ویدیو HD
بیتا عزیزی

انتشار

14 بهمن 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

تقدس، واژه ای آشنا برای تمام مردم دنیاست. انسان ها هر دین و آئینی که دارند، برای باورهایشان ارزش قائلند و بدون شک مقدساتشان را ارج می نهند. شاید این نیاز روح آدمی است که با پر و بال دادن به باورهایش، جای آن ها را در ذهنش استحکام می بخشد تا هرگز از بین نرود و در حافظه ی تاریخی نسل های بعد هم باقی بماند. شاید هم این یک قدرت نمایی سیاسی به حساب می آید و این گونه ادیان در رقابت با یکدیگر عرض اندام می کنند.

به هر حال آنچه که از این همه شکوه و زیبایی به جای می ماند، بدون شک دیدنی و مسحور کننده است. چه مسجد و حرمی اسلامی باشد، چه عبادتگاهی بودایی و چه کلیسایی مسیحی! هر چه هست به خوبی می تواند انسان را در برابر عظمت خود، خرد و کوچک جلوه دهد و نمادی باشد که گوشه ای از قدرت الهی را به رخ بکشد.

این بار قصد داریم شما را به گونه ای مسیحی از عظمت دین آشنا کنیم و همسفرتان شویم در تماشای زیباترین و مطرح ترین کلیساهای جهان. لازم به ذکر است تمامی این ابنیه، کلیساهای کاتولیک رومی هستند و همگی از معتبرترین و مهم ترین کلیساها در کشور خود به شمار می آیند.

هرچند گفتنی درباره این بناهای ارزشمند تاریخی بسیار است ولی ما به گفتن توضیحاتی اندک، به صرف آشنایی شما اکتفا می کنیم و با تصاویری حیرت انگیز شما را مسحور خواهیم کرد.
دعوت کارناوال را به این آلبوم تصویری پذیرا باشید.

تصاویری از زیباترین و رویایی ترین کلیساهای دنیا

1- کلیسای جامع مادلین | ایالات متحده آمریکا

این کلیسای با شکوه، با ویژگی های رنگی فوق العاده در شهر سالت لیک (Salt Lake City) مرکز ایالت یوتا در آمریکای شمالی ساخته شده است. سبک معماری آن گوتیک نوین (Neo-Gothic) است و ساخت آن در سال 1900 آغاز و در سال 1909 خاتمه یافته است.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by Pedro Szekely

2- کلیسای سنت کلر | سوئد

کلیسای کاتولیک سنت کلر (St. Clare) واقع در استکلهم سوئد که در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده و در اواسط قرن شانزدهم مورد بازسازی قرار گرفته است، از زیباترین کلیساهای کاتولیک جهان به شمار می آید.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by Pedro Szekely

3- کلیسای جامع سنت لوئیس | ایالت متحده آمریکا

این کلیسای با ابهت و چشم نواز در شهر سنت لوئیس (St. Louis) ایالت میزوری قرار دارد و ساخت آن از سال 1907 تا 1914 به طول انجامیده است.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by Thomas Hawk

4- کلیسای جامع نوتردام | کانادا

کلیسای بزرگ ایالت اُتاوا (Ottawa)، پایتخت کشور کانادا محسوب می شود. این کلیسا در سال 1832 ساخته شده اما پس از 9 سال ساختمان کلی آن را خراب کرده و در سبک کلاسیک نوین مورد بازسازی قرار داده اند و البته فضای اصلی کلیسا را هم بزرگتر کرده اند.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by barnyz

5- کلیسای کئور | فرانسه

این کلیسای زیبا در شهر کئور (Cahors) شهرستان لو (Lot) در کشور فرانسه بنا شده است. ویژگی قابل توجه این کلیسا تاثیرات سبک معماری رومی و گوتیک بر آن است و ساخت آن مربوط به ابتدای قرن دوازدهم میلادی است.

تصاویری از زیباترین و رویایی ترین کلیساهای دنیا

6- کلیسای جامع بورگوس | اسپانیا

این کلیسای پر شکوه به سبک گوتیک و در شهر بورگوس (Burgos) اسپانیا بنا شده است. ساخت این بنا در سال 1221 میلادی آغاز و نُه سال بعد مورد استفاده قرار گرفته است اما تغییرات بر روی آن به مدت دویست سال ادامه داشته است. این کلیسا به عنوان تنهای کلیسای مستقل اسپانیا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by Marc

7- کلیسای جامع اینسبروک | اتریش

این کلیسا را با نام کلیسای جامع اینسبروک (Innsbruck) نیز می شناسند. این کلیسای زیبای اتریش به سبک معماری باروک و در قرن هجدهم میلادی ساخته شده است.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by barnyz

8- کلیسای جامع سنت جان | مالت

کلیسای بزرگ و مهم شهر والتا (Valletta)، پایتخت کشور کوچک اروپایی، مالت است. ساخت آن مربوط به سال های 1572 تا 1577 می شود و یکی از مهم ترین بناهای معماری سبک باروک به شمار می آید.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by cliff hellis

9- کلیسای جامع سنت کلمن | ایرلند

این کلیسا در شهر کُبه (Cobh) ایرلند قرار دارد. ساخت آن در سال 1867 آغاز شده است اما به دلیل کمبود مالی و تغییرات اساسی در برنامه های ساخت آن، تکمیل این بنا تا حدود نیم قرن اتفاق نیفتاد.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by William Murphy

10- کلیسای جامع وورتسبورگ | آلمان

این کلیسای شگفت انگیز در بایرن (Bavaria) آلمان و در ابتدای قرن یازدهم میلادی بنا شده است. این کلیسا چهارمین کلیسای مرتفع در سبک معماری رومی به شمار می آید و در سال 1945 به وسیله بمب های انگلیسی آسیب شدیدی به آن وارد شده که پس از اتمام جنگ جهانی دوم مورد بازسازی اساسی قرارگرفته است.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by barnyz

11- کلیسای جامع سنت آن | بلفاست

کلیسای سنت آن (St. Anne’s Cathedral) در شهر بلفاست، پایتخت ایرلند شمالی قرار دارد. در سال 1899 ساخت آن آغاز و تا سال 1903 ادامه داشته است.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by Richard Browne

12- کلیسای سن اوستاش | پاریس

کلیسای سنت اوستاش (Saint-Eustache) در شهر پاریس بنا شده است. ساخت این بنا بین سال های 1532 تا 1632 ادامه داشته است و از شاهکارهای اواخر دوره معماری گوتیک به شمار می آید.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by – Guigui-Lille –

13- کلیسای بانوی امیدوار | نوتردام

کلیسایی که با نام بانوی امیدوار ما (d’Espérance) نیز در فرانسه خوانده می شود. این کلیسا در شهر کَن بنا شده است. برپایی این کلیسا بیش از 100 سال به طول انجامیده و از سال 1521 تا 1627 دامه داشته است.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by Sam2907

14- کلیسای سنت پائول-سنت لوئیس | پاریس

کلیسای فوق العاده دیگری به نام (Saint-Paul-Saint-Louis) در پاریس فرانسه که ساخت آن مربوط به اواسط قرن هفدهم میلادی است.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by Jim Nix

15- کلیسای دومینیکن | اتریش

کلیسای پر عظمت در وین اتریش که به آن کلیسای دومینیکن  یا سنت ماریا گفته می شود، در مدت زمان کوتاه سه سال (1634-1631) به سبک باروک ساخته شده است.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by barnyz

16- کلیسای سنت نیکولاس | پراگ

کلیسای حیرت انگیز و متفاوت سنت نیکولاس در شهر پراگ (Prague)، پایتخت جمهوری چک که در سبک معماری باروک بنا شده است اما از ویژگی کلیساهای دوران گوتیک در قرن سیزدهم میلادی نیز بهره برده است. این بنای چشم نواز بین سال های 1704 تا 1755 ساخته شده است.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by Pedro Szekely

17- کلیسای سن لورنزو | ایتالیا

کلیسای زیبا و کهن سال سن لورنزو (San Lorenzo) واقع در شهر میلان ایتالیا که سال ساخت آن به اواخر قرن چهارم و اوایل قرن پنجم میلادی باز می گردد. به چیدمان مجسمه ها و رنگ آمیزی محیط دقت کنید.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by Trey Ratcliff

18- کلیسای سنت دومینیک | سانفرانسیسکو

کلیسایی کم سن و سال در سانفرانسیسکو واقع در ایالت کالیفرنیا که به سبک گوتیک ساخته شده است. ساخت این بنا و مجموعه اطراف آن در سال 1873 آغاز شده و تا سال 1928 ادامه یافته است و در حال حاضر از مهم ترین کلیساهای برگزاری مراسم مذهبی در سان فرانسیسکو به شمار می آید.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by David Yu

19- کلیسای جامع سنت مایکل | اوکراین

کلیسایی تجملی و پر زرق و برق با یک گنبد طلایی بسیار زیبا و معروف در شهر کیف (Kiev) پایتخت اوکراین که در ابتدای قرن دوازدهم میلادی ساخته شده اما در دوران مختلف مورد بازسازی و تغییراتی اساسی قرار گرفته است که از آن جمله می شود به بخش هایی چون سالن غذاخوری سنت جان که در سال 1713 به این مجموعه اضافه شده و  مهم تر برج ناقوس صومعه که ساخت آن به سال 1761 باز می گردد اشاره کرد.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by Trey Ratcliff

20- کلیسای نوتردام | کانادا

باز هم کلیسای دیگری با نام نوتردام، این بار در شهر مونتریال (Montreal) کشور کانادا که از قدیمی ترین کلیساهای این شهر محسوب می شود. سبک معماری آن گوتیک است و در سال 1672 ساخت آن آغاز شده است. نوع نورپردازی و نمادهای معماری گوتیک در فضای داخلی کلیسا به خوبی مشهود است.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by Curious Expeditions

21- کلیسای فرشتگان سنت مری | شیکاگو

کلیسایی با نام (St. Mary of the Angels) در شهر شیکاگو، مرکز ایالت ایلینوی آمریکا و در سبک معماری رونسانس رومی از زیباترین و شگفت انگیز ترین کلیساهای جهان محسوب می شود. ساختمان این کلیسا در سال 1899 بنا شده است و در سال 1920 تکمیل شده، اما پیش از تکمیل مورد بهره برداری قرار گرفته است.

نوع رنگ آمیزی و ترکیب های نوری فضایی روحانی و متفاوت در درون این کلیسا به وجود آورده است.

زیباترین کلیساهای جهان
photo by Chris Smith

سخن آخر

شما هم غرق این همه شکوه و شگفتی شدید؟

نظرتان راجع به این تصاویر چه بود؟

آیا موافق مطالبی مشابه هستید تا در اختیارتان بگذاریم؟

ما در کارناوال منتظر ارائه پیشنهادات شما همراهان همیشگی هستیم.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET