه در زیر آب است اما قدرت بویایی آن چنگی به دل نمی زند. توله فک چنگی حدود 10 کیلوگرم وزن دارد و تا 12 روز شیر می خورد.

Photo by : Unknown

5- خرس قطبی

Photo by : Unknown

6- وشق

وشق یا سیاه‌گوش (Lynx) گربه‌سانی‌ست ساکن جنگل های کوهستانی که برخی گونه های آن در کانادا و آلاسکا زندگی می کنند.

Photo by : Unknown

7- ببر سیبری

این جاندار به عنوان بزرگ ترین گربه سان دنیا شناخته می شود.

Photo by : Unknown

8- پنگوئن پادشاه

پنگوئن های پاشاه (King Pinguins) دومین گونه بزرگ پنگوئن پس از پنگوئن های امپراتور هستند.

Photo by : Unknown

9- پلنگ های برفی

Photo by : Unknown

10-  باز هم روباه قطبی

Photo by : Unknown

11- گفتگوی دو فک چنگی

Photo by : Unknown

12- گوزن قرمز

این حیوان زیبا مرال یا گوزن قرمز (Red deer) نام دارد و برخی از گونه های آن به عنوان جانداران در معرض خطر انقراض طبقه بندی می شوند.

Photo by : Unknown

13- جغد کوچک لا به لای برف ها

Photo by : Unknown

14- خرس قهوه ای

Photo by : Unknown

15- خرگوش صحرایی سفید

Photo by : Unknown

سخن آخر

چند دقیقه ای را کنار هم میهمان دنیای جذاب حیوانات بودیم و لذت بردیم.

عکاسی از حیات وحش را چقدر جالب می دانید؟

با کدام یک از این حیوانات پیش از این آشنایی نداشتید؟

چه تصویری را بیش از باقی عکس ها دوست داشتید؟

در انتظار دیدگاه های پر مهر شما خوبان هستیم.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET